Pagina 2 din 14 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 107

Subiect: Ziua si seara nuntii, pas cu pas

Inregistrat
    13.07.2006

Implicit Re: ziua nuntii

Citat Postat de helenita Vezi mesajul
    fetelor, vreau sa-mi spuneti si mie, va rog, cele care ati avut cununia civila si nunta in aceeasi zi, cam cum au decurs lucrurile...adica dimineata ati fost la cununie, apoi v-ati dus la machiaj/coafat, si v-ati imbracat in rochita ...dar cine s-a ocupat in ziua aia de amanunte ca luarea lumanarilor de la florarie(le-a luat mirele odata cu buchetele nasei si al miresei si apoi s-a dus sa o ia pe nasica?) sau a aranjamentelor ce trebuiau duse la restaurant...cred ca e un itinerar realizat de fiecare in parte, dar chiar as vrea sa vad si eu variante, ca de cateva zile imi tot bat capul cu aceste amanunte, dar care sunt atat de importante...

Noi am avut cununia exact inaintea bisericii..nu stiu daca te ajuta dar la noi au decurs lucrurile in felul urmator:
    - La 11 eu am avut programare la machiaj asa ca pe la 10.30 am plecat. Dupa machiaj pe la 12 am fost si am luat buchetele de la restaurant (acolo mi le adusese tipa care le-a facut - aceeasi cu cea care ne-a decorat rest), am lasat cardurile de masa, . Dupa aia am ajuns acasa, am mai stat putin si am mers la coafor.
    - Dupa coafor pe la 13.30 - 14.00 am ajuns acasa, l-am ajutat pe sotz sa isi puna lavaliera etc etc (l-am incurajat ca arata fff fromos - ceea ce era perfect adevarat). Noi stam impreuna de un an juma si am vrut sa ne imbracam amandoi in aceeasi casa.
    In scurt timp au venit parintii lui cu niste rude - eu eram in pantaloni 3 sferturi, in tricou machiata si cu voalul . Apoi au venit ai mei...mama m-a ajutat sa ma imbrac etc etc, ionutz a mers au luat nasii, au venit, mi-au rut turta (in surdina ) si am plecat la cununia civila. De acolo in parc la poze, apoi la biserica. Pt ca biserica era f aproape de rest lumanarile le-am luat inainte de biserica. Cred ca ai mei le-au luat ...Sper sa iti fie de folos acest program

Inregistrat
    02.09.2006

Citat Postat de georgya Vezi mesajul
    si eu ma stresez de nu mai pot..........un lucru stiu sigur.....eu personal trebuie sa ma ocup de toate..........ca nimeni nu stie mai bine ca mine ce sa faca....sper sa reusesc

asa si eu ma stresez, noaptea cand ma culc, dimineata cand ma trezesc ma gandesc sa fac un traseu care sa nu fie foarte greu si de inteles pt toata lumea...
    si eu vreau sa ma ocup personal, si oricum ma ocup pt ca viitorul sot e mai mult cu banii(vorba vine), nu sta el sa se streseze gandindu-se la astfel de amanunte....lol

Inregistrat
    02.09.2006

Citat Postat de Piticutz Vezi mesajul
    Noi am avut cununia exact inaintea bisericii..nu stiu daca te ajuta dar la noi au decurs lucrurile in felul urmator:
    - La 11 eu am avut programare la machiaj asa ca pe la 10.30 am plecat. Dupa machiaj pe la 12 am fost si am luat buchetele de la restaurant (acolo mi le adusese tipa care le-a facut - aceeasi cu cea care ne-a decorat rest), am lasat cardurile de masa, . Dupa aia am ajuns acasa, am mai stat putin si am mers la coafor.
    - Dupa coafor pe la 13.30 - 14.00 am ajuns acasa, l-am ajutat pe sotz sa isi puna lavaliera etc etc (l-am incurajat ca arata fff fromos - ceea ce era perfect adevarat). Noi stam impreuna de un an juma si am vrut sa ne imbracam amandoi in aceeasi casa.
    In scurt timp au venit parintii lui cu niste rude - eu eram in pantaloni 3 sferturi, in tricou machiata si cu voalul . Apoi au venit ai mei...mama m-a ajutat sa ma imbrac etc etc, ionutz a mers au luat nasii, au venit, mi-au rut turta (in surdina ) si am plecat la cununia civila. De acolo in parc la poze, apoi la biserica. Pt ca biserica era f aproape de rest lumanarile le-am luat inainte de biserica. Cred ca ai mei le-au luat ...Sper sa iti fie de folos acest program

ms mult pt raspunsuri, sper sa mai primesc din partea fetelor care au avut cununia dimineata, inainte cu cateva ore de biserica...
    m-am uitat la pozele tale, piticutz, si se vede ca v-ati distrat de minune, restaurantul arata bine, si bineinteles mirii sunt frumosi si se vede ca se iubesc mult!!!

