Pagina 3 din 57 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 449

Subiect: Sticle pe masa sau la bar?

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit Re: La o nunta eleganta,puneti sucurile pe masa?

Citat Postat de andana
    Uite un subiect care nu-mi da pace nici mie, iar solutia pt aceasta problema pare de negasit.Noi o sa avem nunta la un salon special pt tot felul de evenimente, deci nu e restaurant si nu are bar.Bauturile alcoolice vreau si eu sa fie servite, chiar daca stiu ca unora din invitati o sa li se para ciudat sau chiar nu o sa le placa deloc, insa cu racoritoarele nu stiu ce sa ma fac, ca nu vreau sa le vad pe masa.Noi o sa avem mese rotunde cam de 10-12 invitati, si ma gandeam ca intre fiecare 3-4 mese sa fie amenajata un fel de masuta mai mica cu racoritoare de unde sa se poata servi fiecare, dar nu stiu daca o sa fie posibil de realizat si mi se pare ca o sa aglomerez prea tare sala. chiar nu stiu ce solutie sa mai gasesc...
    am fost si noi la o nunta unde era un salon si nu aveau bar,dar l au "amenajat" ei...cum??......pe o masa mare amenajata frumos intr un loc al salii, la care erau 1-2 chelneri in permanenta, erau asezate cate un fel din toate bauturile din meniu......si langa ei mai aveau cateva din fiecare(pe o masuta mai mica..........si se mai aducea treptat din bauturi in fctie de ce se mai termina).................ca un mini barulet,iar invitatii mergea ssi erau serviti frumos...

Inregistrat
    15.05.2006

eu nu sunt deacord cu sticlele pe masa fie ele de suc sau alteceva.............

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de mitutza
    am fost si noi la o nunta unde era un salon si nu aveau bar,dar l au "amenajat" ei...cum??......pe o masa mare amenajata frumos intr un loc al salii, la care erau 1-2 chelneri in permanenta, erau asezate cate un fel din toate bauturile din meniu......si langa ei mai aveau cateva din fiecare(pe o masuta mai mica..........si se mai aducea treptat din bauturi in fctie de ce se mai termina).................ca un mini barulet,iar invitatii mergea ssi erau serviti frumos...
    Probabil ar fi o solutie.Ma gandesc totusi sa le fie comod si invitatilor...cam greu sa impaci si capra si varza...dar o sa incercam.Multumesc pt sfaturi miresici!
    Cine mai are idei- sunt bine venite

Inregistrat
    14.09.2006

Thumbs down Re: La o nunta eleganta,puneti sucurile pe masa?

Sfatul meu e sa te sfatuesti cu seful de sala ca el poate sati dea o parere,ca la cate nunti a fost si a organizat.
    Cred ca pe masa dar vezi si tu.

Inregistrat
    20.09.2006

Citat Postat de elenahhe
    Sfatul meu e sa te sfatuesti cu seful de sala ca el poate sati dea o parere,ca la cate nunti a fost si a organizat.
    Cred ca pe masa dar vezi si tu.
    Sincer, la cate nunti am fost atatea sticle am vazut pe mese ca sa zic asa..inclusiv la localul unde am eu nunta..o sa vb cu sefa de sala - e o doamna si o sa vedem ce ne poate oferi...

Inregistrat
    25.10.2006

NU hotarat! Si noi am stat mult si ne-am gandit la asta. Daca restaurantul se respecta, are frapiere!! Daca totusi nu au in dotare asa ceva cereti agentiei care se ocupa de evenimentul vostru sa aduca . Sunt de acord cu barurile, dar acolo vor sta bauturile tari si intr-adevar e dificil sa ceri chelnerului sa-ti aduca suc si apa de fiecare data cand e necesar...Deci cel mai simplu (dar extrem de elegant!! ) ar fi ca fiecare masa sa fie dotata cu frapiere unde sa stea apa si sucul, de unde fiecare invitat sa se serveasca singur. Asa se rezolva problema design-ului, a numarului limitat in general de chelneri, dar si a necesarului!
    Ultima editare de irina : 16.12.2006 00:19:24

Inregistrat
    04.09.2006

Asta mi se pare si mie cea mai eleganta solutie,pentru genul de invitati pe care ii am: frapierele!
    Nunta mea e programata pe 30 iunie,cand in mod normal va fi destul de cald (sper nu foarte cald) si toti au vociferat ca nu pot sa las invitatii fara racoritoare si apa minerala la discretie ! De exemplu cei care vor vrea un spritz ( cu toate ca vinul se bea fara apa....) trebuie sa explice ospatarului cat din pahar sa le puna vin si cat apa? Un sfert din invitati sunt din C-lung si s-au anuntat deja ca vor vin din Oltenia,iar sfertul celalalt-slatinenii, s-au anuntat ca vor palinca din Muntenia....Bucurestenii au si ei doleantele lor...

Dar am un feeling negativ..ca restaurantul meu nu are atatea frapiere! Am vazut cateva nunti acolo si racoritoarele erau pe mese...Singura solutie poate fi inchiriatul lor,cred...
    Ultima editare de chichi : 13.11.2006 15:41:32

Inregistrat
    19.09.2006

Buna,

Imi puteti spune si mie ce sunt aceste frapiere si cum arata, unde se aseaza ?

Multumesc !
    Pupici !

Pagina 3 din 57 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us