Pagina 1 din 42 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 335

Subiect: Cofetarii si patiserii in Buzau

Inregistrat
    21.09.2006

Post Cofetarii si patiserii in Buzau

Eu sunt vecina cu voi, din Focsani. Din pacate, in satul meu Focsani e doar o cofetarie mai de doamne-ajuta care nici nu asigura transportul iar torturile sunt aceleasi: diplomat sau cu ciocolata. Asa ca ma vad nevoita sa caut prin imprejurimi cofetarii care sa imi transporte si tortul. Daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, as fi recunoscatoare. Ce cofetarii bune sunt in Buzau, care fac tort din martipan si sa il si transporte?

Inregistrat
    16.04.2007

Implicit Re: tort de nunta

Citat Postat de josefine Vezi mesajul
    Eu sunt vecina cu voi, din Focsani. Din pacate, in satul meu Focsani e doar o cofetarie mai de doamne-ajuta care nici nu asigura transportul iar torturile sunt aceleasi: diplomat sau cu ciocolata. Asa ca ma vad nevoita sa caut prin imprejurimi cofetarii care sa imi transporte si tortul. Daca ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, as fi recunoscatoare. Ce cofetarii bune sunt in Buzau, care fac tort din martipan si sa il si transporte?
    buna! eu stau in bz dar fac nunta la pitesti (la mine acasa) este o cofetarie buna Briana dar nu stiu daca asiga si transport, daca e mai intesez de un nr de telefon si iti spun!

Inregistrat
    14.08.2006

in bz torturi f frumoase, dar si gustaose fac la cofetaria eveliny ( cred ca asa se scrie). il si transporta in bz, nu stiu daca si in alta parte, poti intreba insa. numai ca in sezon de nunti tre sa ai grija sa ti-l rezervi cam cu o luna sau mai bine 5 -6 sapt inainte, maia les daca vrei si fantana de ciocolata sau alt decor.

Inregistrat
    01.04.2007

Smile Re: tort de nunta

Buna Josefine,

Am mai auzit ca in Buzau ar mai face torturi bune cofetaria sau laboratorul (nu stiu ce este) Casa Maestro - ar fi undeva pe Cuza Voda. Nu stiu acum daca transporta si in alta localitate insa se poate intreba. Eu o sa merg in Buzau cam peste 3 saptamani si o sa incerc sa ajung acolo si sa intreb si ce tipuri de tort pot face, preturi... - in cazul in care vor asigura transportul la Focsani posibil sa fie mai scump sau sa te coste separat. Oricum te anunt imediat ce aflu ceva.
    Pupici

Inregistrat
    21.09.2006

Va multumesc, fetelor! M-ar ajuta mult daca mi-ati putea da si numerele de telefon de la cofetarii, ca sa intreb inainte si sa nu fac un drum degeaba

Inregistrat
    01.08.2006

Josephine,

Si eu sunt din Focsani, iar nunta am facut-o in Buzau pentru ca de acolo este sotul meu. Eu cred ca te complici cu adusul tortului de la Buzau, dar nimic nu e imposibil daca asa vrei tu...
    Ma mir ca nu ai gasit la Cofetaria Teatru sau la Monique un tort pe placul tau...
    Eu am avut tortul de la Cofetaria Eveliny si a fost extraordinar de bun...asa au spus toti invitatii pentru ca noi nu am gustat...in valtoarea evenimentelor....o sa vezi si tu cum e.
    Telefonul ti-l dau pe pm.
    Succes

Inregistrat
    08.01.2007

Buna.Stiti cumva vreo cofetarie in Buzau care face torturi dupa poze?Si mai am o problema:nu stiu din ce sa fie tortul.In afara de diplomat si ciocolata,ce ar putea sa mai fie?As vrea sa fie imbracat in martipan,dar nu stiu din ce sa fie in interior. .Help!

Inregistrat
    08.01.2007

Buna.Stie cineva vreo cofetarie in Buzau care face torturi dupa poze?
    A...si inca ceva:din ce se poate face tortul in afara de diplomat si ciocolata?La asa ceva chiar nu ma pricep.Stiu doar ca vreau sa fie imbracat in martipan,dar nu stiu din ce sa fie in interior.

Pagina 1 din 42 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us