Pagina 1 din 41 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 322

Subiect: La ce ore se servesc mancarurile?

Inregistrat
    25.02.2007

Implicit La ce ore se servesc mancarurile?

Buna, imi spune si mie cineva la ce ore se servesc mancarurile?
    Eu am chemat invitatii la orele 20,00 si nu stiu cand se servesc aperitivele, pestele, sarmalele, friptura si tortul. Ma ajuta cineva? Va rog!

Inregistrat
    06.02.2005

Implicit Re: La ce ore se servesc mancarurile?

Citat Postat de marik Vezi mesajul
    Eu am chemat invitatii la orele 20,00 si nu stiu cand se servesc aperitivele, pestele, sarmalele, friptura si tortul. Ma ajuta cineva? Va rog!
    La noi am stabilit sa se serveasca la cerere. Adica cam cu 30 de minute inainte de a vrea sa puna urmatorul fel de mancare sa ii anuntam.
    Aperitivul s-a pus dupa valsul miresei (daca tin minte bine).

Inregistrat
    04.02.2007

trebuie sa ne gandim bine la numarul si felurile de mancare si sa le oferim cu distantze optime. cred ca trebuie sa-i intrebam tot pe cei de la restaurant cum e mai bine sau pe cineva cu experientza, nu de alta dar am fost la o nunta vara trecuta si, dupa ce ca nu se dansa si era o muzica de adormit copiii, a mai venit si mancarea odata la 3 ani. la ora 00:00 m-am enervat, l-am luat pe ub si i-am zis:"hai acasa ca mi-e foame!" si-am plecat. si eu nu mananc mult...

Inregistrat
    07.12.2006

Nunta mea e de zi, asa se fac in zona noastra.
    Incepe la 14:00 h, nu stiu la ce ora fiecare, la inceput aperitivul chiar dupa ce s-au asezat invitatii si restul nu stiu. Voi vorbi cu seful de sala, si el imi va spune cum se face, ca sigur ma va ajuta, mai ales ca a dat atatea nunti. Asa ca decide el.

Inregistrat
    12.03.2007

Citat Postat de marik Vezi mesajul
    Eu am lucrat 4 ani ca ospatarita si iti pot spune din experienta mea ca tre sa fie in jur de 2 ore diferenta intre felurile de mancare....si daca la orele 20,00 ai chemat invitatii...pana se aseaza la mese...pana te admira putin ...ai putea sa pui aperitivele la orele 21:00 ...pestele la ora 23:00,sarmalele pe la ora 1:30,friptura la 3:30 si dupa...tortul ...sper sa fi inteles ceva(nu prea stiu sa explic )Pupici

Inregistrat
    05.03.2007

cred ca seful de sala ar trebui sa se ocupe de asta, ca doar e jobul lui. in ziua nuntii, numai de asta n-o sa avem timp in ardeal de regula aperitivele sunt deja pe masa cand sosesc invitatii (probabil pentru cei care au venit de la inceputul nuntii si s-au plimbat cu mirii la starea civila, biserica etc. mi se pare firesc sa nu mai stea inca o ora sa rontaie alune), iar pentru restul felurilor are grija seful de sala in colaborare cu bucatarii. nu?

Inregistrat
    03.07.2006

Citat Postat de tot_tot_claire Vezi mesajul
    cred ca seful de sala ar trebui sa se ocupe de asta, ca doar e jobul lui. in ziua nuntii, numai de asta n-o sa avem timp in ardeal de regula aperitivele sunt deja pe masa cand sosesc invitatii (probabil pentru cei care au venit de la inceputul nuntii si s-au plimbat cu mirii la starea civila, biserica etc. mi se pare firesc sa nu mai stea inca o ora sa rontaie alune), iar pentru restul felurilor are grija seful de sala in colaborare cu bucatarii. nu?

Nu e bine nici cu aperitivul pe masa....pana intampini invitatii...pana bei o bautura aperitiv....mai trece timpul si uite asa se usuca salamiorul in farfurie

Inregistrat
    05.03.2007

si asta-i adevarat. dar am o banuiala ca oricum se usuca el si in bucatarie pana vin invitatii n-am avut ocazia sa ma uit "in culise", dar oare aperitivele se pregatesc pe loc? ar dura cam mult,nu?

Pagina 1 din 41 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us