Pagina 41 din 41 PrimulPrimul ... 31394041
Rezultate de la 321 la 322 din 322

Subiect: La ce ore se servesc mancarurile?

Inregistrat
    06.01.2010

Implicit Re: La ce ore se servesc mancarurile?

Citat Postat de raluca2009 Vezi mesajul
    Fetelor, eu am biserica la 15.00 si mai e si vara si zi lunga. Nici nu stiu, la ce ora sa pun restaurantul? Sa il pun la 19.00 sau mai devreme? Cred ca oricum ar fi tot va trebui ca invitatii sa se duca acasa sa se schimbe. Nu stiu daca nu e un disconfort pentru ei. La 17.30 mi se pare totusi cam devreme. Nu prea vad nici noi ce am putea face de la 16.00 cand se termina nunta pana la restaurant. Faci poze o jumatate de ora, hai o ora, dar pe urma?
    restaurantul unde faci nunta nu are si o terasa? intreb pentru ca problema pauzei astieia eu am rezolvat-o in felul urmator:
    pe la un 16.00 ceremonia (la noi va fi chiar in curtea restaurantului frumos amenajata si decorata - sper sa iasa cum vreau eu)
    la si jumate suntem gata cred apoi inca vreo jumate de ora pozele, pe la 17.00 am sa cer chelnerilor sa aduca aperitivele reci pe platouri, gen finger food si va fi si o statie sa 2 cu bauturi(masute din alea inalte de cocktailuri)

cat timp lumea sta in gradina de vara cu mancarea si bauturica (poate si muzica in surdina) eu cu mirele si cei apropiati poate?!? dam o fuga in imprejurimi pentru o sedinta foto in natura, la un 18.00, 18.30 suntem inapoi.

La 19.00 intram in restaurant si primim lumea cu sampanie de aici incolo nu prea mai stiu ce sa fac si cand sa aduc felurile de mancare, plus ca ma gandeam sa scoatem sarmalele(le oferim a doua zi la pranz) sau sa reducem portiile pentru ca oamenii sa apuce sa manace tot, e mare pacat sa se arunce atata mancare dar mi-e teama sa nu ne considere invitatii zgarciti, nici nu stiu ce sa zic...mai e cineva care are mai putine feluri de mancare decat cere 'traditia'?

p.s:
    de ce crezi ca vor sa se schimbe invitatii? nu vin deja imbracati 'festiv' ca de nunta?
    Ultima editare de kool_kat : 22.04.2013 18:25:35

Inregistrat
    24.07.2009

Implicit Re: La ce ore se servesc mancarurile?

Citat Postat de kool_kat Vezi mesajul

p.s:
    de ce crezi ca vor sa se schimbe invitatii? nu vin deja imbracati 'festiv' ca de nunta?
    Probabil o sa aiba doua schimburi de haine. una de zi (pentru starea civila si religioasa) si una de seara.
    Eu asa am avut la nuntile la care am fost.

La mine cununia religioasa cred ca se termina pe la 17 tinand cont ca dureaza aproximativ o ora (eu am programat-o la 16) De la biserica mergem, poate si cu nasii, sa facem sedinta foto (circa 2 ore ca avem de ales 2 locatii, un parc si un muzeu sau teatru) .. Intre timp invitatii o sa mearga acasa sa se schimbe sau unde vor ei
    Noi ajungem ca pe la vreo 19- 19.30 la restaurant. Pana ce ne acomodam un pic si verificam ca totul este aranjat cum vrem se face ora 20 la care ma astept sa inceapa deja a veni invitatii.
    Pe la 21 ma gandeam la gustarea rece, 23 gustare calda, ora 1 pestele, ora 3 friptura,ora 4 tortul. La mine nunta este duminica si pana in ora 4 sper sa fie toate servite. Ca poi mai urmeaza un pic de dans, desgatitul si acasa . Cred ca in jur de ora 5 se va termina.

Pagina 41 din 41 PrimulPrimul ... 31394041

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us