Pagina 2 din 206 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 1642

Subiect: Faze dure de la nunti

Inregistrat
    07.02.2005

Lightbulb

Citat Postat de mam
    haideti sa va zic si eu o faza dura de la casa de cununii. s-a dus viitorul meu sot acu 1 h la casa de cununii sector 6 Bucuresti si doamna de acolo i-a zis ca ele isi iau liber sambata si nu pot sa oficieze cununii civile, sambata doar inregistreaza certificate de deces. .....si de ce n-am vrea vineri, ca sambata oricum e ocupat...asta zice doamna tinand cont ca mai devreme a zis ca sambata nu se oficiaza cununii civile, deci eu ori maine ori luni cel tarziu ma duc si fac scandal...la alte case de cununii se fac nunti si duminica si doamnele nu se pot deranja sa oficieze cuninii nici macar sambata....?!?!!?!!!!

eu stau la o strada de casa de cununii si in fiecare sambata am vazut cununii, dragutzul meu sotz to be zice ca vor ceva, daca intelegetzi ce vreau sa zic, or sa primeasca de la mine, insa nu ce se asteapta ele cu varf si indesat....
    Pai stai putin ca nu pricep.Cum adica sa nu se oficieze sambata,ca doar 90% din nunti au loc in ziua asta????Sfatul meu ar fi sa va duceti frumusel la alt sector.Stiam ca tre sa te duci la sectorul de care apartii(tu sau mirele),dar poti sa incerci sa vezi daca nu te primeste totusi.

Inregistrat
    07.02.2005

Talking

Citat Postat de carla_hermina
    Ligia, chiar de asa ceva n-am mai auzit, insa am fost la o nunta a unui prieten bun al sotului meu, iar cand mireasa a fost furata, mirele n-a bagat de seama decat dupa cam o ora, cand a fost sunat. Iar tot la aceasta nunta, mirii si-au ales niste nasi, care nu s-au ridicat toata noaptea de la masa (intrebat de mire de ce n-a dansat, dupa nunta, nasul a raspuns "Da', ce, voiai sa-mi ud camasa??????" !!!!!!)
    Ce ziceti???????????????????????????????????????????? ????
    Asta e culmea.Cum sa nu observi ca ti-a disparut mireasa?????Era mirele beat?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

hmmm... a fost o faza mishto cand mireasa n-a fost furata si ea ar fi vrut saraca... deh...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

eu sunt cea care apartin de sectorul 6 si el apartine de 5, insa amandoi stam la o strada distanta unul de altul(drumul sarii ne desparte care e si limita dintre sect 5 si 6) si am fi vrut sa facem la sect 6, o sa ma duc personal luni sa ii pun dosarul complet pe masa si sa imi zica mie in fatza ca nu imi da loc sambata....

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Draga mam, dar ar trebui sa faci o reclamatie la primar, este o magarie din partea lor sa spuna asa ceva. Eu zic sa faci scandal mare, sa ajungi pana la primar, pai nu se poate asa ceva, sa-si bata joc de noi.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Mam, sa vezi ce distractie pe mine atunci! Ca si eu vreau tot la sectorul 6, dar al meu e strain. Crezi ca o sa mi spuna ceva?!... OOOOOf spaga meaaa!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

am zis ca intai le iau cu binisorul...daca nu o sa le zic ca vreau sa depun o reclamatie si in ea sa imi semneze ca nu vor sa imi dea loc sambata...al meu zice ca tre sa le dam ceva si n-o sa avem probleme dar eu nu sunt de acord cu faze de genul asta!

Inregistrat
    07.02.2005

Angry

Citat Postat de ryanaro
    Mam, sa vezi ce distractie pe mine atunci! Ca si eu vreau tot la sectorul 6, dar al meu e strain. Crezi ca o sa mi spuna ceva?!... OOOOOf spaga meaaa!
    buna ryanaro,

eu cred ca cel mai simplu este sa te duci personal in ziua in care trebuie sa depui dosarul (adik cu 2 saptamani inainte sa ai cununia civila ca sa fie valabil certificatul prenuptial in ziua cununiei) cu toate actele, zici cand vrei si nu zici nimik ca el este sau nu este strain. in principiu nimeni nu ar trebui sa aibe probleme, dar astia sunt romanii....

Pagina 2 din 206 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us