Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 117

Subiect: Discutii despre cununia civila in Bacau

Inregistrat
    28.06.2006

Post Discutii despre cununia civila in Bacau

Fetelor sunt intr-o mare dilema... nu stiu daca e doar zvon sau e real dar toata lumea imi spune ca nu se mai poate face cununia civila la biserica!!!
    aveti informatii mai concrete? ce stiti despre aceasta problema?

Inregistrat
    19.02.2007

Implicit Re: nu se mai face cununia civila in biserica????

Citat Postat de lakra_c Vezi mesajul
    Fetelor sunt intr-o mare dilema... nu stiu daca e doar zvon sau e real dar toata lumea imi spune ca nu se mai poate face cununia civila la biserica!!!
    aveti informatii mai concrete? ce stiti despre aceasta problema?
    Aceasta informatie am auzit-o si eu...cum ca de la 1mai nu se mai fac cununiile civile in biserica. Sincer nu am fost sa mai intreb la Casa de Casatorii ca si asa mi-e lehamite de toata birocratia si porcariile legate de civila, dar am aflat de la nasii nostri care s-au casatorit pe 05.05.07 , cu civila in biserica si se pare ca, incepand cu data de 01.05.07 nu se mai pot face. Mai pot doar cei care si-au depus cererea pana la 01.05.07. Prin urmare, fa-ti planuri pt 2 evenimente separate

Inregistrat
    28.06.2006

ufff...ce veste proasta!!!
    deci se confirma zvonul, imi vine sa plang de ciuda!

Inregistrat
    15.10.2006

ufff...ce veste proasta!!!
    deci se confirma zvonul, imi vine sa plang de ciuda!
    ce??????nu-mi vine sa cred!!! pai ce tampenie mai e si asta atata timp cat te intelegi cu popa si cu cel/cea de la primarie de ce nu ar fi voie???

Inregistrat
    28.06.2006

cica nu mai e valabila casatoria daca se oficiaza in alta parte decat la starea civila!!!!
    si eu aveam planuri asa de faine..acum sa ma gandesc la alta tinuta , alt costum..etc+ alt fotograf si cameraman sau in orice caz sa-i platesc separat si pentru cununia civila!!!
    mi-au confirmat zvonul si cei de la agentia cu care am facut contract pentru decoratiuni;
    alti prieteni mi-au spus ca ar exista un afis pe tema asta si la casa casatoriilor!

Inregistrat
    15.10.2006

cica nu mai e valabila casatoria daca se oficiaza in alta parte decat la starea civila!!!!
    si eu aveam planuri asa de faine..acum sa ma gandesc la alta tinuta , alt costum..etc+ alt fotograf si cameraman sau in orice caz sa-i platesc separat si pentru cununia civila!!!
    mi-au confirmat zvonul si cei de la agentia cu care am facut contract pentru decoratiuni;
    alti prieteni mi-au spus ca ar exista un afis pe tema asta si la casa casatoriilor!
    ce aiurea!!! nu e valabila dar pana acum s-au facut atatea alea cum de sunt valabile! mi se pare cea mai mare idiotenia dar asta e! si eu aveam atatea planuri! astia nu stiu ce tampenii sa mai scoata???

Inregistrat
    19.02.2007

Citat Postat de delia85 Vezi mesajul
    ce??????nu-mi vine sa cred!!! pai ce tampenie mai e si asta atata timp cat te intelegi cu popa si cu cel/cea de la primarie de ce nu ar fi voie???
    Daca ai facut cerere si e accepata, cred ca mai ai vreo sansa. daca doar ai vb...s-ar putea sa fie mai greu

Inregistrat
    15.10.2006

Citat Postat de diaralu Vezi mesajul
    Daca ai facut cerere si e accepata, cred ca mai ai vreo sansa. daca doar ai vb...s-ar putea sa fie mai greu
    pai eu nu am facut cerere pt ca eram sigura ca nu o sa fie nici o problema! ne-a pus sa facem cerere pt ora 5jum (cica pana in 1 se fac)......i vb cu o tipa de acolo si a azis ca nu e probl daca vreau la biserica!

Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us