Pagina 82 din 82 PrimulPrimul ... 3272808182
Rezultate de la 649 la 655 din 655

Subiect: Cum v-ati ales data nuntii?

Inregistrat
    22.05.2015

Implicit Re: Cum v-ati ales data nuntii?

Pai cam asa cred ca e pt majoritatea cu data...e cam greu sa iti pui exact data dorita de tine in locatia dorita...decat daca o rezervi cu 2 ani inainte! Eu si sotul incepusem sa ne uitam de locatii cam de o sapt...asa intr-o doara...ne-am gandit ca avem timp berechet, de acum si pana la anul in august...cand defapt peste tot e cam full in sezon...asa ca am bagat viteza Cam alegi ce gasesti...

Inregistrat
    02.12.2014

OMG nunta in 2017 Pe mine m-a cerut in noiembrie si am gasit pt iulie, deci 8 luni de logodna doar
    In Bucuresti sunt mult mai multe optiuni, ai de unde alege si sigur gasiti ce va doriti.
    Dar da, poate cele care au avut iti vor spune din experienta cum este mai bine.
    Mult spor la pregatiri

Inregistrat
    22.05.2015

Da si eu am ramas uimita...
    Ai fi surprinsa, desi sunt o grmada de locatii in Buc si parca tot rasar ca ciupercile dupa ploaie, peste tot e f aglomerat, cu atat mai mult in sezon, si e greu si sa gasesti ceva care sa iti placa si la un pret ok.. Eu cand am inceput sa caut gaseam numai la 90-120 e/pers numai mancare si bautura si tort....daca mai pui si restul cheltuielilor(mari), te doare capul...asa ca unde vrem noi sa facem e cam printre putinele locuri la un pret mai decent...si ceva frumos ca loc. Am mai gasit cateva dar sunt multe criterii de care tii cont, la noi in Buc sunt multe la iesirea din Buc, de ex in Saftica, otopeni, etc...si pt multi invitati asta e o problema de care am vrut sa ne ferim. Iarasi mai aveam o locatie buna dar unde au facut nasii acum 2 ani cat si sora nasului anul trecut, si nu am vrut sa facem si noi tot acolo...
    Pe mine m-a cerut in iulie 2013, anul trecut in iulie ne-am cununat civil si ne-am cumparat apartament, am stat toata vara in renovari si cumparat mobila, etc Nu am vrut sa facem anul asta nunta pt ca eu am aparat dentar (deja de 2 ani dar am o problema mai complicata si mai am de stat)...si nu am vrut sa am aparatul dentar la nunta. Pe langa asta deja eram prea storsi de bani ca sa organizam si o nunta, a fost prioritatea cu casa, ca sa stam impreuna, singuri...Asa ca am stabilit ca la anul vom face nunta... fiecare in functie de cum simte si poate...

Inregistrat
    02.12.2014

V-ati gandit f bine, e bine si sa le organizezi din timp. Ca restaurante, nu stiu daca ati fost si la Mc Moni's in agronomie, acolo au facut nasii nostri, si mi-a placut f mult.

Inregistrat
    22.05.2015

Pana la urma am ramas cu 24/09

Inregistrat
    02.12.2014

Felicitari, sa fie cu noroc data aceasta!

Inregistrat
    17.08.2010

Noi ne-am dorit sa facem nunta in mai, pentru ca nu e nici foarte cald si sunt sanse mai mici ca invitatii sa mai aiba alte nunti tot atunci. Ne-am uitat pe calendarul religios si ni s-a parut ca cel mai bine suna data de 20 mai, plus ca a doua zi este si sarbatoare (deja avem cateva persoane cu onomastica: nasa, soacra mare si una dintre bunici). Data era libera la restaurantul dorit, deci asa a ramas. In ce priveste menstruatia, va veni imediat dupa nunta conform calendarului de pe telefon, dar ma indoiesc ca se va respecta.

Pagina 82 din 82 PrimulPrimul ... 3272808182

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us