Pagina 1518 din 1518 PrimulPrimul ... 5181018141814681508151615171518
Rezultate de la 12.137 la 12.144 din 12144

Subiect: Off-topicul miresicilor de Constanta

Inregistrat
    12.04.2007

Implicit Re: Off-topicul miresicilor de Constanta

Citat Postat de dani19_10dani Vezi mesajul
    M-am inscris in vara la un curs de agent turism si m-au sunat acum cateva zile ca sapt asta incepe cursul si vroiam detalii cum e, daca se merita sa incerc!
    Eu am terminat tehnica dentara si nu reusesc sa-mi gasesc si m-am gandit sa mai fac si altceva sa am ceva la mana ca fara o hartie la mana nu ma pot angaja in alta parte.
    ciudat, eu ma gandeam sa-ti recomand farmacia sau ceva in domeniul sanitar...dar spui ca nu gasesti nimic in acest domeniu
    sincer, nu cred ca se gaseste mare lucru nici in turism, cu exceptia perioadei aprilie-septembrie, cand se deschid hotelurile de pe litoral si dispeceratele de cazare. dar e un job sezonier, nu e ca un job in domeniul medical , care ofera mai multa stabilitate.

in plus, agentiile de turism, ca peste tot, solicita experienta. posibil sa gasesti o firma care sa te angajeze si fara experienta, te va plati prost la inceput si te va exploata la maxim, pana capeti acea experienta si poti veni tu cu pretentii.
    eu am intrat la agentia unde am lucrat , printr-o prietena, facandu-i o favoare. ea dorea sa plece in Germania si trebuia sa lase pe cineva in loc. m-a implorat sa o inlocuiesc, m-a recomandat sefei si m-am trezit cu un telefon de la aceasta sa ma roage sa vin, ca nu are pe nimeni altcineva, ca e cu ochii in soare, ca nu are timp de interviuri si ca CV -ul meu este ok. la inceput mi se parea miere si lapte, ca orice inceput dar totul se schimba dupa o perioada de timp, cresc pretentiile din ambele parti. nu regret ca am lucrat acolo, am invatat foarte multe lucruri noi si mi-am dat seama ce mi-ar placea sa fac mai departe. e drept ca acum tot pe turism merg, dar tot medicina mi se pare un domeniu mult mai sigur.

nu vreau sa te descurajez. este bine sa ai cat mai multe specializari , in cat mai multe directii. nu stii de unde sare iepurele si poate ai mult mai mult noroc decat altii cu diplome, ani de experienta si relatii. poate la finalul cursului ti se asigura si jobul dorit, poate chiar iti place si esti facuta pentru asta si vei reusi sa faci o cariera in acest domeniu.

succes!

ps: daca ai nelamuriri , incerc sa te ajut cu cat ma pricep.

Inregistrat
    03.01.2007

Citat Postat de alipety Vezi mesajul
    ciudat, eu ma gandeam sa-ti recomand farmacia sau ceva in domeniul sanitar...dar spui ca nu gasesti nimic in acest domeniu
    sincer, nu cred ca se gaseste mare lucru nici in turism, cu exceptia perioadei aprilie-septembrie, cand se deschid hotelurile de pe litoral si dispeceratele de cazare. dar e un job sezonier, nu e ca un job in domeniul medical , care ofera mai multa stabilitate.

in plus, agentiile de turism, ca peste tot, solicita experienta. posibil sa gasesti o firma care sa te angajeze si fara experienta, te va plati prost la inceput si te va exploata la maxim, pana capeti acea experienta si poti veni tu cu pretentii.
    eu am intrat la agentia unde am lucrat , printr-o prietena, facandu-i o favoare. ea dorea sa plece in Germania si trebuia sa lase pe cineva in loc. m-a implorat sa o inlocuiesc, m-a recomandat sefei si m-am trezit cu un telefon de la aceasta sa ma roage sa vin, ca nu are pe nimeni altcineva, ca e cu ochii in soare, ca nu are timp de interviuri si ca CV -ul meu este ok. la inceput mi se parea miere si lapte, ca orice inceput dar totul se schimba dupa o perioada de timp, cresc pretentiile din ambele parti. nu regret ca am lucrat acolo, am invatat foarte multe lucruri noi si mi-am dat seama ce mi-ar placea sa fac mai departe. e drept ca acum tot pe turism merg, dar tot medicina mi se pare un domeniu mult mai sigur.

nu vreau sa te descurajez. este bine sa ai cat mai multe specializari , in cat mai multe directii. nu stii de unde sare iepurele si poate ai mult mai mult noroc decat altii cu diplome, ani de experienta si relatii. poate la finalul cursului ti se asigura si jobul dorit, poate chiar iti place si esti facuta pentru asta si vei reusi sa faci o cariera in acest domeniu.

succes!

