Pagina 3 din 77 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 614

Subiect: Buchete pentru cununia civila

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit Re: buchet la cununia civila?

Citat Postat de map Vezi mesajul
    Da, eu l-am facut 9 trandafiri, banutii aia verzi (care miroseau a crizanteme) si niste floricici albe mici Plus o rola de organza in culoarea trandafirilor ca sa invelesc tulpinile trandafirilor, m-a ajuns in jur de 30$, daca l-as fi luat de la florarie ar fi fost in jur de 60-70$, poate ar fi fost si mai frumos, dar mie mi-a placut si-asa Si mi-a luat fix vreo 30-40 minute
    ti a iesit f bine..........super!!.......sa inteleg ca nu le ai tratat in prealabil?....le ai pus in microfon??..........din ce ai scris se intelege ca nu...le ai legat pur si simplu ,dar mai intreb sa fiu sigura ca nu ai uitat sa specifici

Inregistrat
    10.10.2006

Citat Postat de mitutza Vezi mesajul
    ti a iesit f bine..........super!!.......sa inteleg ca nu le ai tratat in prealabil?....le ai pus in microfon??..........din ce ai scris se intelege ca nu...le ai legat pur si simplu ,dar mai intreb sa fiu sigura ca nu ai uitat sa specifici
    Mersic!
    Le-am strans manunchi, nu le-am pus in microfon, aici cand cumperi flori ai la discretie pliculete cu "flower food" adica niste ingrasaminte care tin florile proaspete, asa ca le-am tinut decuseara in solutie din aia puternic concentrata si-au rezistat foarte bine pana tarziu in ziua cununiei, fara sa le pun in apa, si dupa au mai tinut inca aproape 2 saptamani
    Ultima editare de map : 04.02.2007 21:06:09

Inregistrat
    26.10.2006

Bine ca mi-ai dat ideea, sa cer la florarie ceva ca sa tina florile proaspete. Oricum, buchetul tau a fost super. Puteam jura ca e facut la florarie.

Inregistrat
    02.02.2007

Smile Re: buchet la cununia civila?

Eu nu voi avea buchet la civil doar la biserica!

Inregistrat
    24.02.2007

Ma gandesc ca pentru cununia civila ar merge un buchetel mai mic decat cel de la nunta. Ceva simbolic care sa arate bine in poza. Eu ma gandesc sa mi-l fac din miniroze.

Inregistrat
    28.09.2006

Si eu tot un buchetel mic o sa-mi fac...dar inca nu m-am hotarat la tipul florilor si la culoare...pentru ca inca nu mi-am gasit rochie de cununie !

Inregistrat
    06.01.2007

Daca tot am citit topicul cu floare-de -colt, ma gandeam ca ar fi dragut si deosebit...

Inregistrat
    28.09.2006

M-am uitat pe la topicul cu buchete si mi-ar placea pentru cununia civila un buchetel de ranunculus...sunt superbe...dar oare or fii scumpe ? Oricum eu mi-as dori un buchet micut...din cateva fire...deci n-ar intra multe flori !!!

Pagina 3 din 77 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us