Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 57

Subiect: Alergiile

Inregistrat
    07.02.2005

Post Alergiile

Stie cineva ceva despre vaccinurile antialergice? mi-au fost recomandati 2 medici, unul filip victor - alergolog - care se ocupa cu astfel de vaccinuri si un medic nedelcu ioan - dermatolog care e mai mult naturist.... stiti ceva despre unul din cei 2?

tx anticipat!

Inregistrat
    28.07.2006

Implicit Re: alergii, vaccinuri antialergice si medici

te rog poti sa-mi dai mai multe info? pt ce tip de alrergii? la ce spital sunt? eu am o problema cu o alergie la antibiotice (la mai toate pe care le-am luat, oricat de slabe ar fi ele, de orice tip -pastile, fiole, supoz, creme etc ... practic la orice contine un antibiotic) si nu stiu unde sa ma mai duc...nimeni nu a reusit sa-mi depisteze la ce sunt alergica exact ...

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Re: alergii, vaccinuri antialergice si medici

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    te rog poti sa-mi dai mai multe info? pt ce tip de alrergii? la ce spital sunt? eu am o problema cu o alergie la antibiotice (la mai toate pe care le-am luat, oricat de slabe ar fi ele, de orice tip -pastile, fiole, supoz, creme etc ... practic la orice contine un antibiotic) si nu stiu unde sa ma mai duc...nimeni nu a reusit sa-mi depisteze la ce sunt alergica exact ...
    pai nu sunt la spital, fiecare din ei au clinici particulare, dr nedelcu am inteles ca are sau a avut cabinet si la spitalul militar..... pai eu mai nou (in urma unui test cu subst alergene) mi-a iesit pozitiv la 2 din 3 substante - coloranti si conservanti alimentari, eu stiam ca sunt alergica la praf, la polen, la mucegai si la soia, dar alergiile acestea nu sunt "testate".... am o alergie acum pe care o tratez de ceva tp si nu prea imi trece si vroiam sa stiu dk cineva stie ceva despre aceste 2 metode: cea a dr filip cu vaccinurile sau cea a nr nedelcu - mai naturista....

acestia mi-au fost recomandati de cateva persoane, insa am tot citit pe net despre amandoi, unii ii lauda, altii spun chestii destul de neplacute despre ei...vroiam si o parere de la un "pacinet direct" ca sa zic asha!

Inregistrat
    28.07.2006

Citat Postat de mam Vezi mesajul
    pai nu sunt la spital, fiecare din ei au clinici particulare, dr nedelcu am inteles ca are sau a avut cabinet si la spitalul militar..... pai eu mai nou (in urma unui test cu subst alergene) mi-a iesit pozitiv la 2 din 3 substante - coloranti si conservanti alimentari, eu stiam ca sunt alergica la praf, la polen, la mucegai si la soia, dar alergiile acestea nu sunt "testate".... am o alergie acum pe care o tratez de ceva tp si nu prea imi trece si vroiam sa stiu dk cineva stie ceva despre aceste 2 metode: cea a dr filip cu vaccinurile sau cea a nr nedelcu - mai naturista....

acestia mi-au fost recomandati de cateva persoane, insa am tot citit pe net despre amandoi, unii ii lauda, altii spun chestii destul de neplacute despre ei...vroiam si o parere de la un "pacinet direct" ca sa zic asha!

am inteles, merci oricum ...

Inregistrat
    31.07.2006

Citat Postat de mam Vezi mesajul
    Stie cineva ceva despre vaccinurile antialergice? mi-au fost recomandati 2 medici, unul filip victor - alergolog - care se ocupa cu astfel de vaccinuri si un medic nedelcu ioan - dermatolog care e mai mult naturist.... stiti ceva despre unul din cei 2?

tx anticipat!
    eu sunt foarte alergica, la E-uri in general. Acum toate au E-uri, asa ca....
    Chiar acum sufar de alergie (mi-au iesit bubitele), dar asta dupa mult timp.
    Eu am avut o perioada cand imi ieseau foarte foarte multe, nu mancam, nu beam nimic si imi ieseau...eram plina si disperata. Asa am ajuns la Dr. Filip, mi s-a parut ok, iti da regim, iti face vaccin + tratament. Eu a trebuit sa tin regim 6 luni, am tinut doar o luna dar mi-a trecut. Adica nu mi-au mai iesit asa des. Inainte in fiecare saptamana eram plina de bube, acum imi ies cam la 1 an. Si asta pt ca fac exces de E=uri. Pe nedelcu nu il cunosc. Filip mi s-a parut ok, dar cam scump. Zic scump pt ca toti dr. ni se par scumpi, nu-i asa?
    Eu cand mai am bubite iau Flonidan si imi trece mai repede decat cu orice altceva. Dar acum nu am voie si astept sa imi treaca de la sine evitand sucurile si produsele ambalate.

Inregistrat
    28.07.2006

si pe acest dr filip unde il gasesc? si cam cat costa la el o consultatie? ce inseamna ca e cam scump? please, da-mi niste preturi sa stiu asa la ce sa ma astept ... merci

Inregistrat
    31.07.2006

Citat Postat de alecsa Vezi mesajul
    si pe acest dr filip unde il gasesc? si cam cat costa la el o consultatie? ce inseamna ca e cam scump? please, da-mi niste preturi sa stiu asa la ce sa ma astept ... merci
    nu mai stiu mai nimic. am fost la el acum 3 ani. am pastrat nr.tel: 3120728. Sper sa mai fie bun.

Cabinetul parca era pe la Victoriei, dar nu bag mana in foc. Consultatia o fi fost cam 800 000 atunci, dar iar nu stiu sigur. Cel mai bine sa suni si sa intrebi tot.

Inregistrat
    31.07.2006

uite aici adresa:

Cel mai bun doctor alergolog este din Bucurestir.Filip Victor.
    Adresa:Str.Grigore Alexandrescu,Nr.14(in spatele spitalului Grigore Alexandrescu)

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us