Pagina 187 din 187 PrimulPrimul ... 87137177185186187
Rezultate de la 1.489 la 1.496 din 1496

Subiect: Ati nascut, cand vine menstruatia?

Inregistrat
    08.01.2009

Implicit Re: Ati nascut, cand vine menstruatia?

aproape un an si jumatate fara ciclu and counting alaptatul e genial

Inregistrat
    12.12.2013

Buna fetelor,

Eu nu am nici doua luni de la nastere si deja am avut prima menstruatie. Alaptez dar nu exclusiv, bebe mai primeste si completare cand nu am suficient laptic. E normal asa devreme?

Inregistrat
    19.05.2011

Citat Postat de cristina.david Vezi mesajul
    Buna fetelor,

Eu nu am nici doua luni de la nastere si deja am avut prima menstruatie. Alaptez dar nu exclusiv, bebe mai primeste si completare cand nu am suficient laptic. E normal asa devreme?
    Daca nu alaptezi exclusiv da, e normal, adica nu e nicio problema. Insa se poate sa-ti vina acum si apoi sa nu-ti mai vina o luna-doua si iarasi nu ai de ce sa te ingrijorezi, am auzit ca unora li se intampla asa, sunt dereglari firesti dupa o sarcina.
    Insa ai grija, asta inseamna ca de acum orice contact sexual neprotejat poate duce la o sarcina.
    Și de aș avea darul proorociei și tainele toate le-aș cunoaște și orice știință, și de aș avea atâta credință încât să mut și munții, iar dragoste nu am, nimic nu sunt. (Epistola întâia către Corinteni a Sfântului Apostol Pavel)

Theodor 8 luni

Inregistrat
    12.12.2013

Citat Postat de catalina_oana Vezi mesajul
    Daca nu alaptezi exclusiv da, e normal, adica nu e nicio problema. Insa se poate sa-ti vina acum si apoi sa nu-ti mai vina o luna-doua si iarasi nu ai de ce sa te ingrijorezi, am auzit ca unora li se intampla asa, sunt dereglari firesti dupa o sarcina.
    Insa ai grija, asta inseamna ca de acum orice contact sexual neprotejat poate duce la o sarcina.
    Off...mi-as fi dorit sa ma mai bucur o perioada de lipsa ei dar asta e...
    Si cu siguranta o sa fim foarte atenti pentru ca nu-mi doresc inca o sarcina atat de repede

Inregistrat
    09.06.2011

si pana sa-ti vina menstruatia tot poti ramane insarcinata dupa nastere, chiar daca alaptezi

Citat Postat de catalina_oana Vezi mesajul

Inregistrat
    12.12.2011

Eu la doua luni dupa nastere am o scurgere ca de cm,insa nu e abundenta...oricum dooctorita mi-a spus ca nu-i o regula sa nu-mi vina in perioada alaptarii...

ANDREEA,Printesa noastra

Gabriel(90%),smecherul lui mami si lui tati

Inregistrat
    04.02.2008

Si eu la fel am de vreo 2 zile dar nu e absolut deloc ca la menstruatie...adica folosesc in continuare abs zilnice..
    . .

Inregistrat
    12.12.2011

Citat Postat de laura23 Vezi mesajul
    Si eu la fel am de vreo 2 zile dar nu e absolut deloc ca la menstruatie...adica folosesc in continuare abs zilnice..
    Si eu tot zilnice folosesc...in cele 40 zile am folosit absorbante...

ANDREEA,Printesa noastra

Gabriel(90%),smecherul lui mami si lui tati

Pagina 187 din 187 PrimulPrimul ... 87137177185186187

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us