Inregistrat
    29.12.2006

asa si eu ma stresez, noaptea cand ma culc, dimineata cand ma trezesc ma gandesc sa fac un traseu care sa nu fie foarte greu si de inteles pt toata lumea...
    si eu vreau sa ma ocup personal, si oricum ma ocup pt ca viitorul sot e mai mult cu banii(vorba vine), nu sta el sa se streseze gandindu-se la astfel de amanunte....lol
    ce barbati avem si noi........asa zice si al meu...ca ce ma stresez atat,ca l-am inebunit si pe el......si uite asa vine nunta

Inregistrat
    13.07.2006

ms mult pt raspunsuri, sper sa mai primesc din partea fetelor care au avut cununia dimineata, inainte cu cateva ore de biserica...
    m-am uitat la pozele tale, piticutz, si se vede ca v-ati distrat de minune, restaurantul arata bine, si bineinteles mirii sunt frumosi si se vede ca se iubesc mult!!!

multumim mult

Inregistrat
    17.03.2007

Implicit Re: Ziua si seara nuntii, pas cu pas

Nu mai dezbate nimeni acest subiect?
    Hai sa incep eu..poate reusim sa facem un organizator cat de cat...
    eu am cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi....nu stiu la cat e cea civila dar cea religioasa e la ora 17.
    Nu mi-am facut programare la coafor...dar am vb cu cineva sa vina acasa sa ma aranjeze...inca nu stiu cum voi proceda.Mi-e cam peste mana sa ma duc la coafor in Pitesti pentru ca noi stam in Mioveni..si asta inseamna vreo 15 km de Pitesti..si in Mioveni nu stiu un salon renumit.
    Oricum..si asa si asa.tot trebuie sa aloc ceva timp...
    Inca nici nu stiu la ce ora as vrea cununia civila..dar cred ca vreau dimineatza..pe la 11..hai 12...
    Deci..
    -ne trezim cu totii....
    -be cafelutza..si bagam cate un pachet de tzigari..ca doar suntem toti stresati
    (-si mai departe ce-o fi o fi....)..glumeam...
    -ne pregatim pentru plecarea la cununia civila....nu e mare pregatirea...ca plecam toti din aceeasi casa (eu, puiu, ai lui, ai mei, nasii)..si de coafor nu am nevoie pentru cununia civila sper pentru ca imi doresc palarie si un coc lejer la spate pe care pot sa mi-l fac singurica
    -trebuie sa nu uitam sampania, bomboanele de ciocolata, confeti, paharele de sampanie (am uitat ceva?)
    -back home
    (-si acum incepe nebunia )
    -pe mine ma vor lua de la o prietena de acasa..ca nu vreau sa fim amadoi in aceeasi casa...
    -deci eu o sa-mi carabalacul si o sa fug la amica
    -bineinteles ca decuseara o sa duc la ea cam tot ce trebuie pentru primirea "petrecaretilor" (bautura, prajiturele) si tot ce-mi trebuie mie de aranjat..imbracat...(bine ca sta aproape si daca uit ceva rezolv rapid)
    -cu mine vor veni si domnisoarele de onoare(2) mama si probabil socrella..daca vrea...pentru ca acolo am de gand sa chem coafeza
    -o sa stam iar la cafelutze si tigari cat ne aranjam si ne imbracam...
    -astept sa vina sa ma ia si pe mine cineva..daca o mai vrea sa vina...la cat sunt de rea...poate ma lasa pe acolo...
    -si plecam in tromba la biserica...
    -cununia religioasa la 17...
    -poze la biserica si cine stie pe unde mi-o mai trazni prin cap ca vreau sa mergem sa facem poze....
    -apoi la restaurant..ca am scris pe invitatii ora 20 la restaurant, deci trebuie sa ajungem inaintea invitatilor;
    that's all folks
    Doamne ce "easy" mi se pare.....
    Sorana....
    foarte foarte fericita.....

Inregistrat
    17.03.2007

Am uitat ceva important....Eu trebuie sa am grija de toate amanuntele..deci s-au dus naibii cafelutztele din lista de mai sus...
    Nu pot sa las pe altcineva ca daca nu iese cum imi place mine...zboara fulgii din totzi...
    Sorana....
    foarte foarte fericita.....

Inregistrat
    10.11.2006

Citat Postat de lorellay Vezi mesajul
    Am uitat ceva important....Eu trebuie sa am grija de toate amanuntele..deci s-au dus naibii cafelutztele din lista de mai sus...
    Nu pot sa las pe altcineva ca daca nu iese cum imi place mine...zboara fulgii din totzi...

Ce tare ai fost! zboara fulgii din toti! tare! acum ma gandesc cum sa traduc asta in germana, sa priceapa si sotul meu ca vorbesc serios!

Pagina 2 din 14 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us