Pagina 2 din 88 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 697

Subiect: Miresici din Mehedinti

Inregistrat
    16.06.2007

Implicit Re: Mehedinti

Buna Anca, ma bucur mult ca mi-ai scris, incepusem sa cred ca fetelor din Severin nu le prea place sa discute intre ele. Sper curand ca situatia sa se schimbe si sa devenim active pe aici multe dintre noi.
    Sincera sa fiu am nevoie sa discut aici aspectele ce tin de organizarea nuntii pentru ca eu abia acum o luna de zile m-am mutat aici si nici macar nu cunosc orasul (viitorul meu sot fiind de aici).
    Anca meriti toate felicitarile mele pentru ca esti asa "avansata", nu mi-ai spus insa daca ai vorbit si cu vreun cameraman (ai idee care sunt preturile?).
    Din pacate noi nu ma mai reusit sa mergem sa vedem alte restaurante dar ideea este ca nu vrem un restaurant mare (asa cum este al tau) si parca nu ma incanta nici formatiile de pe aici, personal as prefera un DJ (dar unul bun...pe care habar nu am de unde sa-l iau )
    Pupici si haideti oltencelor pe forum ca aici nu se observa cat de vorbarete sunteti

Inregistrat
    22.12.2006

Citat Postat de crisu_24 Vezi mesajul
    Buna Anca, ma bucur mult ca mi-ai scris, incepusem sa cred ca fetelor din Severin nu le prea place sa discute intre ele. Sper curand ca situatia sa se schimbe si sa devenim active pe aici multe dintre noi.
    Sincera sa fiu am nevoie sa discut aici aspectele ce tin de organizarea nuntii pentru ca eu abia acum o luna de zile m-am mutat aici si nici macar nu cunosc orasul (viitorul meu sot fiind de aici).
    Anca meriti toate felicitarile mele pentru ca esti asa "avansata", nu mi-ai spus insa daca ai vorbit si cu vreun cameraman (ai idee care sunt preturile?).
    Din pacate noi nu ma mai reusit sa mergem sa vedem alte restaurante dar ideea este ca nu vrem un restaurant mare (asa cum este al tau) si parca nu ma incanta nici formatiile de pe aici, personal as prefera un DJ (dar unul bun...pe care habar nu am de unde sa-l iau )
    Pupici si haideti oltencelor pe forum ca aici nu se observa cat de vorbarete sunteti
    Nu pot sa iti recomand un dj, pt ca mai la toate nuntile la care am fost in sev , a cantat formatie; cameraman nu am gasit inca, doar fotograf dar cu care nu am discutat tariful. Referitor la restaurant depinde cate pers aveti, asa mai micute sunt o gramada.

Mutatia MTHFR C677T -heterozigota

Inregistrat
    16.06.2007

Question Re: Mehedinti

Vrem un restaurant mai micut pentru ca noi o sa avem la nunta cam o suta de persoane (asta in conditiile in care mie imi vin din Slatina rudele cele mai apropiate) deja eu am pus ochii pe restaurant Bulevard (il sti, cum ti se pare?) si imi place si Astoria insa nu sunt decisa pentru ca eu as vrea la fosta vila a lui Ceusescu de la Gura Vaii numai ca acolo nu-i nimic sigur.
    Rochia de mireasa te-ai decis cum o vrei? Eu aici am o mare problema pentru ca vreu una care sa-mi acopere toate defectele...iar asta inca nu s-a inventat si mai stau si prost la capitolul desing.
    Care e magazinul cu rochiile cele mai dragute aici in Severin?

Inregistrat
    22.12.2006

Vrem un restaurant mai micut pentru ca noi o sa avem la nunta cam o suta de persoane (asta in conditiile in care mie imi vin din Slatina rudele cele mai apropiate) deja eu am pus ochii pe restaurant Bulevard (il sti, cum ti se pare?) si imi place si Astoria insa nu sunt decisa pentru ca eu as vrea la fosta vila a lui Ceusescu de la Gura Vaii numai ca acolo nu-i nimic sigur.
    Rochia de mireasa te-ai decis cum o vrei? Eu aici am o mare problema pentru ca vreu una care sa-mi acopere toate defectele...iar asta inca nu s-a inventat si mai stau si prost la capitolul desing.
    Care e magazinul cu rochiile cele mai dragute aici in Severin?
    da stiu restaurantul e fain. La rochie e destul de greu pt ca azi vreau ceva maine nu mai vreau. Rochii mai frumoase gasesti la magazinul de pe Smardan colt cu Numa Pompilu acolo iti fac si pe comanda, iar preturile nu sunt mari.

