Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 49

Subiect: Pe cine invitati la cununie civila?

Implicit starea civila cu familia sau cu prietenii???

Buna.Eu si cu logodnicul meu nu suntem in Romania(irlanda) si vrem sa facem starea civila dar nu stim unde e mai bine...vrem sa mergem acasa in februarie,dar e o surpriza ptr toata lumea si daca am alege sa facem starea civila in romania,imi ajung 2 saptamani...ca numai atat avem concediu...va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa fac ...parintii mai zic sa o fac acasa...logodnicul meu zice sa o facem aici(starea civila)

Inregistrat
    29.10.2006

Implicit Re: pe cine invitat la cununie civila?

Eu o sa am cununia civila in Germania, cu parintii, nasii, fratii, unchii, bunici, matusii, prieteni si colegi. In total voi fi cam 40 de persoane pe care le invit. Avem noroc ca starea civila e mare in Germ. ...la nunta in ro o sa fiu mult mai multi...vreo 100 de persoane, care sunt toti rude apropiate de noi...asta e avem neamuri multi

Inregistrat
    08.11.2006

Implicit Re: pe cine invitat la cununie civila?

La mine si asta era o dilema- cum sa fac in aceeasi zi sau separat...
    Multi apropiati mi-au zis ca daca fac in zile separate s-ar putea sa nu mai vina la nunta si sa vina doar la cununie...
    Ca intr-un fel si-ar face datoria fata de mine...
    eu nu o iau asa...
    Pe mine ma intereseaza sa stie cat mai multi si cine o vrea sa vina sa vina....
    cred ca le voi pune in aceeasi zi pe amandoua astfel ca sa nu mai dau apoi o petrecere pentru ca da e cam aiurea sa-i trimiti apoi acasa....

Inregistrat
    08.11.2006

Implicit Re: starea civila cu familia sau cu prietenii???

Citat Postat de angela_adela Vezi mesajul
    Buna.Eu si cu logodnicul meu nu suntem in Romania(irlanda) si vrem sa facem starea civila dar nu stim unde e mai bine...vrem sa mergem acasa in februarie,dar e o surpriza ptr toata lumea si daca am alege sa facem starea civila in romania,imi ajung 2 saptamani...ca numai atat avem concediu...va rog sa ma ajutati ca nu stiu ce sa fac ...parintii mai zic sa o fac acasa...logodnicul meu zice sa o facem aici(starea civila)
    Depinde unde vreti sa locuiti!
    Fa-o dupa cum iti dicteaza inima astfel ca sa nu ai pe urma pareri de rau!
    daca mama ta isi doreste sa o faci aici iar tu esti in bune relatii cu ea eu as inclina dupa a o face aici!
    Anunta-ne de hotararea ta!

Inregistrat
    03.07.2006

Ar trebui sa vorbiti doar voi doi, fara parinti cum credeti ca este mai bine. Daca esti genul mamoasa si tatoasa, mergi pe varianta de a face in tara cununia, prietenii pot veni la nunta religioasa si cine iti este prieten adevarat poate sa faca un efort si sa vina si la cea civila.

va multumesc si am hotarat de comun acord,sa facem starea civila in romania prietenul nostru care vine dupa noi la aeroport ne-a bagat actele la primarie si facem starea civila pe 26 februarie

Inregistrat
    03.07.2006

va multumesc si am hotarat de comun acord,sa facem starea civila in romania prietenul nostru care vine dupa noi la aeroport ne-a bagat actele la primarie si facem starea civila pe 26 februarie

Chiar ma bucur ca s-a rezolvat. Spor la pregatiri in continuare!

iti multumesc mult issa si multa bafat si tie

Pagina 3 din 7 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us