Pagina 2 din 54 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 430

Subiect: Ce facem cu rochita dupa nunta?

Inregistrat
    18.10.2006

Implicit Fetelor..., de ce va vindeti rochia de mireasa???

tot am citit, ba una , ba alta, sincer m-au ajutat sfaturile si parerile voastre, dar nu inteleg o chestie: de ce va vindeti rochiile de mireasa...??!!!
    ati iesit pe minus la nunta si vreti sa mai amortizati din cheltuieli? (scuze ca sunt asa directa), nu va mai place? sau care e chestia??

Implicit Re: Fetelor..., de ce va vindeti rochia de mireasa???

Draga mea, eu personal nu-mi vand rochia de mireasa deci nu sunt in cauza. Dar cine te-a numit pe tine judecator? Ai chef de cearta, te-ai trezit cu fata la cearceaf? E treaba fiecaruia de ce isi vinde rochia de mireasa .... nu inteleg de ce nu poti tu sa traiesti de grija asta!

Inregistrat
    17.09.2006

Eu o sa o vand (momentan inca nici nu o am )... Ce sa fac cu ea ?
    Oricum dupa nunta o sa ne apucam de bebe... deci nici macar nu sa ma mai incapa vreodata... o sa fie un motiv de deprimare constant...
    Si asta nu pt bani... ma gandesc ca sunt suficiente fete care nu isi permit o rochie super scumpa...

Inregistrat
    12.05.2006

Citat Postat de stress
    Draga mea, eu personal nu-mi vand rochia de mireasa deci nu sunt in cauza. Dar cine te-a numit pe tine judecator? Ai chef de cearta, te-ai trezit cu fata la cearceaf? E treaba fiecaruia de ce isi vinde rochia de mireasa .... nu inteleg de ce nu poti tu sa traiesti de grija asta!
    hihi, cred că tu te-ai trezit așa, fata a întrebat frumos, are și ea o curiozitate

on topic: nici eu nu mi-o vând, m-am chinuit atât s-o fac pe placul meu, încât o s-o păstrez ca amintire, însă probabil că fetele care o fac o fac ba din motive financiare (cui nu-i strică niște bani în plus), ba pur și simplu se gândesc că n-au ce să mai facă cu ea, și au dreptate
    You married a man for sex, and now you expected him to be smart.”

Citat Postat de aandrada
    hihi, cred că tu te-ai trezit așa, fata a întrebat frumos, are și ea o curiozitate
    Citat :"ati iesit pe minus la nunta si vreti sa mai amortizati din cheltuieli? (scuze ca sunt asa directa), nu va mai place? sau care e chestia??"

Daca nu vezi nimica rautacios in afirmatia asta inseamna ca am interpretat eu gresit!
    Cand pui o intrebare, de exp: "de ce vinzi rochia de mireasa?" e ok....dar cand incluzi si raspunsul, cam jignitor de altfel, nu mai e ok....
    Si ai dreptate, m-am trezit cu fata la cearceaf

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de pandy
    tot am citit, ba una , ba alta, sincer m-au ajutat sfaturile si parerile voastre, dar nu inteleg o chestie: de ce va vindeti rochiile de mireasa...??!!!
    ati iesit pe minus la nunta si vreti sa mai amortizati din cheltuieli? (scuze ca sunt asa directa), nu va mai place? sau care e chestia??
    Haideti sa vedem motive pentru care nu ar trebui sa o vindem, si motive pentru care ar trebui........
    Personal vreau sa o vand, de ce? Pentru ca se va face urata in timp.....oricata grija ai avea de ea tot se ingalbeneste si chiar nu mai ai ce face cu ea! sa te imbaci la o cina festiva mireasa? sau la o intalnire de afaceri? sau la un chef/petrecere/nunta/botez??!!

Hai sa fim realiste: NU are rost sa o pastram................decat pentru simpla nostalgie...
    Ultima editare de movulina : 29.11.2006 11:42:06
    ….ne lovim …cademdar invatam ceva din fiecare "cadere"…

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de pandy

m-am enervat. da, voi iesi pe minus 30mii de euro si ma astept sa mi scot banii pe rochie.

Citat Postat de ryanaro

m-am enervat. da, voi iesi pe minus 30mii de euro si ma astept sa mi scot banii pe rochie.

Esti mortala!

Pagina 2 din 54 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us