Pagina 2 din 67 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 531

Subiect: meniu cu 3 feluri de mancare?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

la mine pica dumi si am la Bis de la 15.00 si la rest de la 17.00

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de mam
    la mine pica dumi si am la Bis de la 15.00 si la rest de la 17.00
    Eu am biserica de la 7 si restaurantul de la 9 (daca nu o fi chiar mai tarziu ca mai facem si poze in parc dupa biserica).

Inregistrat
    16.05.2006

Implicit

Asta seara am fost si noi la restaurant sa ii spunem tipei de acolo ce meniu am ales, de fapt am facut o mica combinata din vreo 3 meniuri. Meniul va fi 35 de euro (fara tort si bauturi, astea le aducem noi si mai dam o taxa de 2 euro/pers. pt asta) si avem:
    -aperitiv rece (salata de cruditati cu somon fumee, rulada de porc, dobos fantezie, vol au vent cu icre, tartine cu branza roquefort si nuci, masline negre si verzi, rosie cu pasta de branza)
    -file de salau la gratar (sau pane nu ne-am hotarat) cu buchetier de legume si sos de mustar
    -sarmalute (2 in varza 2 in vita) cu mamaliguta, kaizer si smantana si ardei iute
    -piept de pui la gratar si muschi de porc la gratar cu garnitura de cartofi taranesti cu kaizer
    -salata de varza cu rosii si castraveti
    -4 chifle (2 albe, 2 negre)
    -cafea
    -inghetata (se va servi la tort)

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Am vazut la o nunta meniu cu trei feluri de mancare si a fost foarte bine.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

si nunta s-a terminat mai repede? adica de exemplu in loc de ora 4 s-a terminat la 2?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Nu, s-a terminat pe la 4 si ceva si daca nu aduceau tortul mai tinea...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de dj
    Nu, s-a terminat pe la 4 si ceva si daca nu aduceau tortul mai tinea...
    te mai intreb daca stii ca ar fi fost cineva nemultumit sau daca tie nu ti-a placut din motivul asta... merg peste 2 sapt la o nunta si o sa vad cum e acolo cu 3 feluri si dupa ma decid
    mercic

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de valen
    te mai intreb daca stii ca ar fi fost cineva nemultumit sau daca tie nu ti-a placut din motivul asta... merg peste 2 sapt la o nunta si o sa vad cum e acolo cu 3 feluri si dupa ma decid
    mercic
    Nu am auzit de nimeni sa fie nemultumit iar mie mi-a placut foarte mult. Oricum nimeni nu mananca 4 feluri, sa fim seriosi. Mai bine 3 feluri bune si servite calde si repede decat 4 nu prea bune si servite reci.

Pagina 2 din 67 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us