Pagina 2 din 42 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 334

Subiect: Va e frica de ce va urma?

Inregistrat
    02.02.2007

Implicit Re: Va e frica de ce va urma?

Depinde de relatia voastra cu parintii! Si de felul in care va vad ei. Daca aveti camera separata si nu o sa va ciocniti mereu de parinti totul va fi bine. Dar daca cumva se mai intampla acum sa va certati cu parintii atunci orice numai cu ei nu.

Inregistrat
    28.06.2007

Talking Re: Va e frica de ce va urma?

Citat Postat de bambolyna Vezi mesajul
    Depinde de relatia voastra cu parintii! Si de felul in care va vad ei. Daca aveti camera separata si nu o sa va ciocniti mereu de parinti totul va fi bine. Dar daca cumva se mai intampla acum sa va certati cu parintii atunci orice numai cu ei nu.

Cred k nu ar trebui sa ne skimbam cu nimik din momentul in care spunem "DA" ...decat poate k ne simtim mai impliniti , un INTREG !
    Nu are de ce sa ne skimbe o verigheta sau o hartie...totul depinde de ceea ce e in inima noastra k si cuplu...stiti si voi vb aceea :"Daca ai intelegere le ai pe toate .."
    Iar daca exista cumva un dram de indoiala e poate din cauza emotiilor dinaintea nuntii...asa k fruntea sus k doar e ziua voastra cea mare !

Inregistrat
    29.08.2007

Citat Postat de carmenbia Vezi mesajul
    Nici mie nu imi este frica de ce va urma, ma inteleg super bine cu el, bine mai exista mici conflicet pe care le depasim cu bine dar ar fi totusi o problema. Vom sta cu parintii mei, mai exact cu mama mea. Ei doi se inteleg super bine dar totusi imi e frica, nu cred ca e normal sa stai cu parintii cand te casatoresti, ?
    Poate statul cu parintii sa dauneze la o casnicie?

Va pup
    Parerea mea este ca, oricat de bine se intelege el cu mama ta, este inevitabil sa apara discutii..nu el cu mama ta, ci..tu cu el, si tu cu mama ta...si atunci inevitabil vor aparea "taberele". La o "discutie aprinsa" cu el, mama ta iti va lua partea - normal! - si desi voi doi veti trece peste ea, dansa va ramane cu un "ghimpe" in suflet, ca el te-a suparat...Cand te vei certa tu cu mama ta - ca de, e normal sa nu fii mereu de acord cu mama! - el iti va lua partea tie... Si asa vei ajunge intr-o buna zi sa stai intre 2 oameni care nu se agreeaza, care nu au nimic de "impartit", decat PE TINE! Vei fi la mijloc, intre 2 tabere...
    Parerea mea, din experienta alor mei.....

Inregistrat
    16.08.2007

Iti multumesc mult pt mesaj, intr-adevar asa este, se poate intampla ca la un moment dat sa fie discutii si sa fiu la mijloc dar problema cea mare este ca nu avem unde locui singuri pt ca iti dai seama ca ne-am muta singuri imediat dar casele sunt scumpe noi inca nu avem posibilitati materiale pt a sta singuri si asa tb sa stam cu parintii.
    Sper sa vina vreodata ziua cand vom sta singuri dar nu atunci cand mor parintii pt ca nu vreau asa, vreau sa stiu ca ei sunt bine si la fel si eu, sa ne vizitam dar totusi sa stam singuri.
    Sunt destul de trista pt ca nu stiu cand va veni odata ziua fericita sa spunem ca avem casa noastra si numai a noastra.

Pupicei!!

Inregistrat
    10.03.2007

Talking Re: Va e frica de ce va urma?

si noi stam cu parintii mei, insa mai bine de asa nu se poate. ne intelegem perfect. darius e baitul pe care tatal meu l-a dorit intotdeauna.nici mie nu-mi vine sa cred cat de bine se inteleg si cat de mult isi tin partea unul altuia. cu mama se intelege la fel de bine, sunt si colegi de servici. noi ne facem casa si de aceea ne aflam in situatia de a sta cu parintii, insa ne gandim cu greu la ziua in care va fi gata casa si ne vom muta singurei. noi suntem o familie unita si ne simtim lipsa unul altuia. as dori ca voi toate sa aveti linistea de care am eu parte chiar stand cu parintii.

Inregistrat
    23.04.2007

si mie uneori mi-e frica de ce va urma.
    mi-e frica ca nu voi fii sotia minunata pe care o merita!
    dar stiti ce? o sa imi dau toata silita!
    si astfel stand lucrurile, vom vedea daca dau gres!
    stop!

ba nu!
    asta e in sufletul meu, sincer e!
    insa in inima mea si mie mi-e frica de responsabilitati, de lipsa de timp, de greutati. insa stiu ca asta e singurul drum ce ma asteapta in viata. nu pot ramane copil. in acest caz, el e singurul om ce vasta alaturi de mine ca sa ma ajute.
    cu Dumnezeu tot inainte si fie ce-o fi!

Inregistrat
    30.08.2007

Buna fetelor!Desi mai avem aproximativ 9 luni pana la nunta si mie mi-e frica de ce va urma.Mi-e teama sa nu-l dezamagesc,dar cum ati spus si voi nu-mi ramane decat sa fac tot ce pot sa traim fericiti pana la adanci batraneti.

Inregistrat
    10.02.2007

Nu aveti de ce sa va fie frica...sunt unele lucruri pe care nu obisnuiam sa le fac atat de des. Le facea mai mult mama.Unele le-am invatat de la sotul meu.
    Chiar si acuma...el se ocupa cel mai mult de treaba hainelor(spalat, intins), incercam sa ne ajutam unul pe celalalt cum putem.
    Un sot iubitor, mai degraba se amuza de micile defecte sau greseli, decat sa se supere.

Pagina 2 din 42 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us