Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 49

Subiect: Pe cine invitati la cununie civila?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Totul / nimic...

Citat Postat de valen
    Dragi miresici,
    Ma gandeam ca la cununia civila care este vineri sa dau email in firma (suntem 40 -50 de colegi) si sa invit pe toata lumea. La fostul loc de munca am prins 3 cununii si asa s-a procedat, au veniti toti colegii chiar daca nu fuseseera invitati la petrecere sau la cununia religioasa.
    Cand am adus in discutie acest subiect cu o actuala colega a spus ca e aberant sa invit pe toti la cununie, ca se vor simti ofensati pt ca nu i-am chemat si la petrecere. Si din ceea ce imi parea mie un gest frumos a ajuns sa fie o ofensa...
    voi ce credeti? e ok sa inviti toti colegii la cununia civila mai ales ca e cu o zi inainte de cununia religioasa?
    multumesc
    valen
    eu ori i-as invita pe toti si la una si la cealalta ori nu i-as invita deloc! ei decid unde vin si mai ales, daca vin!
    in primul rand, e urat sa trimiti acasa, 50 de persoane, care vin sa te vada pt cateva min; pt k banuiesc k nu vei face masa separata pt ei si ink una, la restaurant, k mireasa.
    tu faci cum vrei, dar ai cerut pareri.

Inregistrat
    07.02.2005

Exclamation

Citat Postat de valen
    Pai Mam cu siguranta nu vor veni toti 40-50 mai ales ca e intr-o zi de vineri dimineata.
    nu am rezolvat inca dilema mai caut pareri
    parerea mea este ca cine vrea sa vina cu ADEVARAT vine indiferent ca e la 8 dim luni, joi sau duminica....intrebarea este pe cine vrei tu sa inviti sa vina la cununia TA civila din acei toti oameni, daca vrei sa ii inviti pe toti fa-o! concepe un mail haios si trimite-l la toata firma! daca nu invita doar pe cine vrei! eu la nunta mea nu vreau sa vina persoane pe care nu le suport sau nu imi plac!!! vreau sa ma simt bine alaturi de familie, prieteni si cei dragi!

amvlad Guest

Implicit

pareri....
    Iti spun cum e la noi:
    Eu lucrez intr-o firma care are in jur de 300 de angajati.... drept urmare nu am cum sa ii invit pe toti, nici macar nu ii cunosc pe toti. O sa invit la petrecere citiva colegi cu care ma inteleg eu mai bine si cu care colaborez, iar in ceea ce priveste cununia civila o sa spun la toata lumea care e dornica sa vina.
    Viitorul meu sot, lucreaza intr-o firma unde sunt 30 de angajati care sunt toti invitati si la cununia civila si la petrecere. Ce-i drept e o situatie purtin aparte la el in firma, dat fiind faptul ca 90% din angajati sunt foarte buni prieteni.

Inregistrat
    14.06.2006

Implicit

Noi oricum o sa avem o nunta restransa si marea majoritate o sa fie prieteni apropiati... nu vrem rude pe care nu ni le mai aducem aminte sau care vin din obligatie si care presupun ca dupa aceea o sa mergem si noi la nunta copiilor... Si normal ca ii vom invita si la cununia civila si ne gandim sa mergem dupa aceea seara intr-un club sau la o terasa - cununia civila nu o vom avea in aceeasi zi cu cea religioasa si asa vom avea 2 petreceri

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

salutare,
    noi am invitat parintii, fratii si nanasii.................acum fiecare cum vrea..........
    pupici!

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit

si eu lafel...parintii...fratii,..nasii...si inca 2 perechi de prieteni din copilarie...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

la noi au venit si neinvitati. cam asa se procedeaza. au fost multi care au spus ca nu au stiut si ca ar fi vrut sa vina. au fost parinti, nasi, fini, fratii parintilor, prieteni f f buni, colegi, ce mai f multa lume.

Inregistrat
    08.08.2006

Implicit

De ce nu faci cununia civila foarte restransa, adica parinti, frati si nasi si ii chemi pe toti la nunta. Scapi de un stress, si daca vor sa te vada pot sa vina la cununia religioasa. Oricum, placerea majora pentru toti e sa te vada mireasa, sau sa - ti vada rochia, dupa caz.

Pagina 2 din 7 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us