Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 63

Subiect: Meniul la restaurantele din Judetul Bacau

Inregistrat
    28.06.2006

Implicit Re: Meniu nunta

Citat Postat de Petro79 Vezi mesajul
    Pai si eu zic la fel, doar 3 feluri toata noaptea e cam putintel si nu e indicat ca tocmai la nunta mea sa ma gandesc eu la siluetele invitatilor. Sa inteleg deci ca tu pui doua aperitive, unul cald si unul rece, sau care sunt cele 4 feluri, pana la urma?
    pai e asa :1.aperitivul care cred ca va contine doar preparate reci
    2.pestele care probabil va fi cu cartofi natur si cu lamaie
    3.apoi va fi puiul (cred ca rulou de piept de pui umplut cu cascaval si bacon) iar ca garnitura champignon si o salata(ma mai gandesc ce fel)
    4.gratar de pork - cotlet cu garnitura de legume sote si baby carotte si salata de castraveciori murati ( ca se potriveste cel mai bine la vinutzul dinspre dimineatza)
    dupa peste ei mi-au propus un sorbe : intr-o cupa de sticla pe pat de gheatza un fel de serbet dulce-acrisor ornat cu felii de lamaie...
    poate se vor schimba garniturile dupa ultimele modificari , poate vom mai adauga un sos special la peste , dar in principiu acestea sunt felurile.

Inregistrat
    13.06.2007

Citat Postat de lakra_c Vezi mesajul
    pai e asa :1.aperitivul care cred ca va contine doar preparate reci
    2.pestele care probabil va fi cu cartofi natur si cu lamaie
    3.apoi va fi puiul (cred ca rulou de piept de pui umplut cu cascaval si bacon) iar ca garnitura champignon si o salata(ma mai gandesc ce fel)
    4.gratar de pork - cotlet cu garnitura de legume sote si baby carotte si salata de castraveciori murati ( ca se potriveste cel mai bine la vinutzul dinspre dimineatza)
    dupa peste ei mi-au propus un sorbe : intr-o cupa de sticla pe pat de gheatza un fel de serbet dulce-acrisor ornat cu felii de lamaie...
    poate se vor schimba garniturile dupa ultimele modificari , poate vom mai adauga un sos special la peste , dar in principiu acestea sunt felurile.
    cam asa sta treaba si la mine doar k am aperitivul cald

Inregistrat
    12.06.2007

Question Re: meniul la restaurante

si pe mine ma dispera meniul. aperitiv, doua fripturi si doua cafele? mult prea putin .... cred ca o sa le cer si sarmalute sau/si ardei umpluti. trebuie sa trec pe la local sa discut meniul mai amanuntit. sa vad ce-mi ofera ...
    are cineva informatii despre VOGUE ? vreau sa stiu daca v-a placut mancarea de acolo?

merci si ...pupici

Inregistrat
    25.02.2007

Citat Postat de Petro79 Vezi mesajul
    Vad ca pe Bacau nu exista inca acest topic si as vrea sa-l abordam si noi, miresicile de Bacau. Si asta pentru ca, discutand cu parintii mei (ei - Bacau, eu - Bucuresti) am constatat ca meniurile pe la nuntile din Bacau difera oarecum de cele "standard" din Bucuresti. I.e., in timp ce in Bucuresti - si in sud, in general - nu exista nunta fara sarmale, inteleg ca pe la Bacau sarmalutele sunt considerate oarecum "depasite" si se inlocuiesc cu diverse alte chestii.

Deci, dragi (viitoare) miresici, voi pentru ce meniu ati optat? Cu detalii daca se poate, mai ales la aperitiv.

Sporuri organizatorice!!!

Depasite??? Acum inteleg si eu de ce a ras cineva din Adjud de mine ca dau sarmale la nunta...Ne intalnisem sa vedem o formatie pe la Comanesti..si din discutie in discutie am intrat si la meniu...si mi-a fost rusine ca le-am pomenit de sarmale.. Sper ca brasovenii nu au nicio problema cu asta...ca nici cei de la Bucuresti nu au avut

Inregistrat
    25.11.2007

Citat Postat de anka_je Vezi mesajul
    Daca te mai intereseaza si alte variante, este o cofetarie pe Banca Nationala, aproape de intersectia cu Mioritei, nu stiu daca am voie sa-i dau numele; acolo pretul e de 35 ron/kg si fac niste torturi foarte bune si care arata superb...si nu platesti suportul....
    anka cate feluri de mancare ai avut la nunta??? 3? au ajuns?? si apropo, la platoul cald...ati dat peste?? am auzit ca pestele nu prea este mancat pe la nunti...

Inregistrat
    25.11.2007

Implicit Re: meniul la restaurante

fetelor apropo...ati avut pe cineva la bucatarie la restaurant atunci cand ati avut nunta??? (mesaj valabil pt cele care au avut nunta)...ca cica se fura mai putin...eu zic sa daca le e de furat...intra pe o usa si iese pe cealalta

Inregistrat
    03.05.2007

Implicit Re: meniul la restaurante

Noi nu am avut pe cineva anume care sa stea tot timpul la bucatarie, dar taica-meu se ducea in permanenta sa vada ”cum se descurca fetele”. La mine nu prea au avut cum sa fure, pentru ca, desi noi ne asteptam initial la 230 de persoane, au venit 270, asa ca au trebuit mort-copt sa faca 270 de portii.
    Insa si-au luat portia la tort: am avut vreo 25 kg de tort (8 torturi), insa pana la tort plecasera foarte multi dintre invitati. Au servit cate o bucatica foarte mica la invitati, iar noua, a doua zi, ne-au dat un sigur tort. Dupa calculele noastre, cel putin 3 torturi le-au ramas lor. La fel si cu florile. Cel de pe prezidiu, cel mai frumos buchet, a disparut de cum s-a incheiat nunta si nu i-am mai dat de urma. Dar nu ne-am suparat, important e ca toata lumea s-a simtit bine si am fost si noi multumiti de cei de la restaurant pe parcursul nuntii.
    Anexez poza cu tortul nostru, facut la Barati.

Citat Postat de anamary Vezi mesajul
    fetelor apropo...ati avut pe cineva la bucatarie la restaurant atunci cand ati avut nunta??? (mesaj valabil pt cele care au avut nunta)...ca cica se fura mai putin...eu zic sa daca le e de furat...intra pe o usa si iese pe cealalta
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    16.09.2007

Citat Postat de anamary Vezi mesajul
    anka cate feluri de mancare ai avut la nunta??? 3? au ajuns?? si apropo, la platoul cald...ati dat peste?? am auzit ca pestele nu prea este mancat pe la nunti...
    Am avut 3 feluri si a fost arhisuficient, erau farfuriile pline!
    Eu nu am avut peste, am ales la prima friptura pulpa umpluta cu bacon iar la a doua, traditionala friptura de porc ...
    mda, e mai pretentios cu peste, nu place tuturor (nu-i inteleg pe oamenii astia, eu sunt fan peste!) dar cred ca nu prea e mancat pestele atunci cand nici nu e prea grozav pregatit...sau ti se spune ca ai in meniu file nu stiu de care si te trezesti cu altceva in noaptea nuntii, bineinteles ceva mult mai ieftin...
    Ultima editare de anka_je : 23.06.2008 15:29:07 Motiv: omisiune

Pagina 3 din 8 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us