ps: daca ai nelamuriri , incerc sa te ajut cu cat ma pricep.
    Multumesc mult!
    In farmacie nu am cautat un job ca iumi trebuiesc studii de specialitate..ma gandeam sa ma inscriu la postliceala sau chiar la facultatea de farmacie.Cand am zis ca nu-mi gasesc ,ma refeream in tehnica dentara si de aceea ma gandeam sa mai fac ceva.
    Si mie mi se pare mai ok in farmacie,mai stabil clar,dar sunt in cumpana ca sunt 5 ani de scoala..mi se par asa multi .Eu sunt un om tare nehotarat de aceea sunt in cumpana.Oricum multumesc tare mult pt raspun si daca mai vreau sa stiu ceva o sa te intreb.

Inregistrat
    30.09.2008

Ce alt dr endocrinolog bun in Constanta mai stiti, in afara de Simion si Circo?

vand rochita mireasa rose-marie

Inregistrat
    31.08.2011

Citat Postat de nikoletta Vezi mesajul
    Ce alt dr endocrinolog bun in Constanta mai stiti, in afara de Simion si Circo?

Buna,
    Eu am fost la Mihaela Bitoleanu, are cabinetul pe bulevardul Lapusneanu, spre Campus. Eu am fost multumita de ea, nici nu am avut probleme mari, m-am dus doar pentru o ecografie, dar mi-a dat si niste analize de facut. Am fost multumita de ea pentru ca a vorbit foarte mult cu mine, mi-a explicat totul sa pot intelege si eu. Am vazut ca e si destul de aglomerata, are foarte multi pacienti, si din cauza asta nu prea isi respecta programarile.

Inregistrat
    30.09.2008

Citat Postat de ely24 Vezi mesajul
    Buna,
    Eu am fost la Mihaela Bitoleanu, are cabinetul pe bulevardul Lapusneanu, spre Campus. Eu am fost multumita de ea, nici nu am avut probleme mari, m-am dus doar pentru o ecografie, dar mi-a dat si niste analize de facut. Am fost multumita de ea pentru ca a vorbit foarte mult cu mine, mi-a explicat totul sa pot intelege si eu. Am vazut ca e si destul de aglomerata, are foarte multi pacienti, si din cauza asta nu prea isi respecta programarile.
    Multumesc pentru raspuns. Am facut ieri niste analize si cand ies rezultatele o sa incerc o programare.

vand rochita mireasa rose-marie

Inregistrat
    21.07.2011

Ce local mai micut din Constanta imi recomandati pentru Revelion? Nu vrem sa mergem la un restaurant dar nici la un club de fite, ceva mai intim unde sa petrecem alaturi de prieteni.

Observ ca nu s-a mai postat pe aici de vreo 2 ani ... mai am sanse de miresi ori viitoare miresici din Constanta, sper sa ma lamureasca la cateva problemute?

Se poate face o nunta cu 2.500-3.000 euro?
    Nu avem data fixa la nunta, totul depinde de finante si am inceput sa ne interesam de pe acum sa vedem unde ne este mai bine sa facem nunta, comparand preturile dintre cele doua: Constanta ori Grecia!
    Am inceput cu orasul meu natal.
    Dorinta mea este sa fac cununia religioasa la Biserica Greaca, desi nu stiu ce taxe se percepe si daca pot tine slujba in 2 limbi : romana si greaca (al meu viitor sot este grec). La biserica cumva se cumpara vinul pentru miri? (unii greci asa procedeaza aici) , cat si coroanele care se pun pe capul mirilor, cei care nu-si permit le fac cu ce le ofera biserica, altii le cumpara... in Romania cum este? (daca se cumpara, la ce pret ajung?)
    Ca si restaurant as merge pe unul grecesc, desi nu stiu iar .. cat este meniul la un astfel de eveniment si alte costuri care mai sunt.
    La muzica, am ceva prin capsor, desi inca nu i-am intrebat daca au facut vreodata la o nunta. Mai vedem ...
    Cununia civila, iar cat este taxa
    Fotografi-video pana 500 euro exista?
    Daca am omis ceva, completati-ma voi ..

Inregistrat
    30.09.2014

Citat Postat de Jasmin Vezi mesajul
    Se poate face o nunta cu 2.500-3.000 euro?
    Da, se poate, totul tine de preferintele tale si ale mirelui.
    Cununia civila, iar cat este taxa
    De luni pana joi, intre 10-15, taxa este de 2 lei. Intre 15-16, taxa este de aprox. 150 lei.
    Vineri, sambata, duminica - cel putin 200 lei.
    Fotografi-video pana 500 euro exista?
    Da, nu stiu cat de buni sunt dar au un pachet economic la 1000 lei cei de la creativecolors.

Mult succes!

Pagina 1518 din 1518 PrimulPrimul ... 5181018141814681508151615171518

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us