Pagina 1 din 45 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 354

Subiect: Luna de miere in Caraibe (Bahamas, Cuba, Rep. Dominicana, Jamaica, Barbados)

Inregistrat
    16.01.2007

Implicit Luna de miere in Caraibe (Bahamas, Cuba, Rep. Dominicana, Jamaica, Barbados)

A fost cineva in luna de miere in Caraibe?
    Cunoaste cineva costurile acestei insule?

Inregistrat
    04.10.2006

Implicit Re: luna de miere in caraibe

Citat Postat de ddaannaa Vezi mesajul
    A fost cineva in luna de miere in Caraibe?
    Cunoaste cineva costurile acestei insule?
    Caraibe nu este o insula sau o tara... caraibe e numele general dat tuturor insulelor si tarilor din marea caraibelor (la est de america centrala pana la nordul americii de sud)... sunt o multime de tarisoare pe acolo, ai fi uimita . Preturile insa sunt foarte mari, in special din cauza biletului de avion pana acolo, pret ce in general e cam de 1000 euro/persoana (sau chiar mai mult in functie de compania aeriana cu care se zboara).

Inregistrat
    16.01.2007

Merci pentru informatii. Mi-ar placea sa mergem acolo, stiam ca-i destul de scump, dar nu conteaza, cred ca si merita.M-ar fi interesat daca a fost cineva acolo...Pupici.

Inregistrat
    04.10.2006

Citat Postat de ddaannaa Vezi mesajul
    Merci pentru informatii. Mi-ar placea sa mergem acolo, stiam ca-i destul de scump, dar nu conteaza, cred ca si merita.M-ar fi interesat daca a fost cineva acolo...Pupici.
    Eu am fost in una din tarile de acolo... in Barbados mai precis... o insula absolut superba. Dar cea mai frumoasa si mai frumoasa insula e St. Lucia

Inregistrat
    09.02.2007

Eu am lucrat pe vas de croaziera care facea si caraibele.Este superb,temperaturi de 40 grade si multa umiditate, intr-adevar preturile la biletele de avion sunt destul de mari, dar oricum m-as duce oricand numai ca trebuie avut grija, ca turist te pot insela oricand mai ales la restaurante, eu una nu as mai indrazi sa mananc mancarea lor este tare ciudata si gretoasa.
    Am fost in Barbados care este tare frumoasa,Antigua la fel de frumoasa numai ca acolo localnicii sunt tare disperati dupa turisti ceea ce ma ingrozit, dar sunt multe de vazut pe insula, niste plaje superbe.
    St.Marteen este superb, a ramas insula mea preferata si la preturi stau fffffff.bine . Haine si cosmetice mai ieftine nu am vazut nicaieri si erau chiar de firma.
    Sunt foarte multe de spus dar in principiu trebuie avuta foarte mare grija cu localnici.
    In St. Thomas poti vedea una din cea mai impresionanta plaja din lume Magen"s Bay......preturi iarasi super faine!

Inregistrat
    06.11.2006

Eu ma duc in Caraibe, mai precis in Republica Dominicana sau Cuba. Inca nu m-am decis.

Legat de pret bilet avion.....la inceput si eu am crezut ca sunt scumpe...in jur de 1000 euro....dar...nu e asa.

Daca pleci din Frankfurt te costa in jur de 600 euro.

Pe noi, un pachet care include transport cu avionul Buc- Frankfurt si Frankfurt - Punta cana plus hotel de 4 stele pentru 7-10 nopti ne costa in jur de 1300 de euro de persoana. Ceea ce mi se pare OK.

Inregistrat
    04.09.2006

Citat Postat de springirl Vezi mesajul
    Legat de pret bilet avion.....la inceput si eu am crezut ca sunt scumpe...in jur de 1000 euro....dar...nu e asa.

Daca pleci din Frankfurt te costa in jur de 600 euro.

Pe noi, un pachet care include transport cu avionul Buc- Frankfurt si Frankfurt - Punta cana plus hotel de 4 stele pentru 7-10 nopti ne costa in jur de 1300 de euro de persoana. Ceea ce mi se pare OK.

Prin ce agentie? Si la ce companie ai gasit biletele de avion cu 600 EUR?

Inregistrat
    04.09.2006

Citat Postat de springirl Vezi mesajul
    Eu ma duc in Caraibe, mai precis in Republica Dominicana sau Cuba. Inca nu m-am decis.
    Da...si eu stau sa ma gandesc unde este mai bine sa aterizez...

Am inteles ca in Cuba sunt destule de vizitat si poti avea activitati mai variate...In afara obiectivelor din Havana, se pot vizita locurile frecventate de Hamingway, gradina botanica cu cele mai bogate colectii de orhidee, cascada Manantiales unde se vede "Curcubeul Cubei", Pesterile Bellamar, Parcul National Monte Mar unde se poate vizita rezervatia malstinoasa cu crocodili si alte oratanii , ...intrega Peninsula Zapada am inteles ca este minunata din punct de vedere al florei si faunei...cu paduri de mangrove si pasari multicolore...

In masivul Escambray de langa Trinidad, sunt foarte multe locuri exotice, arbori exotici, bananieri,ferigi arborescencte, cascade....

In sfarsit, cred ca este f frumoasa si nu te poti plictisi. Am o carticica unde am citit cateva despre Cuba.

Despre Republica Dominicana nu stiu prea multe...ce stiu ca este reprezentativ pentru ea: plajele pline de pamieri, foarte romantice si minunate. Este foarte potrivita cred pentru persoanele carora le place sa stea tolanite la soare...nu e rau nici asa! Depinde de temperament!

Pupici!

P.S. Pana ma hatarasc si eu unde merg...trece vara cu nunta cu tot!

Pagina 1 din 45 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us