Pagina 2 din 45 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 354

Subiect: Luna de miere in Caraibe (Bahamas, Cuba, Rep. Dominicana, Jamaica, Barbados)

Inregistrat
    04.10.2006

Implicit Re: luna de miere in caraibe

Si noi acuma ne tot gandim in care tarisoara din caraibe sa ne petrecem luna de miere ... in finala au intrat: grenada, antigua, st. lucia, st.martin, rep dominicana

Inregistrat
    04.10.2006

In caz ca ati asteptat cu sufletul la gura decizia noastra finala ... ne-am hotarat ca sa mergem in St. Lucia

Inregistrat
    18.06.2007

Buna,

Ce spuneti de Jamaica?
    Este absolut superb. Oamenii sunt detasati de orice problema... politicosi, rabdatori cu turistii...

Zona Negril este ceva ce nu cred ca exista in alta parte. Plaja cu nisipul alb si faimoasele apusuri de soare, care sunt atat de renumite, incat vin turisti de peste tot sa-l admire.
    Si sa nu mai vorbim de muzica lor.
    Cam scump, este adevarat, dar merita fiecare banut.
    Bilet avion - 1300 euro
    Resort 5 stele - all inclusiv- 200 usd/ noapte/ persoana

nu am facut rezervari la nici o agentie de turism. am mers pur si simplu.
    Dar cum spuneam, merita!!!

Inregistrat
    27.02.2007

Noi ne-am hotarat sa mergem in Republica Dominicana. Se zice ca e absolut superb. Cat despre pret................ luam biletele din Italia ca sunt mult mult mai ieftine cam 1600 euro pt. 2 pers. all inclusive/10 zile, cu plecare din Milano.
    Dar stie cineva cum va fii vremea pe acolo in octombrie? Ceva tornade sau chestii din astea?

Inregistrat
    17.05.2007

Noi am fost in primavara in Puerto Rico .Mi-a placut tare mult mai ales ca am avut ocazia sa stam la un hotel extraordinar in San Juan ( caribe hilton). Cam scump dar merita.
    Nu stiu cat sa va zic ca sunt biletele de avion din Romania . Preturile la camerele de la hilton sunt pe site-ul hotelului. Dar daca nu tineti neaparat la o camera cu vedere la mare sunt mai ieftine.
    Oricum sunt foarte multe de vazut si in Old San Juan.
    Singura problema e ca nu toate hotelurile au plaja de fapt hiltonul e singurul parca din zona aia . In rest lumea se duce la plaja publica ( n-am fost dar am inteles ca e frumos si acolo) .
    Mai puteti merge si in padurea tropicala. Noi am fost doar un pic cu masina pt ca ploua si eram si cu copilul de 9 luni dupa noi Da asta cu ploaia e inca o problema ,cand ploua ......toarna de fapt calumea . Dar asta e valabil peste tot in zona tropicala.
    Oricum intentionam sa mai mergem acolo cand mai creste bebelina.

Inregistrat
    01.10.2006

Citat Postat de urzicuta Vezi mesajul
    Noi am fost in primavara in Puerto Rico .Mi-a placut tare mult mai ales ca am avut ocazia sa stam la un hotel extraordinar in San Juan ( caribe hilton). Cam scump dar merita.
    Nu stiu cat sa va zic ca sunt biletele de avion din Romania . Preturile la camerele de la hilton sunt pe site-ul hotelului. Dar daca nu tineti neaparat la o camera cu vedere la mare sunt mai ieftine.
    Oricum sunt foarte multe de vazut si in Old San Juan.
    Singura problema e ca nu toate hotelurile au plaja de fapt hiltonul e singurul parca din zona aia . In rest lumea se duce la plaja publica ( n-am fost dar am inteles ca e frumos si acolo) .
    Mai puteti merge si in padurea tropicala. Noi am fost doar un pic cu masina pt ca ploua si eram si cu copilul de 9 luni dupa noi Da asta cu ploaia e inca o problema ,cand ploua ......toarna de fapt calumea . Dar asta e valabil peste tot in zona tropicala.
    Oricum intentionam sa mai mergem acolo cand mai creste bebelina.
    cine spune ca romanul nu are bani?peste tot unde te duci in lumea asta numai de ro dai de ex daca nu calatoresti lucrezi si te si distrezi....in croaziere plecare din america prin cuba partea aia ...stiti cati ro lucrau pe vapor ?275 ...am ramas uimita ...si daca eu ma duc la bunici pe paie in luna de miere si nu mai mai rup in figuri cum o fi?
    Diavolul este tot un înger ...

Inregistrat
    15.06.2007

Citat Postat de springirl Vezi mesajul
    Eu ma duc in Caraibe, mai precis in Republica Dominicana sau Cuba. Inca nu m-am decis.

Legat de pret bilet avion.....la inceput si eu am crezut ca sunt scumpe...in jur de 1000 euro....dar...nu e asa.

Daca pleci din Frankfurt te costa in jur de 600 euro.

Pe noi, un pachet care include transport cu avionul Buc- Frankfurt si Frankfurt - Punta cana plus hotel de 4 stele pentru 7-10 nopti ne costa in jur de 1300 de euro de persoana. Ceea ce mi se pare OK.
    Si noi o sa mergem tot in Punta Cana, doar ca pe noi ne costa ceva mai mult ca mergem si pe 12 nopti si luam avionul spre frankfurt din timisoara. In plus trebuie sa ai grija ca la plecare trebuie sa stai o noapte in frankfurt, ca altfel nu sunt legaturi pentru avionul spre Punta cana. Si noi am mai ales ceva extraoptiuni la camera, cum ar fi jacuzzi in camera, vedere spre ocean, etc.
    Sper sa fie bine.

Inregistrat
    17.05.2007

Citat Postat de diavolita Vezi mesajul
    cine spune ca romanul nu are bani?peste tot unde te duci in lumea asta numai de ro dai de ex daca nu calatoresti lucrezi si te si distrezi....in croaziere plecare din america prin cuba partea aia ...stiti cati ro lucrau pe vapor ?275 ...am ramas uimita ...si daca eu ma duc la bunici pe paie in luna de miere si nu mai mai rup in figuri cum o fi?
    Nu stiu alti romani ce bani au ,dar noi mai putin avem. Ca atare pt excursia asta am scos din buzunar cu totul doar 400$ pt toti 3 o saptamana
    Cat despre luna de miere la bunici ...nu conteaza unde te duci important e sa faci tot posibilul sa te simti excelent langa persoana iubita.

Pagina 2 din 45 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us