Pagina 1 din 930 1231151101501 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 7434

Subiect: Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Inregistrat
    07.02.2005

Smile Miresici din Constanta - discutii despre nunta

Cine mai are nunta in Constanta ?

Inregistrat
    17.05.2006

Implicit

buna si eu am nunta in constanta la bar melody mamaia ,putem discuta mai multe detalii daca vrei

Inregistrat
    07.02.2005

Smile

Buna,
    Si eu tot la melody am nunta... pe 4 noiembrie pt ca atunci am gasit liber. Tie cine iti decoreaza sala ? Cu muzica ai rezolvat ceva sau nu inca. Noi gasisem dar se pare ca nu sunt liberi, cautam in continuare....

Inregistrat
    17.05.2006

Implicit

am gasit formatia se numeste medusa si este din medgidia,am auzit ca este foarte buna.decorul l-am aranjat cu tipa pe care o cheama Doina care a lucrat cu cristina mode .decorul contine huse pentru scaune aranjamente florale pe mese coloanele din restaurant imbracat in tule un balon balon cu confettii si alte cateva maruntisuri.tu ti-ai gasit rochie ,pantofi?

Inregistrat
    07.02.2005

Smile

Si eu tot cu Doina imi fac decorul...
    Inca nu mi-am luat rochia pt ca este cam devreme (tinand cont de faptul ca nunta va avea loc pe 4 noiembrie). M-am tot uitam prin reviste, stiu cam ce vreau dar nu am fost prin magazine. Spune-mi si mie te rog daca stii un coafor bun in Contanta pt ca eu stau in Bucuresti (nunta va avea loc in Constanta pt ca de acolo este viitorul meu sot dar noi nu locuim acolo, doar socrii) si vin cam la 2-3 sapt prin Constanta si nu prea cunosc.
    Tu ai cununia civila in aceeasi zi ? Cu ce te imbraci, costumas sau iti ei o rochita ? Am fost la cateva nunti in Constanta anul trecut si am remarcat ca fetele veneau deja mirese la casa casatoriilor. Chiar daca se practica, eu nu voi faca asa. Cununia civila va avea loc pe la pranz si o sa fiu in rochie de mireasa doar la cununia religioasa. Tu cum procedezi ?

Inregistrat
    17.05.2006

Implicit

buna seara eu imi fac rochia de comanda la un magazin numit bilutzi deoarece am masuri mai speciale trebuie sa mai slabesc dar asta e...de coafor ce sa-ti zic eu merg de ani de zile la un chic salon pe strada tepes voda este de super calitate si o cunosc bine pe tipa de acolo daca vrei iti pot face legatura.eu voi face cununia civila in mod mai special adica in fata bisericii la care ne vom cununa sfantul mina din parcul tabacariei,este foarte frumos acolo,si voi fi imbracata in mireasa de la cap la coada.stiu ca in bucuresti se folosesc doua toalete pentru nunta la noi in constanta nu prea ,adica se merge mireasa si la cununia civila.acum depinde de dorintele fiecareia.ce sa-ti zic ,avem probleme cu costulul de ginerica nu gasim ceva sa ne placa,prietenul meu e ceva mai grasute si nu ne hotaram la culoare eu am rochia crem deschis.poate ma ajuti cu o idee .

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Buna
    Si prietenul meu este mai grasut si cred ca o sa avem aceeasi problema cu costumul. Vrei sa-ti spun ceva? Si noi tot la Sf. Mina avem cununia religioasa. Imi place f mult Sf. Mina si cand am auzit ca este si in Constanta am zis : acolo vreau sa ma cunun iar cand am vazut bisericuta anul trecut m-am indragostit pe loc.
    Si eu am zis ca rochita mea va fi tot un crem deschis aproape alb dar nu alb imaculat. Dar totul depinde de ceea ce voi gasi sa-mi placa. Costumul mirelui va tb sa se asorteze intr-un fel cu rochia, floarea din piept cu buchetul... ma gandisem tot la un crem, bej, ceva sa fie in ton.
    Tu cum te-ai gandit sa-ti aranjezi parul ? Chiar mi-ar face placere sa ma ajuti cu coaforul. Noi o sa venim sapt viitoare sa vb cu Doina, sa stabilim exact ce vrem si cum vrem sa fie aranjamentele si sa vedem cu muzica (mi-au zis socrii ca au gasit pe cineva).
    Poate ne intalnim Noi o sa venim destul de des pin Constanta acum ca avenit vremea frumoasa.
    Tu cum ai parul, scurt, lung ? Iti faci coc, bucle care sa-ti curga pe spate... ?
    Cum o sa fie rochita ta ?

Inregistrat
    17.05.2006

Implicit

buna seara,eu am parul mai lung si drept si vreau sa-l las cat mai liber deoarece nu-mi sta bine cu coc.as vrea sa-mi stranga cat mai putin par undeva la spate doar cat sa poata sa prinda voalulsi restul parului sa ramana pe spate putin ondulat.am primit de la nasa mea diadema si voalul sunt foarte frumoase voalul este un alb murdar cu margine aurie si nu este foarte lung iar diadama este aurie cu strasuri si perlute un crem foarte deschis .iti dau adresa mea de mail unde imi poti trimite poze si o astept si pe a ta ca sa pot sa-ti trimit si eu poze cu ce am cumparat pana acum.sigur ne putem intalni cand veniti in constanta noi locuim in zona icil-casa cultura. lizeetee*********** rochita este de fapt fusta din satin si pe deasupra tripul voal si corset cu maneca cazuta din saten cu aplicatii de perlute si fir auriu si bineintles trena pe care mi-am dorit-o care va fi detasabila din triplu voal cu aplicatii la baza ei ,foarte frumoasa.este creatia mea personala....

Pagina 1 din 930 1231151101501 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us