Pagina 1 din 190 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 1519

Subiect: Miresici de Iasi (discutii despre organizarea nuntilor noastre)

Inregistrat
    30.03.2007

Implicit Miresici de Iasi (discutii despre organizarea nuntilor noastre)

"Cate bordee, atatea obicee".
    Probabil ca va trebui sa ma conformez obiceiurilor de nunta din zona moldovei. Aici nu este o problema, totul vine de la sine. Zice mama ceva, mama 2 ceva (sau altceva), si tot asa...si pana la urma se face dimineata si s-a terminat si nunta. Pana atunci..
    Problema mea acum este restaurantul (adica sunt in faza 1, daca excludem ca am gasit sotul). Am fost la mai multe restaurante din Iasi, variante ar fi, dar fiecare patron/asociat/administrator trage cat poate si noi miresicile asemenea. Care sunt rezultatele negocierilor voastre?
    Eu am 2,3 variante aproape finale (Restaurant American, Onyx, Majestic). Doream sa stiu de la voi cateva variante.

Inregistrat
    23.04.2007

Smile miresica 2008

Buna miresicilor si fostelor miresici;sunt noua pe acest site , e super ok, problema mea este ca ma descurc mai greu deocamdata. Sunt si eu o viitoare mireasa, Alina si sper sa am o nunta de vis in iulie 2008, la restaurant Popas Pacurari in Iasi. Daca mai este vreo mireasa care face nunta la acest restaurant, o rog sa mi scrie. Am putea discuta, schimba pareri.Multumesc din suflet si spor la pregatiri. Va pup

Inregistrat
    05.02.2007

Implicit Re: miresica 2008

Citat Postat de alinuttzza Vezi mesajul
    Buna miresicilor si fostelor miresici;sunt noua pe acest site , e super ok, problema mea este ca ma descurc mai greu deocamdata. Sunt si eu o viitoare mireasa, Alina si sper sa am o nunta de vis in iulie 2008, la restaurant Popas Pacurari in Iasi. Daca mai este vreo mireasa care face nunta la acest restaurant, o rog sa mi scrie. Am putea discuta, schimba pareri.Multumesc din suflet si spor la pregatiri. Va pup
    Bine ai venit! Ai sa gasesti pe forum multe lucruri utile, acre te vor ajuta in pregatirile ulterioare. Treptat-treptat iti va fi foarte usor sa te descurici, ai sa vezi! In legatura cu Popas Pacurari, exista un topic special, din care te poti inspira.
    Multa bafta si o nunta asa cum iti doresti, desi mai este pana atunci!

Inregistrat
    23.04.2007

Buna draga mea. Multumesc pentru informatii. O sa caut topicul asta de care mi zici sa vad despre ce este vorba(probabil mai greu, dar sper sa ma descurc). Te tin la curent. Pup

Inregistrat
    05.02.2007

Citat Postat de alinuttzza Vezi mesajul
    Buna draga mea. Multumesc pentru informatii. O sa caut topicul asta de care mi zici sa vad despre ce este vorba(probabil mai greu, dar sper sa ma descurc). Te tin la curent. Pup
    Sunt sigura ca te vei descurca... E mult mai usor decat pare! Multa bafta!

Inregistrat
    02.05.2007

Implicit Pareri despre nuntile la care am fost in zona Iasiului

Sal'tare tuturor! Urmaresc de ceva vreme forumul acesta,insa astazi mi-am zis sa incep a scrie si eu cate ceva;ca atare,incep prin a va propune acest nou subiect in care fiecare sa spuna parerea proprie despre o nunta(la care a participat sau nunta proprie) cu plusuri si minusuri legate de locatie,mancare,muzica etc.In acest fel,cei care urmeaza sa-si faca o nunta,vor avea niste repere in alegerile viitoare.

Inregistrat
    07.02.2007

Implicit Re: Jurnal de nunta

Citat Postat de 8teen Vezi mesajul
    Sal'tare tuturor! Urmaresc de ceva vreme forumul acesta,insa astazi mi-am zis sa incep a scrie si eu cate ceva;ca atare,incep prin a va propune acest nou subiect in care fiecare sa spuna parerea proprie despre o nunta(la care a participat sau nunta proprie) cu plusuri si minusuri legate de locatie,mancare,muzica etc.In acest fel,cei care urmeaza sa-si faca o nunta,vor avea niste repere in alegerile viitoare.
    Pai... ultima nunta la care am fost a fost acum 3 ani aproape deci nu stiu daca se pune... A fost la Hotel Moldova.
    Mesele erau dreptunghiulare, am stat chiar langa muzica (a cantat formatia VIP ). Aranjamentele florale erau practic inexistente, muzica not that good (singura parte buna e cantatul live, dar melodiile erau complet inafara tematicii nuntii - cum sa canti la o nunta melodia "Who the f*ck is Alice? ", cu accent pe cuvantul F*CK??), mancarea asa si asa, sala o stie toata lumea - e deja veche, baloane (pe mine nu ma incanta astfe de aranjamente)... Ma bucur macar ca ei s-au simtit bine.

In schimb, cu o luna inainte de nunta asta am fost la o nunta in Bucuresti. Nu exista termen de comparatie. A fost la Crowne Plaza, au avut DJ (prima data cand am asistat la o nunta cu DJ si chiar a fost extrem de reusita, si sonorizarea, si playlist-ul si organizarea), aranjamente de trandafiri pe mese (rotunde), scaune din catifea, sala era in genul la Astoria, dar si mai faina de atat, un foc imeeeeens de artificii, mancarea a fost EXCEPTIONALA (nu a fost f multa, dar a fost suficienta, cat sa nu te umfli ca un purcelus si, mai ales foaaarte aspectuoasa si gustoasa - exact cum vezi la restaurantele de fitza de la televizor), iar tortul miresei cal mai bun tort de mireasa pe care l-am papat vreodata.
    Si ce mi-a mai placut e ca la 3 s-a sfarsit nunta (mie nu-mi place sa stau prea tarziu la astfel de evenimente ), si toata lumea s-a simtit excelent! A fost o nunta f frumoasa, cu 100 de persoane, cu petale de trandafiri de la intrare in hotel pana la sala restaurantului, cu tot ce vrei

Inregistrat
    30.01.2007

Implicit Re: Jurnal de nunta

Si eu am o problema cu statul f tarziu!Aveti idee cum as putea evita ca nunta mea sa se sparga la 7?Si inca ceva:pe la cat e bine sa fac invitatiile si sa programez biserica?Eu m-am gandit la 8.30,respectiv 6.30.Ce ziceti?
    p.s. ma veti scuza daca ziceti ca e offtopic,eu zic ca nu e,fiidca tine de planificarea in timp a nuntii.Si am postat pe iasi fiidca tine si de geografia locului,una e timpul in iasi si alta in bucuresti unde distantele sunt mari si mai poti prinde si blocaje,desi sambata seara e mai putin probabil...

Pagina 1 din 190 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us