Pagina 550 din 550 PrimulPrimul ... 50450500540548549550
Rezultate de la 4.393 la 4.397 din 4397

Subiect: Vaccinarile si reactiile bebeilor dupa

Inregistrat
    14.09.2014

Implicit Re: Vaccinarile si reactiile bebeilor dupa

sunteti de acord cu vaccinarea bebelasului?

Inregistrat
    31.01.2009

Este cineva pe aici a carei bebelus tocmai a facut Varicela ? Sunt interesata la cat timp dupa varicela ati facut urmatorul vaccin ??(eu am primit informatii contradictorii si vreau sa stiu voi cum ati procedat ). Mersi !

Inregistrat
    18.01.2014

Mamici eu nu cred ca-i fac, cel putin pana la doi ani. Numai de probleme aud cu copiii vaccinati, numai probleme...plansete, febra mare, convulsii, tipete encefalice...si pediatri au o strategie de te doare capul: te spetrie si te sperie ca sunt boli, molime ca iti moare si dupa ce il faci incep problemele...si atunci se cam spala pe maini...iti spun fie ca a fost o coincidenta, fie ca asa e normal, fie ca nu are legatura.
    In plus te pun sa dai nurofen, antitermice la copil de cateva luni. Mie pur si simplu mi se face rau. Mai sunt si unele cazuri nasoale, ce e drept foarte rare...cu copii ramasi handicapati cu probleme ale sistemului nervos, ale aparatului urinar.
    ...si n-as fi chiar atat de alertata, daca nu s-ar fi intamplat cu colegul meu. Cand a fost cu gripa porcina a facut vaccin de la aceeasi companie, care le face si pe cele de copii si la doua minute dupa a facut soc anafilactic. Eram de fata.
    Cine stie in timp ce probleme pot aparea.

Inregistrat
    18.01.2014

Implicit Re: Vaccinarile si reactiile bebeilor dupa - Rapel ROR

Citat Postat de Bufoniada Vezi mesajul
    Hello, Marie
    Uite ce vreau eu sa te intreb, relativ off-topic.

Am ezitat mult inainte sa accept sa i se faca lui B. ROR-ul, si inca mai am cateva dubii legate de el. Unele sunt in legatura cu pierderea ocaziei de a se imuniza in mod natural, facand aceste boli in copilarie, cum le-am facut si noi, majoritatea.

M-am gandit sa nu-i mai fac doza de la 7 ani, care ar fi riscurile unei asemenea decizii?
    I-am facut vaccinul la un an si o luna, eliminand astfel posibilitatea de a se imbolnavi cat timp e prea mica, dar de la varsta de 7 ani ma gandesc ca mai degraba ar face una dintre bolile aceastea, pentru a capata imunitate.
    Deci care sunt riscurile implicate de a nu face a doua doza dintr-un vaccin?
    Multumesc

Mai degraba e un risc pentru cine face la 7 ani, pentru ca vaccinul nu da imunitate pe viata. Copilul va ramane fara imunitate la varsta adolescentei sau dupa ea si va face aceste boli in plina maturitate, exact cand e cel mai periculos. Atentie daca e baiat si face oreion la maturitate e risc sa ramana steril.

Inregistrat
    18.01.2014

Citat Postat de ShivaSi Vezi mesajul
    Nu mi-e clar urmatorul citat din articol:

Erau vaccinate si au facut polio sau nu erau si avand polio au fost vaccinate (parca nu se vaccineaza daca persoana respectiva e bolnava)?
    Din ce am citit eu sunt foarte putine zone pe glob in care poliomielita se ia in mod natural, cu virus salbatic (Afganistan, Pakistan, Tadjikistan)...pe restul globului infectarile sunt numai postvaccinale. Riscul este ca cei infectati postvaccinal sa transmita la cei sanatosi si nevaccinati.

Pagina 550 din 550 PrimulPrimul ... 50450500540548549550

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us