Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 63

Subiect: Meniul la restaurantele din Judetul Bacau

Post Meniul la restaurantele din Judetul Bacau

Buna fetelor eu am nunta la tara si nu stiu ce meniu sa aleg , ce ma sfatuiti avand in vedere ca e nunta la tara

Inregistrat
    15.10.2006

Implicit Re: Meniul

depinde de bugetul tau.......la tara la un restaurant?eu cred ca meniul e cam acelasi peste tot si in functie de buget!

Implicit

Depinde buget si de.... oameni. Fiind prieteni de familie sunt de parere ca ai putea alcatui un meniu astfel incat sa ii multumesti cel putin pe marea majoritate, daca nu pe toti. De exemplu ai putea dupa aperitive(ai cateva exemple:casacaval, muski file,salam sasesc, ficăței la grătar , cascaval pane, crokete de carne, bulete de cascaval etc . La urmatorul fel sa fie servit :preparate asortate: de pui , peste sau porc. aici ai avea o varietate de feluri. Daca vrei poti sa iti trimit un exemplu de meniu de la un restaurant din Iasi, din care ai putea sa iti alcatuiesti un meniu super.
    Eu am fost pe la mai multe restaurante si am rugat sa imi prezinta o lista cu meniul specific de nunta. Fiecare restaurant cauta sa se distinga prin ceva cat mai deoasebit, si fiind prin mai multe restaurante, am retinut cate ceva de la fiecare. Daca vrei poti alege varianta asta.Dar e mai dificila si cere mult timp.

scuze. acum am vazut ca evenimentul a trecut.
    Ultima editare de esperance : 09.10.2010 00:41:51 Motiv: 2 in 1

Inregistrat
    06.01.2007

Smile meniul la restaurante

Mai fetelor vreau si eu sa stiu cum sunt meniurile prin rest. din bacau si cat costa?Cum sunt alcatuite si daca puteti sa imi recomandati cum sa imi fac meniul

Inregistrat
    03.05.2007

Implicit Meniu nunta

Vad ca pe Bacau nu exista inca acest topic si as vrea sa-l abordam si noi, miresicile de Bacau. Si asta pentru ca, discutand cu parintii mei (ei - Bacau, eu - Bucuresti) am constatat ca meniurile pe la nuntile din Bacau difera oarecum de cele "standard" din Bucuresti. I.e., in timp ce in Bucuresti - si in sud, in general - nu exista nunta fara sarmale, inteleg ca pe la Bacau sarmalutele sunt considerate oarecum "depasite" si se inlocuiesc cu diverse alte chestii.

Deci, dragi (viitoare) miresici, voi pentru ce meniu ati optat? Cu detalii daca se poate, mai ales la aperitiv.

Sporuri organizatorice!!!

Inregistrat
    13.06.2007

Implicit Re: Meniu nunta

Citat Postat de Petro79 Vezi mesajul
    Vad ca pe Bacau nu exista inca acest topic si as vrea sa-l abordam si noi, miresicile de Bacau. Si asta pentru ca, discutand cu parintii mei (ei - Bacau, eu - Bucuresti) am constatat ca meniurile pe la nuntile din Bacau difera oarecum de cele "standard" din Bucuresti. I.e., in timp ce in Bucuresti - si in sud, in general - nu exista nunta fara sarmale, inteleg ca pe la Bacau sarmalutele sunt considerate oarecum "depasite" si se inlocuiesc cu diverse alte chestii.

Deci, dragi (viitoare) miresici, voi pentru ce meniu ati optat? Cu detalii daca se poate, mai ales la aperitiv.

Sporuri organizatorice!!!
    intru si eu in clubul acestor multe jmiresici din bacau
    deci draga petro... k tot noi suntem singure si pe aici (crek fetele din bacau nu se mai marita... si totusi eu de ce nu am gasit sala vara???) sa vb despre meniu...

intr-adevar nu prea au ce cauta sarmalutele in meniu... nu stiu de ce k mie nu mi se par deplasate dar pur si simplu nu se mai regasesc...

hai sa-ti spun despre meniul meu... orientativ binenteles k multe nu stiu nici eu... (oricum cand o sa-l am si eu listat o sa atasez o listuta)...
    - spre deosebire de toate nuntile cu salam rosii si cas (glumesc) eu o sa am la aperitiv un aperitiv cald format din creier pane, crochete si nsdemii de rulouri...
    -apoi va fi peste-pastrav mai exact probabil cu cartofi nature
    -si mai apoi doua fripturi... da nush din ce material

cam asta stiu eu deocamdata... si binenteles fff multa bautura cafea si prajituri
    pupici

Inregistrat
    05.09.2006

fetelor, ma bag si eu desi nu sunt indreptatita! parerea mea este ca toata lumea se ia dupa un trend stabilit de restaurantele din zona respectiva: este de ajuns ca la o nunta sa se serveasca altceva in ,loc de sarmale si toata lumea considera ca asta e un nou val. Pentru mine chiar nu ar conta daca sarmalele ar fi sau nu in meniu, daca mi le-as dori as face posibilul sa le am. eu am insistat sa am sarmale la nunta pentru ca mi se par ca respecta traditiile unei nunti romanesti, chiar daca restaurantul meu a fost unul de cinci stele si s-au servit si icre negre si somon fume si multe altele.

pup

Inregistrat
    13.06.2007

Citat Postat de cezara25 Vezi mesajul
    fetelor, ma bag si eu desi nu sunt indreptatita! parerea mea este ca toata lumea se ia dupa un trend stabilit de restaurantele din zona respectiva: este de ajuns ca la o nunta sa se serveasca altceva in ,loc de sarmale si toata lumea considera ca asta e un nou val. Pentru mine chiar nu ar conta daca sarmalele ar fi sau nu in meniu, daca mi le-as dori as face posibilul sa le am. eu am insistat sa am sarmale la nunta pentru ca mi se par ca respecta traditiile unei nunti romanesti, chiar daca restaurantul meu a fost unul de cinci stele si s-au servit si icre negre si somon fume si multe altele.

pup
    esti foaaaaaaaaaaaarte indrepatita sa te bagi ptr k dupa cum observi nu suntem asa de multe pe aici
    in primul rand casa de piatra ptr k am vazut k esti proaspata miresica...

ai mare dreptate in ceea ce priveste trend-urile restaurantelor... asa e... cum apare ceva... cum e la moda... offff moda asta...

sa stii k si mie imi plac sarmalele (mai ales k acum stiu sa si fac)... acum na... depinde de fiecare dak le vrea sau nu...
    pupici

Pagina 1 din 8 123 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us