Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 196

Subiect: Cununia religioasa

Post Cununia religioasa

aveti idee ce acte tb pt realizarea nuntilor in post??Se pot face nunti in post a facut cineva astept raspunsuri

Inregistrat
    13.08.2006

Implicit Re: nunti in post

nu-tzi trebuie nici un act numai dispensa de la preot. numai cu preotul trebuie sa vbesti shi te lamureste el. nu se fac nuntzi deloc in postul Pastelui, postul Craciunului si postul sf. Marii.
    proaspat casatorita....
    poze...

alte poze de la nunta... http://www.robii.com/eb/category.php?id=130

Inregistrat
    19.09.2006

Citat Postat de Kaela Vezi mesajul
    nu-tzi trebuie nici un act numai dispensa de la preot. numai cu preotul trebuie sa vbesti shi te lamureste el. nu se fac nuntzi deloc in postul Pastelui, postul Craciunului si postul sf. Marii.

sI EU STIU LA FEL!

Inregistrat
    19.03.2007

Citat Postat de elenagalati Vezi mesajul
    aveti idee ce acte tb pt realizarea nuntilor in post??Se pot face nunti in post a facut cineva astept raspunsuri
    Intr-adevar nu se fac nunti in post,dar eu ma fost la o nunta in postul Sf Petru si Pavel. La inceput preotul nu a vrut sa ii cunune si le-a spus sa vina peste o ora si jumatate dupa ora stabilita. In sfarsit dupa o ora si jumatate de plimbari pe faleza i-a cununat popa dar cu usile inchise,zavorate si a tinut slujba 20 de minute fata de aproximativ o ora.Le-a spus de inainte cand vin la biserica sa lase masinile pe undeva prin spatele unor blocuri ca sa nu se simta ca e nunta si sa vina pe jos.Va dati seama plangeau si mirii si parintii pt ca atunci cand a platit pt cununie nu au stiut ca o sa cada nunta in post si nici popa nu le-a spus.Asa ca nu va aventurati.UItativa in calendar inainte de o decizie sau cautati pe internet cum cad posturile.....Va spun sincer ca a fost groaznic

Inregistrat
    10.08.2006

dar la ce biserica s-a intamplat? pai preotul a pazit bobocii cand tinerii au dat avans pentru rezervarea data respectiva poate ca ei nu si-au dat seama dar preotul

Inregistrat
    19.03.2007

Citat Postat de moskya22 Vezi mesajul
    dar la ce biserica s-a intamplat? pai preotul a pazit bobocii cand tinerii au dat avans pentru rezervarea data respectiva poate ca ei nu si-au dat seama dar preotul
    Sfantul Ilie...si mirii au fost socati cand au vazut ca nu vrea sa ii cunune dar banii ii luase si nici nu vroia sa vb cu ei

Inregistrat
    19.03.2007

Citat Postat de moskya22 Vezi mesajul
    sincer nu inteleg cum s-a ajuns aici dar si mirii au fost vinovati ca au facut totul de capul lor si nu au intrebat pe nimeni inainte. Nici macar cu parintii

Inregistrat
    01.07.2007

Implicit ce trebuie la biserica???

buna...fetelor m-am gandit k poate va ajuta faptul k va dau cateva detalii cu privire la ce anume trebuie la biserica...eu am avut nunta in oct. 2007 stiu k trebuie un covoras pe care tre sa stea mirii si nasii...sub care se pun niste banutzi...trebuiesc niste bomboane...care se arunca..insa eu nu le-am aruncat ci am avut pe cineva care a servit...iar pe Sfanta Masa trebuie pus vin si cozonac...sau mai nou piscoturi...eu am avut si una si alta...cam atat parca am avut...dak imi mai amintesc va mai spun..va pupik!!!!
    Imagini atasate Imagini atasate

Pagina 1 din 25 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us