Pagina 3 din 41 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 323

Subiect: Florarii in Ploiesti

Inregistrat
    11.11.2006

Implicit Re: buchetare, cocarde, lumanari.....

Citat Postat de Mira Vezi mesajul
    Cred ca amandoua suntem din ploiesti si amandoua in aceeasi zi nunta si amandoua in criza de timp fara cele necesare!Daca gasesti ceva plssss spune-mi si mie.Eu sosesc in tara duminica si apoi alerg dupa toate dar mi-ar fi de ajutor daca mi-ai spune sio mie unde.Si unde mai pui ca mai si botez.Alta alergatura
    Ma bucur sa "vorbesc" cu o miresica din ploiesti care se casatoreste in aceasi zi cu mine Multe nu am reusit sa fac in saptamana care a trecut nici sa distribui toate invitatiile nu mi-a iesit si unde mai pui, ca vreau sa plec si la mare cateva zile ca sa-mi refac bronzul Sa speram ca, in ritmul in care ma misc, totul sa iasa bine si sa am parte de o nunta minunata si sa fiu o miresica fericita
    Sa-ti spun ce am reusit sa fac pana acum: am gasit un local liber pentru data dorita de noi, am vorbit cu o agentie de organizat nunti, care se va ocupa de la aranjarea in biserica pana la focul de artificii, am cumparat vereghetele, am cumparat rochita de mireasa de la omnia, alb si negru( pe care nici nu am luat-o acasa....este la magazin....trebuie sa ma duc sa o probez saptamana aceasta ca sa vad daca mai ma cuprinde...hahaha....ca din cauza ca m-am lasat de fumat si a emotiilor cam am pus ceva kilograme pe mine) plus tot trusoul ( pantofi, gentuta, diadema, colier, cercei etc) am cumparat costumul de ginerica si tot ce trebuie ca sa fie un mire frumos am vorbit cu preotul, am cumparat o parte din bautura, am cumparat o parte din mancare, am gasit saptamana asta un loc de unde am comandat florile pt nuntasi, am fost la o florarie din centru unde am comandat buchetarele, lumanarile si cocardele pentru mire, nasi si familie,am rezervat ora la fotograf, am vorbit cu un cameraman, am contractat o formatie de lautari
    Mai am de facut: certificatul prenuptial, de programat la casa casatoriilor, de mers la preot ca sa ne spovedim ( asa a spus preotul), de cumparat apa minerala si sucurile, de gasit un dj, de cumparat restul de mancare, fructe, inghetata etc, de mers la mare ca sa-mi refac bronzul , de cumparat coronite pentru domnisoarele de onoare, de distribuit invitatiile pe care nu am reusit sa le dau pana acum, de ridicat florile pentru nuntasi, de mers la cosmetica, manechiura si coafor.........si cred ca mai sunt o gramada de care nu-mi amintesc acum..........sper sa termin si sa ma bucur de ziua aleasa sa fie cea mai deosebita din viata mea
    Daca vrei sa te ajut cu ceva iti stau la dispozitie Iti doresc sa ai cea mai minunata si cea mai deosebita zi din viata ta!
    Ultima editare de dsy : 24.06.2007 17:06:15

Implicit Re: buchetare, cocarde, lumanari.....

Buna,

A colaborat cineva cu Lucky Wedding pana acum? Am semnat cu ei pt flori si filmare si as vrea sa stiu daca sunt ok.
    Multumesc,

Andreea

Inregistrat
    12.09.2007

Implicit Re: Buchetul....florarii in Ploiesti?

Citat Postat de anne_septembrie Vezi mesajul
    Noi le-am facut cu cel care s-a ocupat de toate decoratiunile la restaurant, cred ca buchetul meu, al nasei si lumanarile au fost in jur de 5 milione si jumatate. Buchetul de la cununia civila a fost cadoul lor. Sunt cateva poze in semnatura in care apar florile, daca va plac cred ca mai am numarul lui de telefon sa puteti pune o intrebare. Multa bafta.
    si eu tot cu firma lui ionut antonescu inchei contract ....dar am o mica dilema....si sora mea si-a facut lumanarile tot la el ...si s-au desprins florile....picau pe drumu ...se facuse in masina numai flori si ierburi....la tine cum a fost?...ai avut din flori naturale?...au fost bune?

Inregistrat
    25.01.2007

Citat Postat de analazarescu Vezi mesajul
    si eu tot cu firma lui ionut antonescu inchei contract ....dar am o mica dilema....si sora mea si-a facut lumanarile tot la el ...si s-au desprins florile....picau pe drumu ...se facuse in masina numai flori si ierburi....la tine cum a fost?...ai avut din flori naturale?...au fost bune?

Si eu tot cu Ionut am facut totul, inclusiv buchete, lumanari si au fost IMPECABILE!!!

Inregistrat
    28.12.2007

Citat Postat de madutza23 Vezi mesajul
    Buna!
    te poti duce la Halele Centrale la florariile din piata. Iti fac orice de buchete si dak nu au florile le aduc pe comanda cred ca de la Bucuresti.

Buna madutza .....avem nunta in aceeasi zi.
    Iti doresc sa ai o nunta ca in povesti.

Inregistrat
    28.12.2007

Implicit Re: Buchetare, cocarde, lumanari..... florarii in Ploiesti

Miresicilor care ati terminat cu nunta. De unde ati luat cocarde. Ca de astea nu spune nimeni nimic. Ajutati-ne si pe noi , astea mai mici

Inregistrat
    19.03.2007

Citat Postat de luci_ana Vezi mesajul
    Miresicilor care ati terminat cu nunta. De unde ati luat cocarde. Ca de astea nu spune nimeni nimic. Ajutati-ne si pe noi , astea mai mici
    cocardele, marturiile,cosuletele, paharele,pernuta,pe toate le-am luat de la aceeasi firma ca sa fie in ton toate, sa stii ca sunt convenabile pt ca iti fac reduceri mari, de ex: mie mi-a mai trebuit dupa aceea cateva cocarde si marturii si am dat mai mult pe bucata nu am mai prins pretul de la targ.
    se merita sa le iei de acum de la targ dar sunt si in oras magazine dar nu iti fac reducere indiferent cata cantitate cumperi, scuze mint am luat eu invitatii de la magazin si mi-a facut reducere....

Inregistrat
    28.12.2007

Citat Postat de mitzuskaya Vezi mesajul
    cocardele, marturiile,cosuletele, paharele,pernuta,pe toate le-am luat de la aceeasi firma ca sa fie in ton toate, sa stii ca sunt convenabile pt ca iti fac reduceri mari, de ex: mie mi-a mai trebuit dupa aceea cateva cocarde si marturii si am dat mai mult pe bucata nu am mai prins pretul de la targ.
    se merita sa le iei de acum de la targ dar sunt si in oras magazine dar nu iti fac reducere indiferent cata cantitate cumperi, scuze mint am luat eu invitatii de la magazin si mi-a facut reducere....

M smult
    . Deci ee adevarat ca la targurile de nunti e posibil sa iti faca reducere.Inseamna ca am de lucru zilele astea pe la targ. Poate imi gasesc si pantofiori.

Pagina 3 din 41 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us