Pagina 3 din 258 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 2064

Subiect: Tema nuntii: Fluturi

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit fluturi

Citat Postat de valen
    se intampla cumva sa stiti unde gasescs fluturi, ma intereseaza: fluturi de hatie, matrite de fluturi, fluturi din pene, din voal.. orice fel de fluturi.. lumanari sau orice obiecte decorative cu fluturi.. daca va sare in ochi vreun magazin unde au asemenea obiecte va rog sa imi dati de stire..........
    Fluturi draguti poti gasi si la mercerii. Mergi si tu la cele mai dotate!
    Bafta!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de BDiana
    Ha ha... Nu sunteti singurele... Si eu ma gandeam la asta acum ceva vreme Si pentru ca veni vorba, da, se gasesc fluturi vii pe internet, nu stiu daca livreaza in Romania. Incercati pe Google "butterfly release" sau "lâché de papillons" si o sa gasiti o gramada de companii. Sunt insa foarte scumpi! In Europa, 50 de fluturi costa 350 - 400 EUR... In plus, se pare ca desi firmele care vand fluturii spun ca e ok, si ca respecta legile in vigoare, nu e un lucru tocmai bun deoarece pot fi introduse specii noi in ecosistem sau se pot dezechilibra numarul / polua genetic speciile indigene. Apropo de ambalare, se pare ca sunt hraniti bine si dupa aia sunt pusi in plicuri separate (cate unul in plic) si tinuti la temperatura joasa, si cica rezista fara probleme cateva zile. Trebuie numai sa-i lasi sa se incalzeasca cca. o ora inainte sa le dai drumul... Sau am vazut o alta varianta, ti-i livreaza inca in stadiu de crisalida, si trebuie sa-i tii inca un numar de zile pana se fac fluturi... Oricum, parca dupa ce am vazut toate astea mi-a cam trecut pofta de fluturi vii ... Ce ziceti de baloane de sapun? Eu am hotarat sa cumpar tuburi din acelea cu apa cu sapun si o sa le dau invitatilor sa faca baloane la iesirea din biserica . Azi le-am testat, sunt foarte frumoase si colorate !
    Doamne bietii fluturi! Ia uite din ce s-a mai nascut o afacere! Doamne!!!!!!

Implicit

super ideea cu baloanele!
    In vest se poarta f tare chestia asta .
    Se mai poarta si inscriptionarea de petale nasturale dar sincer asta din urma mi se pare o prostie...

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit

fluturi? saracii......sunt ffff draguti,da crezi ca se vor vedea in poze?mi se par prea mici....sau poate ca niste liniute,un profil de aripioara

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Se vad in poze. Depinde ce aparat si ce timp de expunere. Barem atata am invatat si eu la cursul de foto de la facultate in rom LOL.

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit

Citat Postat de mitutza
    fluturi? saracii......sunt ffff draguti,da crezi ca se vor vedea in poze?mi se par prea mici....sau poate ca niste liniute,un profil de aripioara
    Nu stiu daca se vor vedea in poze... dar la filmare sigur se vor vedea!!! Oricum ideea era frumoasa ... desi... IREALIZABILA... la ce frica mi-e mie de orice insecta... sa stau cu plicurile pline de vietati ... m-ar ingrozi

Raman la porumbei!!!

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit

Citat Postat de andradap
    Nu stiu daca se vor vedea in poze... dar la filmare sigur se vor vedea!!! Oricum ideea era frumoasa ... desi... IREALIZABILA... la ce frica mi-e mie de orice insecta... sa stau cu plicurile pline de vietati ... m-ar ingrozi

Raman la porumbei!!!
    ce ciudat!!!! altora le e frica de cadavre[eu cel putin sunt imuna..cred ca si tu] si alte lucruri mai rele,iar noua ne e frica de insecte...............nici eu nu le suport,dar cu fluturii ma descurc....imi plac.........acum nu ti o pune larve in plic!!!atunci ce ar mai zbura??...imi plac fluturii

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit

Citat Postat de mitutza
    ce ciudat!!!! altora le e frica de cadavre[eu cel putin sunt imuna..cred ca si tu] si alte lucruri mai rele,iar noua ne e frica de insecte...............nici eu nu le suport,dar cu fluturii ma descurc....imi plac.........acum nu ti o pune larve in plic!!!atunci ce ar mai zbura??...imi plac fluturii
    Si mie imi plac... in poze... in filme...sau la mare departare de mine... dar gandul ca vor fi atatia pentru cateva secunde deasupra capului meu la cativa centimetri ... Mi-e cam frica...

Pagina 3 din 258 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us