Pagina 3 din 42 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 335

Subiect: Cofetarii si patiserii in Buzau

Inregistrat
    14.08.2006

Implicit Re: tort de nunta

Citat Postat de geo_lorelai Vezi mesajul
    Buna Otilix.Sunt din ce in ce mai convinsa sa incerc cofetaria Silvian.Mersi.
    si sotul meu a apreciat tortul ca fiind unul bun , fin, si el e un mofturos. lui de ex nu ii plac deloc cele de la eveliny.

Inregistrat
    21.09.2006

Vad ca topicul meu a ajutat cateva miresici, ma bucur. Noi pana la urma am rezolvat in Focsani, sa vedem cum va iesi.

Inregistrat
    14.08.2006

Citat Postat de josefine Vezi mesajul
    Vad ca topicul meu a ajutat cateva miresici, ma bucur. Noi pana la urma am rezolvat in Focsani, sa vedem cum va iesi.
    f bine. sa nu uiti sa ne pui poze si dupa.

Inregistrat
    21.09.2006

Citat Postat de otilix Vezi mesajul
    f bine. sa nu uiti sa ne pui poze si dupa.
    sa nu va asteptati la ceva deosebit, e pur si simplu tort de nunta. cofetaria noastra din focsani a ramas la aceleasi retete, patroana nu are aspiratii de perfectionare, dar asta e. e singurul detaliu unde nu am control, dar nici nu am alte optiuni.

o sa pun si pozici, peste cateva zile

Inregistrat
    14.08.2006

sa nu va asteptati la ceva deosebit, e pur si simplu tort de nunta. cofetaria noastra din focsani a ramas la aceleasi retete, patroana nu are aspiratii de perfectionare, dar asta e. e singurul detaliu unde nu am control, dar nici nu am alte optiuni.

e tortul nuntii voastre asa ca asta il face special. noi ne bucuram oricum d epoze.

Inregistrat
    01.04.2007

Smile Re: tort de nunta

Buna josefine

incep prin a va spune CASA DE PIATRA sa fiti fericiti si sa vi se implineasca toate visele pe care vi le-ati facut ca si familie.
    eu am ramas datoare cu cateva info (evident acum nu iti mai sunt folositoare), insa cred ca vor fi de folos altor miresici. am mers la cofetaria casa maestro de care mentionasem pe site insa am fost foarte dezamagita - mi-au aratat cred ca maxim 10 modele de torturi (din ciocolata sau diplomat - la atat se limitau). nu prea se punea problema de a sch ceva . puteai merge cu un model ales de tine insa mi-au lasat impresia ca ar fi fost mari sansele sa nu iasa cum iti doresti. ref la transport pana si in buzau livrarea o faceau pana in ora 16 - in functie de comanzile pe care le au in ziua resp ai sanse sa ti-l aduca dimineata la 9-10. eu am fost foarte dezamagita pentru ca auzisem lucruri bune despre ei - asa ca i-am taiat de pe lista mea

te pup

Inregistrat
    08.01.2007

Citat Postat de ramona_m Vezi mesajul
    Buna josefine

incep prin a va spune CASA DE PIATRA sa fiti fericiti si sa vi se implineasca toate visele pe care vi le-ati facut ca si familie.
    eu am ramas datoare cu cateva info (evident acum nu iti mai sunt folositoare), insa cred ca vor fi de folos altor miresici. am mers la cofetaria casa maestro de care mentionasem pe site insa am fost foarte dezamagita - mi-au aratat cred ca maxim 10 modele de torturi (din ciocolata sau diplomat - la atat se limitau). nu prea se punea problema de a sch ceva . puteai merge cu un model ales de tine insa mi-au lasat impresia ca ar fi fost mari sansele sa nu iasa cum iti doresti. ref la transport pana si in buzau livrarea o faceau pana in ora 16 - in functie de comanzile pe care le au in ziua resp ai sanse sa ti-l aduca dimineata la 9-10. eu am fost foarte dezamagita pentru ca auzisem lucruri bune despre ei - asa ca i-am taiat de pe lista mea

