Pagina 1 din 67 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 531

Subiect: meniu cu 3 feluri de mancare?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit meniu cu 3 feluri de mancare?

a avut cineva la nunta sau va avea cu 3 feluri de mancare? cere sunt? ati fost la vreo nunta unde s-au sevit doar 3 feluri? a afectat cumva nunta sau a fost cineva nemultumit? imi trece ideea asta prin cap. nu ca sa economisesc pt ca oricum nu pot cobora meniul sub valoarea aleasa, ci pentru ca nu as vrea sa arunc atata mancare.
    multumiri

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

nu prea inteleg unde este problema.. daca oricum nu poti sa scazi pretul meniului in functie de numarul felurilor de mancare, eu zic sa le dai invitatilor cat mai multa mancare la aceiasi bani... nu asta este idealul? nu vad unde este problema. poate am inteles eu gresit.. da-ne mai multe detalii.. intre ce si ce ai de ales?.. exemple clare pls..

noi avem asa:
    1. gustare (tot felul de chestii)
    2.file de salau cu garnitura orez
    3.sarmale cu mamaliguta
    4.gratar porc si pui cu garnitura de cartofi taranesti si salata de sezon
    5. tort si fursecuri

Inregistrat
    07.02.2005

Talking

Salut.Daca as fi in locul tau as lasa toate felurile de mancare,si am sa iti spun de ce.In primul rand ,desi nu termina de mancat tot la o nunta(e destul de greu sa poti manca tot)sunt persoane care apreciaza faptul ca a fost un meniu imbelsugat.Nu stiu de ce,pur si simplu am auzit nuntasi povestind ce mancare multa si buna a fost la nunta lui X.Si in al doilea rand,e bine sa aiba de unde alege.Iti dau exemplul meu,nu stiu cat e de elocvent:eu sunt moarta dupa sarmalute,dar nu imi place friptura.Sau exemplul doamnelor care se chinuie sa nu se ingrase si de aceea le incanta pestele.Sau exemplul unui invitat care nu mananca peste si in consecinta ramane cu restul variantelor.Per ansamblu ideea e sa aiba de unde alege.Bafta cu pregatirile,sa ai o nunta minunata.

Inregistrat
    22.05.2006

Implicit

Citat Postat de cecilia
    Salut.Daca as fi in locul tau as lasa toate felurile de mancare,si am sa iti spun de ce.In primul rand ,desi nu termina de mancat tot la o nunta(e destul de greu sa poti manca tot)sunt persoane care apreciaza faptul ca a fost un meniu imbelsugat.Nu stiu de ce,pur si simplu am auzit nuntasi povestind ce mancare multa si buna a fost la nunta lui X.Si in al doilea rand,e bine sa aiba de unde alege.Iti dau exemplul meu,nu stiu cat e de elocvent:eu sunt moarta dupa sarmalute,dar nu imi place friptura.Sau exemplul doamnelor care se chinuie sa nu se ingrase si de aceea le incanta pestele.Sau exemplul unui invitat care nu mananca peste si in consecinta ramane cu restul variantelor.Per ansamblu ideea e sa aiba de unde alege.Bafta cu pregatirile,sa ai o nunta minunata.
    ai dreptate, eu insami nu mananc decat friptura la gratar si legumele (in afara de orez sau cartofi) la o nunta ...asa ca trebuie sa dai omului mai multe optiuni. plus ca asa sunt obisnuiti, cu 4 feluri... nu stiu cum putem renunta la 1 fara sa se simta... si pe mine ma batea gandul dar...nu cred ca merita. ideea e buna dar pusa in practica parca nu mai e la fel de buna ;)

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Ideea era sa pun prajiturele sau alte chestii sarate, sa variez bautura. Sincer mi se pare de prost gust sa apreciezi o nunta dupa cata mancare a fost si nu dupa relatia care te leaga cu mirii. Am mai auzit si eu oameni care desi nu pot manca tot dau bani in functie de cata mancare a fost. Probabil ca si eu voi ramane pe 4 feluri dar consider ca este o forma de a arata ce mare esti tu si ce nunta ai facut ( a ramas de pe vremuri). Daca ne uitam la nuntile de afara sunt cu bufet suedez si cu mancare in cantitati normale (am fost la una si m-am simtit excelent).
    Oricum eu am o parere prea transanta despre acest subiect.
    merci de pareri

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

mie nu mi se pare mult, in primul rand poate ca suna mult, dar n-o sa iti dea un peste intreg, sau 10 sarmalutze la masa, mie mi se pare suficient tinand cont ca nunta dureaza cam 7-8 ore si ai tp sa mananci tot, in plus mai sunt si "mofturosi" care nu mananca sarmale sau nu mananca aperitivele etc... noi am ramas la meniul full cu: aperitive, sarmale, peste, gratar, alune, cafea, fructe, tort&inghetata...

Implicit

Citat Postat de mam
    mie nu mi se pare mult, in primul rand poate ca suna mult, dar n-o sa iti dea un peste intreg, sau 10 sarmalutze la masa, mie mi se pare suficient tinand cont ca nunta dureaza cam 7-8 ore si ai tp sa mananci tot, in plus mai sunt si "mofturosi" care nu mananca sarmale sau nu mananca aperitivele etc... noi am ramas la meniul full cu: aperitive, sarmale, peste, gratar, alune, cafea, fructe, tort&inghetata...
    si eu am la fel...numai ca inainte de aperitiv se da o salata de fructe...asa face restaurantul..si mi s-a parut interesant...si restul cum ai zs si tu...eu cred ca e suficient...da nici prea mult nu pot sa spun ca e...ca sunt destule ore la activ

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Stati putin, voi la ce ora aveti programarea la restaurant? Ca noi o avem destul de tarziu...

Pagina 1 din 67 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us