Rezultatele sondajului: La cati ani ati avut primul copil?

Voturi
401. Nu poți vota în acest sondaj
  • 16-18

6 1,50%
  • 19-20

15 3,74%
  • 21-22

60 14,96%
  • 23-25

125 31,17%
  • 26-28

116 28,93%
  • 29-30

42 10,47%
  • >30

37 9,23%
Pagina 3 din 36 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 288

Subiect: Mamici tinere si foarte tinere

Inregistrat
    24.08.2006

Implicit Re: La cati ani ati avut primul copil?

Dalarms..sarut mana..multumesc din suflet si Doamne ajuta !!..pupicei si tie si baiatului tau

Inregistrat
    24.03.2007

Citat Postat de mireasa Vezi mesajul
    Dalarms..sarut mana..multumesc din suflet si Doamne ajuta !!..pupicei si tie si baiatului tau

Inregistrat
    07.02.2005

n-am avut dar o s-apara. pana atunci (in decembrie e marele eveniment) voi face 27 de ani.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Mamici tinere si foarte tinere

daca-mi permiteti sa intervin... cristinutza, cred ca atata timp cat dati dovada de responsabilitate si maturitate in fata parintilor, veti reusi sa dovediti vechile conceptii. daca aproba relatia voastra, va stiu intentiile serioase si cat te iubeste logodnicul tau, nu va fi asa sfarsitul lumii. cand vor afla vor fi cel putin surprinsi, totul e sa vorbiti impreuna (si tu si el), cu tact, calm si multa convingere (ca va asumati consecintele faptelor voastre si chiar ca voi vedeti in aceasta sarcina- daca exista- cel mai frumos lucru care vi se putea intampla, desi nu era programata pentru anul asta) ganditi pozitiv si insuflati-le fericirea voastra. pana la urma vor intelege.
    inca ceva: sa nu trantiti usile in nas daca prima reactie nu e asa cum v-o doriti. lasati sa se "raceasca" si va fi mai bine. vor discuta intre ei (parintii) apoi va vor chema la sedinta si in final ca fi bine!! (oricum am prezentat varianta cea mai negativista) oricarui parinte normal i se moaie sufletul si inlacrimeaza ochii la auzirea unei asemenea vesti

noroc!

Inregistrat
    20.02.2007

Citat Postat de dalarms Vezi mesajul
    Nu cred ca ar fi o mare tragedie asta depinde de cum priviti voi lucrurile.nu am ramas cu tatal copilului ne-am despartit cam la 2 ani.dar cu sotul meu copilul se impaca foarte bine iar sotul il iubeste ca si cum ar fi al lui.si acum ne luptam pt inca unul.sa speram sa ne dea Doamne Doamne inca unul.

Multa bafta iti doresc si eu pentru al doilea copil. . Sa vina cat mai repede.....

cc78 Guest

Huh io cea mai batrioara Da nici nu m-as fi simtit pregatita pana acum sa fac bebe...desi mi-am dorit.Asa ca acum avem 2 luni in burtica si mamica merge catre 29 de ani, pe care ii va si implini pana vine bebeCu cariera stam bine , asa ca atentia ne e canalizata doar catre mititica( sper eu)

Inregistrat
    07.02.2005

Eu am 31 de ani iar primul bebe va veni pana sa apuc sa implinesc 32. Inutil de precizat ca partea materiala e aranjata. Grupa de risc nu creste decat dupa 35 de ani (conform opiniilor mai multor ginecologi), sarcina a decurs pana acum normal, toate analizele sunt bune si mai pot sa merg si la gimnastica. La 20 (si la 25 chiar) nici nu vroiam sa ma casatoresc vreodata, de copil nici vorba. Deci fiecare are ritmul lui.
    Oricum eu ma simt foarte tanara!

Inregistrat
    10.11.2006

Citat Postat de dj Vezi mesajul
    Eu am 31 de ani iar primul bebe va veni pana sa apuc sa implinesc 32. Inutil de precizat ca partea materiala e aranjata. Grupa de risc nu creste decat dupa 35 de ani (conform opiniilor mai multor ginecologi), sarcina a decurs pana acum normal, toate analizele sunt bune si mai pot sa merg si la gimnastica. La 20 (si la 25 chiar) nici nu vroiam sa ma casatoresc vreodata, de copil nici vorba. Deci fiecare are ritmul lui.
    Oricum eu ma simt foarte tanara!
    Ce face bebe Horia, dj?
    Eu va spun parerea mea de mamica: consider ca varsta biologica nu are nimic de-a face cu atasamentul de bebe. Daca voi va considerati pregatite la varsta de 19 ani pentru un bebe, go for it. Daca vreti sa asteptati pana la 30, e ok. Conteaza foarte mult sa va simtiti pregatite...si unele dintre noi se simt pregatite la 20 de ani, altele la 29... Eu sunt asa...mai de mijloc. Sophie s-a nascut cu 3 saptamani inainte ca eu sa implinesc 27 de ani...

Pagina 3 din 36 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us