Pagina 1 din 24 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 192

Subiect: Nasi dezamagiti de fini

Inregistrat
    29.11.2006

Implicit Nasi dezamagiti de fini

Buna la miresici si de ce nu, la nase !

Am tot citit posturile voastre, am mai postat si eu in calitate de viitoare nasa, referindu-ma la faptul ca exista si fini care practic nu tin cont deloc de parerea nasilor, de respectul pe care ar trebui sa-l aiba fata de efortul acestora, pentru ca dupa cum bine ne dam seama, este un efort....vad ca toate (aproape toate) va plangeti de nasii vostri...v-ati pus vreodata si "IN THEIR SHOES", sa incercati sa-i intelegeti ?!
    Daca vi se pare interesant, astept pareri.

Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil

Implicit Re: Oare nasii nu au deloc a se plange de fini ?!

Citat Postat de ara65 Vezi mesajul

Am tot citit posturile voastre, am mai postat si eu in calitate de viitoare nasa, referindu-ma la faptul ca exista si fini care practic nu tin cont deloc de parerea nasilor, de respectul pe care ar trebui sa-l aiba fata de efortul acestora, pentru ca dupa cum bine ne dam seama, este un efort....vad ca toate (aproape toate) va plangeti de nasii vostri...v-ati pus vreodata si "IN THEIR SHOES", sa incercati sa-i intelegeti ?!

Pana nu devii nasa probabil ca nu constientizezi atat de mult sacrificiile pe care trebuie sa le faca nasii pentru finii lor.Dar eu sunt una dintre putinele persoane fericite, pentru ca noi ne intelegem foarte bine cu nasii, sunt foarte tineri si am tot respectul pentru ei.Se implica si vor sa ne ajute cat pot la nunta, dar nici noi nu avem pretentii.Dar eu cunosc o pereche de nasi care nu merita deloc respectul finilor, au fost nasi fara nici o obligatie, nici bani la masa nu au dat dar au avut pretentia sa li se cumpere cadou din partea finilor.Si nu inteleg acele persoane care spun ca vor sa naseasca si se razgandesc cu o luna sau doua inainte.Probabil ca cele care se plang de nasii lor au motive bine intemeiate.

Inregistrat
    10.08.2006

Eu am nasit si sincer, n-as repeta experienta, desi n-a fost chiar atat de rau. Dar abia astept sa naseasca si finii nostrii, sa vada pe pielea lor ce efort inseamna. Eu cand m-am maritat am fost al naibii de constienta de faptul ca nasii nostrii au facut credit pentru nunta noastra si m-am simtit vinovata pentru asta, ca atare nu i-am lasat sa achite decat biserica si voalul meu (sume modice). Eh, finii nostrii nu prea au apreciat ca noi ne-am bagat in datorii, facut mofturi la sal, comentat ca soacra a spus ca e obicei ca nasa sa cumpere cosmeticale pentru mireasa, sa cumpere turta... sa cumpere si sa tot cumpere... ma rog, am ramas cu un gust amar. Deci de la a cununa niste prieteni, fara prea mare fason, am ajuns sa tinem cont de toate prostiile de traditii. Nu s-a respectat mai nimic din ce am stabilit la inceput (adica noi sa ne achitam de biserica si lumanari). De fapt asta ne-a deranjat cel mai tare: ne-am inteles intr-un fel si la influenta soacrei am ajuns sa facem tot felul de prostii.

Plus faptul ca se tot cramponeaza sa ne vedem la ocazii festive, iar eu chiar urasc sa ma vad cu un om pentru ca "trebuie".

Pe scurt, suntem cam incompatibili. Ramane de vazut ce-om face cand or avea un copil.
    Ultima editare de Ioana85 : 06.06.2007 16:59:23

Inregistrat
    18.01.2007

Nu stiu ce sa zic, dar stiu ca nasa mea va trebui sa imi suporte ideile fixe si sa imi accepte pretentiile in primul rand ca imi este prietena si in al doilea rand pentru ca eu vreau sa suport toate cheltuielile ce le revin in mod obsinuit nasilor .. Deci singura grija a nasei mele este sa fie frumoasa si prezentabila cum e ea de obicei si sa imi comunice ce culoare de buchet isi doreste .. Oare sunt o viitoare fina asa de rea?

Inregistrat
    10.08.2006

Ellie, mie mi se pare normal ca nunta ta sa fie exact cum ti-o doresti tu! Eu una n-am comentat absolut nimic la finii mei, tocmai ca sa iasa exact cum isi doresc ei. Ca pana la urma a iesit ca soacra mare e alta poveste.

Inregistrat
    11.01.2007

Smile Re: Oare nasii nu au deloc a se plange de fini ?!

Citat Postat de Ioana85 Vezi mesajul
    Ellie, mie mi se pare normal ca nunta ta sa fie exact cum ti-o doresti tu! Eu una n-am comentat absolut nimic la finii mei, tocmai ca sa iasa exact cum isi doresc ei. Ca pana la urma a iesit ca soacra mare e alta poveste.
    scuze dar greseala este a finilor pt ca i-au permis soacrei sa se bage in nunta lor si sa strice oarecum relatia dintre voi
    p.s. parerea mea

Inregistrat
    15.11.2006

Eu sunt constienta de faptul ca nasii (sora si cumnatul meu) fac eforturi uriase ptr a ne cununa.Incerc si eu, pe cat posibil sa nu ii bag la cheltuieli foarte mari...Au 2 copii si trebuie sa ii imbrace corespunzator ca doar sunt nasi..de ei ce sa mai zic, mai este biserica,ar mai fi si voalul...Sunt cheltuieli foarte mari.Apreciez foarte mult ce fac pentru noi.
    "Nu as spune probabil tot ceea ce gandesc, dar cu siguranta as gandi tot ceea ce spun."

Inregistrat
    05.03.2007

eu nu ma plang de finii nr 2 dar se plang ei - inclusiv mie - ca tin mai mult la finii nr 1, si asta pt ca le-am dat mai multi bani in plic...si din cauza asta nu ma mai cauta...

Pagina 1 din 24 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us