Inregistrat
    16.06.2007

Buna fetelor, as vrea sa-mi spuneti si mie daca sunt obiceiuri si traditii specifice Severinului (eu nu sunt mehedinteanca).
    Credeti ca daca nu vreau sa jucam in fata blocului inainte de a pleca la biserica (stiu ca pe aici se obisnuieste) ar parea un gest de ingamfare?
    Dar daca nu vreau sa mi se cante melodia specifica invelirii miresei "ia-ti mireasa ziua buna" ? Am mai auzit ca ar trebui sa-mi aleg de pe acum si mosii.....
    Sa-mi ziceti si mie daca v-ati decis asupra aperitivului cald.

Va pupik ! Crisu.

Inregistrat
    22.12.2006

Buna fetelor, as vrea sa-mi spuneti si mie daca sunt obiceiuri si traditii specifice Severinului (eu nu sunt mehedinteanca).
    Credeti ca daca nu vreau sa jucam in fata blocului inainte de a pleca la biserica (stiu ca pe aici se obisnuieste) ar parea un gest de ingamfare?
    Dar daca nu vreau sa mi se cante melodia specifica invelirii miresei "ia-ti mireasa ziua buna" ? Am mai auzit ca ar trebui sa-mi aleg de pe acum si mosii.....
    Sa-mi ziceti si mie daca v-ati decis asupra aperitivului cald.

Va pupik ! Crisu.
    bine ai venit.
    Sa stii ca nici la noi nu e o regula sa se joace in fata blocului, cine are placerea sa joace asta face cine nu pur si simplu se urca in masina si pleaca la cununie.
    La nuntile din severin sunt si nasi si mosi, insa nu e o tragedie daca nu vrei mosi.
    Referitor la melodie, daca nu vrei pina la urma le poti spune lautarilor sa nu vina acasa si gata.
    Sper ca ti-am oferit informatii utile.
    Daca mai ai intrebari iti raspund cu drag.

Inregistrat
    16.06.2007

Buna, Anca se pare ca doar tu imi vezi mesajele si-mi raspunzi...as crede ca doar noi doua ne casatorim anul viitor daca nu as sti ca restaurantele din Severin sunt aproape toate rezervate full.
    Vroiam sa-mi mai zici cateva detalii despre meniu si am inteles ca ai vorbit deja cu fotograful si ai aranjat, poti sa-mi dai niste informatii privind pretul si daca este cel care si filmeaza ? Ce detalii ti-au mai ramas nearanjate, observ ca totusi esti cu mult inaintea mea.

Pupici

Inregistrat
    22.12.2006

Buna, Anca se pare ca doar tu imi vezi mesajele si-mi raspunzi...as crede ca doar noi doua ne casatorim anul viitor daca nu as sti ca restaurantele din Severin sunt aproape toate rezervate full.
    Vroiam sa-mi mai zici cateva detalii despre meniu si am inteles ca ai vorbit deja cu fotograful si ai aranjat, poti sa-mi dai niste informatii privind pretul si daca este cel care si filmeaza ? Ce detalii ti-au mai ramas nearanjate, observ ca totusi esti cu mult inaintea mea.

Pupici
    Salutare.
    La mine meniul este 110 Ron fara bautura, tort , cafea, nu iti pot spune exact ce va contine meniul, poate doar in mare:
    aperitiv: salam, sunca presata rulata cu salata, cascaval, rosie, muschi
    felu 1: peste cu cartofi natur
    felul 2: sarmale cu mamaliguta.
    felul 3: friptura compusa din carne de porc, pui si vita si o salata de varza.
    Fotograful este o femeie , am vazut poze facute de ea si mi-a placut cum lucreaza. Ma costa 500 Ron pt un cd cu 400-600 de poze si un album cu 40 de poze. Sedinta la studio ma costa 350 Ron.
    Cameraman inca nu am gasit, sunt in cautari.
    Firma de decoratiuni inca nu am gasit.
    Momentan alte detalii nu imi mai amintesc.

Pagina 2 din 88 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us