Pagina 3 din 112 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 892

Subiect: Miresici din Bistrita

Inregistrat
    07.02.2005

Exclamation Re: Sunt mirese din Bistrita?

Acum,pretentii din astea cu servetele nu am avut, dar ei s-au straduit la prezentare,ca noi am avut cafea cu lapte-au adus-o cu zahar la pliculet dragut si cu lapte la cutiuta din aia pitica. Noi am avut in pretul meniului chiar numai papa pt 110persoane:adik apritiv rece,aper cald, supa,friptura,sarmale+2 cafele.Restul am cumparat noi:bauturi,sucuri, fructe,alune,salatini,etc etc...Meniul pe care ti l-am zis a fost 750000/pers.Nu a fost scump,zic eu,dar cu toate celelalte a ajuns cam in jur de 1.5mil/pers.
    "I wish I could save time in a bottle "

Inregistrat
    07.02.2005

Exclamation Re: Sunt mirese din Bistrita?

Rectific PAPA PT 232 persoane-ca atatea au fost in total, iar eu am gresit cifra mai sus

Inregistrat
    06.09.2006

Implicit Re: Sunt mirese din Bistrita?

Buna fetelor. Eu sunt ionela si sunt noua pe site. am si eu nunta in bistrita pe 28 iulie 2007 si tare am nevoie de ajutorl vostru, deoarece eu ma aflu in atlanta sua acum si o sa merg acasa doar cu vreo 2 saptamani inainte de nunta si sunt cam stresata ca nu prea stiu ce e ppe acolo ( coafor, machiaj si toate astea). nunta o sa fie la Romance stiti ceva de restaurantul respectiv?

Inregistrat
    07.02.2005

Cool Re: Sunt mirese din Bistrita?

Eu am avut nunta in 29iul2006 si pe aici treaba e in felul urmator:restaurantul se rezerva inainte cu un an-am vaz ca ati rezervat Romance-e frumos,am fost acolo anul acesta,e nou,dar e micut-deci trebuie sa te gandesti bine la nr de invitati-sa nu fie prea multi.In rest,tre sa rezervi la Civila ziua si ora-cam inainte cu cateva luni,sa-ti faci analize,sa vb cu preotul-tot asa,pt zi,dar mai ales ora.Sa mergi din timp la toate firmele-la prajituri,torturi,la decoratiuni,la flori si lumanari,la DJ sau ce vrei tu ..etc Sunt multe de facut si probl majora e ca tre sa mergeti voi in majoritatea locurilor-dar poti sa gasesti pe cineva de incredere,pe ale carui gusturi te poti baza,pt unele lucruri ce trebuie facute.Dak esti plecata nush cine va face analize in locul tau,cine va baga dosarul la Primarie si altele,care tre facute Personal.Dak vrei sa stii ceva mai punctual,te ajut cu placere.Bine ai venit printre noi!

Inregistrat
    06.09.2006

mersi pt raspuns. DA STIU CA LA ROMANCE E MICUT DAR NU O SA AM O NUNTA MARE. Cam 100 invitati, sper sa fie ok. ce zici? in rest o sa se ocupe parintii mei si ei o sa faca asa cum zic eu si nimic altceva. dar e destul de naspa sa organizezi tot de aici. sper sa ma descurc. nunta ta a fost tare draguta mi-a placut ai ceva legaturi cu valeria peter predescu? e matusa mea. o sa fie si la nunta la mine. ce ma intereseaza pe mine cel mai tare si nu prea stiu multe e faza cu amenajarea, tortul,coafor, machiaj. incerc sa gasesc pe net dar nu e nimic prin bn. naspa. voi vedea.....oriicum mai vb ....si mersi pt ajutor

Inregistrat
    07.02.2005

Cool Re: Sunt mirese din Bistrita?

De amenajarea salii s-a ocupat firma for you-si au iesit toate bine.La coafor m-am programat inainte cu vreo luna,am fost la proba-coaforul venus.Tortul mi l-au facut la linquenda,unde au fff mult modele-si a iesit super-ei se ocupa cu prezentarea lui,adik vin la ora aia din noapte,sa ti-l prezinte cu artificii,sa ti-l taie,etc.Machiajul l-am facut la acelasi coafor,dar tot asa,cu proba inainte,ca sa nu am surprize dupa.In privinta Valeriei,a canta cam o jum de ora,tata o cunoaste si am dorit-o mai mult pt bunici,care sunt innebuniti dupa muzica populara,si mari fani ai ei..noi chiar am dorit sa avem chestii variate,pt toata lumea-in rest,a fost un DJ excelent,care a tinut lumea tot timpul pe ringul de dans.

Inregistrat
    06.09.2006

buna din nou. stiu ca sunt atatea de facut dar o sa incerc sa le organizez toate de aici ...ce sa fac....oricum mersi ca incerci sa ma ajuti.
    sti cumva daca sunt limuzine de inchiriat in bistrita? nu am gasit nimic pe net....nimic....ma dispera....ai avut aranjamente florale la nunta (decorata sala si biserica cu flori? ca nu am vazut in poze? si daca da cine le-a facut si cat costa? mersi

Inregistrat
    06.09.2006

aha inteleg.....scuze....parca sunt batuta in cap.....dar nu prea stiu nimic de toate astea de aceea sunt asa cicalitoare.....mersi pt sfaturi....esti o dulce.........

Pagina 3 din 112 PrimulPrimul 123451353103 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us