te pup
    Buna.Sa stii ca si noi am fost la Casa Maestro si am fost multumiti,ba chiar o sa facem tortul la ei.Pe langa faptul ca am vorbit cu o tipa cu o atitudine mai mult decat ok,am fost multumiti si de ceea ce ofera.Intr-adevar,ei au doar cateva modele de torturi,dar pot face si dupa poze si mie chiar mi-au lasat impresia ca se pricep la ceea ce fac.In plus,pot decora tortul cu flori naturale,ceea ce nu am gasit la nici o alta cofetarie.De asemenea,ni-l fac si patrat,fara ca fiecare parte sa fie pe un suport,ci direct una peste alta,ceea ce nici o alta cofetarie nu face pentru ca spun ca tortul este prea mare(20 de kg).Cat despre transport....noua ne-au spus ca ni-l pot livra in jur de ora 1 noaptea.Oare de ce tie ti-au spus altceva?
    Oricum,noi ne-aqm hotarat pana la urma la foret noir cu visine. E foarte bun. .

Ai gasit vreo cofetarie care sa-ti placa?Eu am incercat si la Ioana si la Eveliny,si am fost dezamagita,sunt mai limitati decat cei de la Casa Maestro.
    Sper sa gasesti ceea ce iti doresti.

Inregistrat
    01.04.2007

Smile Re: tort de nunta

Citat Postat de geo_lorelai Vezi mesajul
    Buna.Sa stii ca si noi am fost la Casa Maestro si am fost multumiti,ba chiar o sa facem tortul la ei.Pe langa faptul ca am vorbit cu o tipa cu o atitudine mai mult decat ok,am fost multumiti si de ceea ce ofera.Intr-adevar,ei au doar cateva modele de torturi,dar pot face si dupa poze si mie chiar mi-au lasat impresia ca se pricep la ceea ce fac.In plus,pot decora tortul cu flori naturale,ceea ce nu am gasit la nici o alta cofetarie.De asemenea,ni-l fac si patrat,fara ca fiecare parte sa fie pe un suport,ci direct una peste alta,ceea ce nici o alta cofetarie nu face pentru ca spun ca tortul este prea mare(20 de kg).Cat despre transport....noua ne-au spus ca ni-l pot livra in jur de ora 1 noaptea.Oare de ce tie ti-au spus altceva?
    Oricum,noi ne-aqm hotarat pana la urma la foret noir cu visine. E foarte bun. .

Ai gasit vreo cofetarie care sa-ti placa?Eu am incercat si la Ioana si la Eveliny,si am fost dezamagita,sunt mai limitati decat cei de la Casa Maestro.
    Sper sa gasesti ceea ce iti doresti.
    Salut,

cred ca atunci cand am mers la ei, era acolo o persoana care nu a stiut sa-si "vanda marfa". Initial si eu am laudat cofetaria - auzisem de la mai multe persoane ca sunt foarte buni, am mers acolo pt a afla mai multe detalii. ii recomandasem cofetaria josefinei si cum ea este din focsani nu avea sanse sa ajunga asa repede - asa ca daca am laudat-o am zis sa vin si cu argumente .
    Persoana cu care am discutat de la casa maestro, mi-a lasat de inteles ca cel mai bine imi aleg din ce imi prezinta ea, ca asa imi garanteaza ca iese tortul bine... daca vin eu cu o poza vor incerca sa-l faca insa daca nu li se pare ok cofetarilor vor face ei modificari tortului (fara sa ma anunte) si nu va mai fi asa cum le-am cerut eu. mi-a spus ca pot sa-l decorez cu flori naturale - asa cum ti-a spus si tie.
    referitor la livrare ne-a spus ca soferul are un program stabilit, iar daca vom dori sa se face livrarea tarziu inseamna ca tb chemat soferul de acasa - lucru care implica sa-l platim noi pt deplasare.
    noi inca nu ne-am decis asupra tortului si nici nu am cautat alte cofetarii - pana in septembrie anul viitor cateva miresici de aici (printre care si tu ) au nunta, asa ca o sa tot aflu info despre cofetarii .
    Eu sper din tot sufletul sa fi dat peste persoana gresita cand am mers acolo. la ioana si eveliny nu am fost. eveliny nici nu stiu unde e (eu sunt din buzau insa de 7 ani stau in buc asa ca am cam ramas in urma cu aceste lucruri).

nu-ti spun inca casa de piatra ca pana in septembrie mai e si mai avem timp de vorbit. sa ma tii si pe mine la curent cu ce mai faci la cofetarie.

Te pup

Pagina 3 din 42 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us