Pagina 2 din 258 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 2064

Subiect: Tema nuntii: Fluturi

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de ana_maria
    Valen eu am vazut ceva fluturi la un magazin de langa Pizza Hut, vis a vis de CCA, erau lipiti pe geam muuulti muuulti si aveau pe tot felul de marimi si culori, si am mai vazut si in Carrefour Colentina la raionul de decoratiuni
    da stiu si eu pe cei de la pizza hut.. lida se numeste magazinul. sunt singurii pe care ii stiu.. dar sunt un pic prea colorati pt nunta.. daca nu mai gasesc nicaieri iau de acolo

Inregistrat
    05.06.2006

Wink

Citat Postat de valen
    se intampla cumva sa stiti unde gasescs fluturi, ma intereseaza: fluturi de hatie, matrite de fluturi, fluturi din pene, din voal.. orice fel de fluturi.. lumanari sau orice obiecte decorative cu fluturi.. daca va sare in ochi vreun magazin unde au asemenea obiecte va rog sa imi dati de stire..........
    Poate pare ciudat, sau poate vi se va parea fitos... dar eu am o obsesie... si cand am vazut ca tu intrebi de fluturi, am crezut ca mai e cineva ca mine... Asadar... eu vreau sa va intreb daca stiti de unde pot CUMPARA FLUTUTRI VII ALBI... Si cam ce preturi au...

Oricum ideea mea era sa iau fie fluturi , fie porumbei albi (2), care sa fie eliberati cand iesim din biserica ... si cand automat se fac poze!!! :P

Ce ziceti??? Stiti ceva de FLUTURI VII?

Inregistrat
    02.06.2006

Implicit

fluturi din tull am vazut si in Sir la parter..e un magazinas cu perdele lenjerii,si alte chestii...dar eu im amintesc ca erau mari..cam de 15 cm..nu stiu daca au si mai mici...cat despre FLUTURI VII...sincer nu stiu unde poti gasi...daca ai rude pe la tara pune-i sa prinda pe camp...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de andradap
    Poate pare ciudat, sau poate vi se va parea fitos... dar eu am o obsesie... si cand am vazut ca tu intrebi de fluturi, am crezut ca mai e cineva ca mine... Asadar... eu vreau sa va intreb daca stiti de unde pot CUMPARA FLUTUTRI VII ALBI... Si cam ce preturi au...

Oricum ideea mea era sa iau fie fluturi , fie porumbei albi (2), care sa fie eliberati cand iesim din biserica ... si cand automat se fac poze!!! :P

Ce ziceti??? Stiti ceva de FLUTURI VII?
    rad pt ca si sotul meu a zis de fluturi vii sa le dam drumul... dar l-am linistit.. ca dincolo de faptul ca iti trebuie o colonie defluturi ca doar nu dai drumul la 2 perechi, nici nu stiu cum i-ai putea "depozita".. zi-ne si noua daca ai reusit ceva cu ei

Inregistrat
    01.06.2006

Implicit

Citat Postat de valen
    rad pt ca si sotul meu a zis de fluturi vii sa le dam drumul... dar l-am linistit.. ca dincolo de faptul ca iti trebuie o colonie defluturi ca doar nu dai drumul la 2 perechi, nici nu stiu cum i-ai putea "depozita".. zi-ne si noua daca ai reusit ceva cu ei
    Ha ha... Nu sunteti singurele... Si eu ma gandeam la asta acum ceva vreme Si pentru ca veni vorba, da, se gasesc fluturi vii pe internet, nu stiu daca livreaza in Romania. Incercati pe Google "butterfly release" sau "lâché de papillons" si o sa gasiti o gramada de companii. Sunt insa foarte scumpi! In Europa, 50 de fluturi costa 350 - 400 EUR... In plus, se pare ca desi firmele care vand fluturii spun ca e ok, si ca respecta legile in vigoare, nu e un lucru tocmai bun deoarece pot fi introduse specii noi in ecosistem sau se pot dezechilibra numarul / polua genetic speciile indigene. Apropo de ambalare, se pare ca sunt hraniti bine si dupa aia sunt pusi in plicuri separate (cate unul in plic) si tinuti la temperatura joasa, si cica rezista fara probleme cateva zile. Trebuie numai sa-i lasi sa se incalzeasca cca. o ora inainte sa le dai drumul... Sau am vazut o alta varianta, ti-i livreaza inca in stadiu de crisalida, si trebuie sa-i tii inca un numar de zile pana se fac fluturi... Oricum, parca dupa ce am vazut toate astea mi-a cam trecut pofta de fluturi vii ... Ce ziceti de baloane de sapun? Eu am hotarat sa cumpar tuburi din acelea cu apa cu sapun si o sa le dau invitatilor sa faca baloane la iesirea din biserica . Azi le-am testat, sunt foarte frumoase si colorate !

Inregistrat
    05.06.2006

Cool

Citat Postat de BDiana
    Ha ha... Nu sunteti singurele... Si eu ma gandeam la asta acum ceva vreme Si pentru ca veni vorba, da, se gasesc fluturi vii pe internet, nu stiu daca livreaza in Romania. Incercati pe Google "butterfly release" sau "lâché de papillons" si o sa gasiti o gramada de companii. Sunt insa foarte scumpi! In Europa, 50 de fluturi costa 350 - 400 EUR... In plus, se pare ca desi firmele care vand fluturii spun ca e ok, si ca respecta legile in vigoare, nu e un lucru tocmai bun deoarece pot fi introduse specii noi in ecosistem sau se pot dezechilibra numarul / polua genetic speciile indigene. Apropo de ambalare, se pare ca sunt hraniti bine si dupa aia sunt pusi in plicuri separate (cate unul in plic) si tinuti la temperatura joasa, si cica rezista fara probleme cateva zile. Trebuie numai sa-i lasi sa se incalzeasca cca. o ora inainte sa le dai drumul... Sau am vazut o alta varianta, ti-i livreaza inca in stadiu de crisalida, si trebuie sa-i tii inca un numar de zile pana se fac fluturi... Oricum, parca dupa ce am vazut toate astea mi-a cam trecut pofta de fluturi vii ... Ce ziceti de baloane de sapun? Eu am hotarat sa cumpar tuburi din acelea cu apa cu sapun si o sa le dau invitatilor sa faca baloane la iesirea din biserica . Azi le-am testat, sunt foarte frumoase si colorate !
    Mersi mult... o sa ma mai interesez...si daca e chiar asa de dificil... o sa raman la vechea idee cu 2 porumbei albi... (si sper sa nu mai fiu asa fricoasa si sa pot sa tin si eu unul )

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

chiar azi vroiam sa scriu.. am vazut intr-o revista din olanda o firma care dedea drumul la fluturi si vroiam sa iti dau site-ul dar mi-ati luat-o inainte..
    procedeul pare pea complicat si chinuitor..

Inregistrat
    20.06.2006

Implicit

Da, si mie mi se pare complicat dar ar fi foarte frumos, fluturii sunt asa delicati...

Pagina 2 din 258 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us