Pagina 3 din 165 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 1315

Subiect: Traditii si obiceiuri de nunta la Galati

Inregistrat
    17.08.2006

Implicit Re: Traditii si obiceiuri de nunta la Galati

trebuie sa facem ceva si cu o zi inainte?

Inregistrat
    24.08.2006

Citat Postat de INA81 Vezi mesajul
    trebuie sa facem ceva si cu o zi inainte?
    Pai nici eu nu stiu, de aia intrebam. Pentru ca in unele zone se face ceva si cu o zi inainte!

The greatest thing you'll ever learn is just to love and to be loved in return!

poze

Inregistrat
    17.08.2006

Citat Postat de allyy Vezi mesajul
    Pai nici eu nu stiu, de aia intrebam. Pentru ca in unele zone se face ceva si cu o zi inainte!
    numai vreau nimik deja sunt zapacita
    stiu ca o sa ne cheme preotul la biserica ( asta nu e traditie ) dar cika asa o sa ne faca dar nu stiu daca e cu doua sau o zi inainte ; stiti voi sa ne spovedim
    ps: eu am avut o colega care a avut nunta,si care vineri cu o zi inainte de nunta a facut o ,,petrecere,, care atinut de seara de la 6 pana dimineata se sambata ; a fost imbracata int-un anumit mod (traditional ) etc ; duminica era terminata nici voce nu mai avea ; etc etc

pupici
    Ultima editare de INA81 : 24.05.2007 21:20:14

Inregistrat
    24.08.2006

Ok, cu o zi inainte nu facem nimic!
    In ziua cea mare, de dimineata, suntem pe la coafor si pe unde mai avem treaba si apoi incepe marele eveniment!
    Care este ordinea? Cavalerul cu mirele merg sa ia nasii de acasa, nu? Si apoi vin la mine acasa?
    Noi am vrea enorm de mult ca al meu sa ma vada direct la biserica si nu acasa! Exista vreo posibilitate sa facem asta??

poze

Inregistrat
    16.10.2006

Citat Postat de allyy Vezi mesajul
    Ok, cu o zi inainte nu facem nimic!
    In ziua cea mare, de dimineata, suntem pe la coafor si pe unde mai avem treaba si apoi incepe marele eveniment!
    Care este ordinea? Cavalerul cu mirele merg sa ia nasii de acasa, nu? Si apoi vin la mine acasa?
    Noi am vrea enorm de mult ca al meu sa ma vada direct la biserica si nu acasa! Exista vreo posibilitate sa facem asta??
    DIRECT LA BISERICA DA , IN CAZUL IN CARE AVETI DEJA STAREA CIVILA FACUTA.

Inregistrat
    24.08.2006

Citat Postat de BLONDA Vezi mesajul
    DIRECT LA BISERICA DA , IN CAZUL IN CARE AVETI DEJA STAREA CIVILA FACUTA.
    Da avem deja starea civila facuta! Numai ca noi am vrea ca el sa ma vada pt prima data direct la biserica, de aia intrebam! Pt ca stiam ca deobicei mirele vine sa ia mireasa de acasa....

poze

Question nunta de potroace

Unde se poate servi ciorba de potroace ?Unde se pot intalni invitatii ,fiecare cu invitatii din partea lui,nasii cu ai lor ,cei din partea miresei separat ,iar cei din partea mirelui la fel.Va rog sa ma lamuriti si pe mine
    Ultima editare de elenagalati : 22.07.2007 23:45:37

Implicit Re: nunta de potroace

Scuze fetelor ciorba de potroace

Pagina 3 din 165 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us