Rezultate de la 1 la 8 din 8

Subiect: Chocolate Cosmos

Inregistrat
    25.10.2006

Post Chocolate Cosmos

Denumirea stiintifica: Bidens atrosanguinea

Este o planta perena, originara din Mexic.Florile au o culoare maro inchis, petalele sunt catifelate, fiind o floare foarte atractiva pentru fluturi....
    Infloreste din iunie pana in septembrie, iar florile emana un miros de ciocolata...

In ciuda mirosului sau si a denumirii, nici o parte din floare nu poate fi ingerata.....

este o floricica decorativa in buchete, facand un contrast puternic
    Imagini atasate Imagini atasate
    Va rog sa ne semnalati orice mesaj cu continut publicitar, discriminator, agresiv sau care incalca in orice fel Regulamentul folosind triunghiul rosu (Report Post).

Inregistrat
    26.07.2007

Implicit Re: Chocolate Cosmos

Citat Postat de angelic_dolphine Vezi mesajul
    intr-un superb buchet alb, cu ranunculus
    vaaaaii..ce frumos....da mai angi...da unde gasim noi asa ceva in romania...exista floarea asta in florarii la noi??

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: Chocolate Cosmos

Citat Postat de laraa Vezi mesajul
    vaaaaii..ce frumos....da mai angi...da unde gasim noi asa ceva in romania...exista floarea asta in florarii la noi??

sigur ca da...este disponibila si la noi, pe baza de comanda....in august, cand am facut eu buchetul, era in catalog......doar ca un firicel costa cat un fir de cala, adica multdar eu zic ca merita, e o floricica de efect
    Va rog sa ne semnalati orice mesaj cu continut publicitar, discriminator, agresiv sau care incalca in orice fel Regulamentul folosind triunghiul rosu (Report Post).

Inregistrat
    26.07.2007

pai n-ar fi asa mult...ca pun decat cateva floricele de contrast...mie imi place mult combinatia galben cu negru....e superba...si o sa am ceva floricele galbene si ar fi superb cateva firicele de ......cum doamne iarta-ma se numeste.. ...ar da un contrast superb. oare in noiembrie o sa mai gasesc eu?

Inregistrat
    25.10.2006

Smile Re: Chocolate Cosmos

Citat Postat de laraa Vezi mesajul
    pai n-ar fi asa mult...ca pun decat cateva floricele de contrast...mie imi place mult combinatia galben cu negru....e superba...si o sa am ceva floricele galbene si ar fi superb cateva firicele de ......cum doamne iarta-ma se numeste.. ...ar da un contrast superb. oare in noiembrie o sa mai gasesc eu?
    intreaba la florarie daca aduc....chocolate cosmos se numeste oficialdar ma tem ca nu sunt, iunie-septembrie e perioada de inflorire....

Inregistrat
    25.10.2006

Post Re: Chocolate Cosmos

Alaturi de orhidee, scabiosa si scabiosa pods

Inregistrat
    25.10.2006

Post Re: Chocolate Cosmos

Intr-un buchet colorat

Inregistrat
    10.01.2010

Citat Postat de Kalini Vezi mesajul
    Denumirea stiintifica: Bidens atrosanguinea

Este o planta perena, originara din Mexic.Florile au o culoare maro inchis, petalele sunt catifelate, fiind o floare foarte atractiva pentru fluturi....
    Infloreste din iunie pana in septembrie, iar florile emana un miros de ciocolata...

In ciuda mirosului sau si a denumirii, nici o parte din floare nu poate fi ingerata.....

este o floricica decorativa in buchete, facand un contrast puternic

Mi-a placut prezentarea. Inca nu m-am decis ce tip de buchet doresc. Imi plac calele, trandafirii( in special cei Austin), anemonele, dar si aceste superbe flori. Voi incercsa sa vad preturile si daca se poate realiza, de ce nu, un buchet din toate acestea.....?

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us