Pagina 3 din 67 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 531

Subiect: meniu cu 3 feluri de mancare?

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit

Citat Postat de Pisik06
    Asta seara am fost si noi la restaurant sa ii spunem tipei de acolo ce meniu am ales, de fapt am facut o mica combinata din vreo 3 meniuri. Meniul va fi 35 de euro (fara tort si bauturi, astea le aducem noi si mai dam o taxa de 2 euro/pers. pt asta) si avem:
    -aperitiv rece (salata de cruditati cu somon fumee, rulada de porc, dobos fantezie, vol au vent cu icre, tartine cu branza roquefort si nuci, masline negre si verzi, rosie cu pasta de branza)
    -file de salau la gratar (sau pane nu ne-am hotarat) cu buchetier de legume si sos de mustar
    -sarmalute (2 in varza 2 in vita) cu mamaliguta, kaizer si smantana si ardei iute
    -piept de pui la gratar si muschi de porc la gratar cu garnitura de cartofi taranesti cu kaizer
    -salata de varza cu rosii si castraveti
    -4 chifle (2 albe, 2 negre)
    -cafea
    -inghetata (se va servi la tort)
    Buna,

poate ai mai zis pe forum, (dar eu sincer nu am mai vazut) unde faci tu petrecerea de nunta? La ce restaurant?

Inregistrat
    16.05.2006

Implicit

Citat Postat de andradap
    Buna,

poate ai mai zis pe forum, (dar eu sincer nu am mai vazut) unde faci tu petrecerea de nunta? La ce restaurant?
    Andrada, eu nu fac la un restaurant propriu zis, este o sala de conferinte si evenimemte in spatele complexului Parc, se numeste Infoturism, au o sala mare si frumoasa - www.infoturism-sa.ro; nuntile afara ies bestiale, au un cort demential, dar dinm pacate pt noi e prea frig

Inregistrat
    01.06.2006

Implicit

si ce preturi au acolo? ma refer la inchirierea salii, meniul.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

buna fetelor!

eu va zic din experienta proprie, lasati meniul cat mai bogat, la mine la nunta au fost persoane care nu manaca peste, nu mananca porc si at meniul se reduce la jumate... lasati cat mai multe feluri de mancare sa aibe omul de unde sa aleaga!

pupici, mam

Inregistrat
    22.05.2006

Implicit

Citat Postat de mam
    buna fetelor!

eu va zic din experienta proprie, lasati meniul cat mai bogat, la mine la nunta au fost persoane care nu manaca peste, nu mananca porc si at meniul se reduce la jumate... lasati cat mai multe feluri de mancare sa aibe omul de unde sa aleaga!

pupici, mam
    Sunt de acord: cat mai multe feluri de mancare. Mie mi s-a intamplat sa plec de la o nunta lihnita de foame. Nu mi-a placut nimic. Noroc ca mancasem rosia si cascavalul de la aperitiv.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Fetelor eu l-am ales cu trei feluri de mancare,dar aperitivul este foarte bogat si imi pare imposibil sa plece cineva lihnit de foame numai pt ca nu am bagat si sarmalele care chiar sunt putin preferate vara cand e foarte cald!!!

Nunta 12 august Tarna Izabela/ Cassan Fabio

Muschiulet Montana 30gr
    Prosciutto melone 30 gr+30 gr
    Crochette din piept de pui 40gr
    Frigaruie cu mozzarella si rosii cherry 40gr
    Rosie umpluta cu salata de vinete
    Rulada de cascaval 40 gr
    Pastrama de rata pe salta de telina 40gr
    Ardei cu branza feta
    Regina blue pe mar 30gr

Salau la cuptor cu ierburi aromate 200gr
    Legume sotte 150gr

Muschi de vita la gratar cu sos de piper verde 250gr
    Cartofi cu rozmarin 150gr
    Salata de varza 200gr

Cafea 1 buc
    Soft drincks 1 l
    Apa minerala/plata 1.5 l
    Chifle 4 buc

Plus ceea ce am sa aduc eu tortul,fursecurile,saratele,superalcoolul,vinul si fructele.
    Ce ziceti e ok????

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

E mai mult decat suficient, stai linistita. Ceva de acelasi gen avem si noi, doar ca noi am pastrat sarmalutele si am renuntat la peste (pentru ca nu toata lumea mananca peste) iar ca friptura avem mixed grill cu cartofi prajiti si salata de vara.

Inregistrat
    22.05.2006

Implicit

Eu o sa le dau invitatilor mei cate cafele vor vrea. Mie la nici o nunta nu mi-a ajuns.

Pagina 3 din 67 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us