Pagina 749 din 749 PrimulPrimul ... 249649699739747748749
Rezultate de la 5.985 la 5.992 din 5992

Subiect: Discutii despre rochia de mireasa (modele, preturi etc)

Inregistrat
    29.05.2015

Red face Re: Discutii despre rochia de mireasa (modele, preturi etc)

Buna fetelor!

Nu stiu daca e topicul corect (sunt noua pe forum si inca imi dau seama ce si cum ). Am nunta la anul si am inceput pregatirile pentru marele eveniment. Intrebarea mea este - rochie noua sau inchiriata? Ce ziceti?

Multumesc si spor!

Inregistrat
    12.06.2015

Implicit Re: Discutii despre rochia de mireasa (modele, preturi etc)

Citat Postat de MariaGavrea Vezi mesajul
    Ca tot veni vorba de rochie ,am o mare problema,am nevoie de tull negru pentru a-mi personaliza rochita dar nu gasesc la mine in oras doar foarte scump(10 lei/m) mi se pare mult iar pe site-uri trebuie sa comand o rola de 50 de metri,am nevoie doar de 6 metri,daca vreuna dintre voi ma poate ajuta cumva...as fi tare recunoscatoare (pentru detalii va rog sa ma contactati )
    Buna. Tulle ieftin gasesti in Europa. In functie de cat de dur sau fin vrei sa fii, preturile port=neau anul trecut de la 2 lei/m. Sper sa-ti fi fost de ajutor.

Inregistrat
    12.06.2015

Citat Postat de Shirini Vezi mesajul
    Buna fetelor!

Nu stiu daca e topicul corect (sunt noua pe forum si inca imi dau seama ce si cum ). Am nunta la anul si am inceput pregatirile pentru marele eveniment. Intrebarea mea este - rochie noua sau inchiriata? Ce ziceti?

Multumesc si spor!
    Parerea mea este ca cele mai viabile optiuni sunt rochie noua sau rochie second-hand de la un brand renumit. Rochia inchiriata pare o idee buna, dar garantia este foarte mare si daca te calca cineva sau se agata rochia, iti va fi oprita aceasta garantie.
    Rochia noua: eu nu recomand nici site-uri chinezesti, nici Lipscani, nici Europa. Recomand magazinele cu renume de rochii de mireasa. Calitatea este de zeci de ori superioara celor enumerate mai inainte si confortul miresei implicit. Ca sa nu mai vorbesc despre felul in care arata pe tine. Singura problema aici ar fi preturile destul de piperate. Dar si acestea se pot rezolva. Poti cumpara rochii care au fost purtate de alte mirese si care se vand acum la un sfert din pretul lor. Sunt o multime de site-uri specializate cu sute de anunturi si chiar magazine cu rochii de mireasa second-hand. Crede-ma, poti gasi adevarate chilipiruri si de foarte buna calitate. Spor la pregatiri!

Inregistrat
    29.05.2015

Citat Postat de AuraMaria Vezi mesajul
    Parerea mea este ca cele mai viabile optiuni sunt rochie noua sau rochie second-hand de la un brand renumit. Rochia inchiriata pare o idee buna, dar garantia este foarte mare si daca te calca cineva sau se agata rochia, iti va fi oprita aceasta garantie.
    Rochia noua: eu nu recomand nici site-uri chinezesti, nici Lipscani, nici Europa. Recomand magazinele cu renume de rochii de mireasa. Calitatea este de zeci de ori superioara celor enumerate mai inainte si confortul miresei implicit. Ca sa nu mai vorbesc despre felul in care arata pe tine. Singura problema aici ar fi preturile destul de piperate. Dar si acestea se pot rezolva. Poti cumpara rochii care au fost purtate de alte mirese si care se vand acum la un sfert din pretul lor. Sunt o multime de site-uri specializate cu sute de anunturi si chiar magazine cu rochii de mireasa second-hand. Crede-ma, poti gasi adevarate chilipiruri si de foarte buna calitate. Spor la pregatiri!
    Buna AuraMaria si multumesc mult pentru sfaturi si sugestii!! Nu stiam ca exista rochii second hand de la branduri. O sa caut mai multe pe net Weekend placut!

Inregistrat
    28.09.2014

Fetelor,cam in cat timp v-au retusat rochita?Eu trebuie sa ma duc in Bucuresti la retus lungime,prindere trena,si sper ca nu m-am ingrasat sa trebuiasca sa o largeasca Sincer,as vrea sa mi-o faca in aceeasi zi sa nu trebuiasca sa mai bat drumul sa o iau.Si asa cheltuielile au luat-o razna.

Inregistrat
    15.05.2015

Thumbs up Re: Rochia de mireasa.

Eu mi-am luat rochita de la salonul cel nou de langa gara Arad (Casa Blanca). Dupa ce am cercetat bine piata, stiind exact ce-mi doream m-am intors la ei. Am primit reducere la rochie si la voal, iar cea mai incantata sunt de prinderea trenei. Ceva similar in oras ma costa cel putin 500 de lei mai mult. Bafta cu cautarile

Inregistrat
    28.09.2014

Foarte frumoasa rochie ai avut.Si camera este deosebita.Acasa,sau la hotel?

Inregistrat
    10.03.2014

Multumesc! La hotel am facut imbracatul miresei si pt ca eu am facut nunta in orasul sotului dar mai ales pt cadre de genul acesta! Este intr adevar o camera tare frumoasa! :d

Citat Postat de roxxana_s Vezi mesajul
    Foarte frumoasa rochie ai avut.Si camera este deosebita.Acasa,sau la hotel?

Pagina 749 din 749 PrimulPrimul ... 249649699739747748749

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us