Pagina 2 din 803 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 6421

Subiect: Invitati care nu vin la nunta. Motive/Scuze

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

incearca sa vb cu restaurantul sa ajungi la o intelegere.. nu stiu daca la subiectul asta am mai spus ca poate restaurantul tau ii cam sperie pe oameni... ma gandesc ca nu stiu cum sa iti zica ca nu vin si de aia sunt asa multi nehotarati...
    si ince ceva preseaza-ti invitatii pt un raspuns. spune-le ca nu ai o problema dac azic nu dar numai sa zica ceva. acolo unde poti explica situatia cu portiile la restaurant.. succes si anunta-ne cum ai rezolvat

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Invitati neseriosi (s-au razgandit si nici nu anunta)

vi s-a intamplat sa aflati pe ultima suta de metri ca anumiti invitati s-au razgandit,,si nici macar nu binevoiesc sa anunte ca nu mai vin?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Am auzit, nu mi s-a intamplat ca nu m-am maritat, dar am o prietena care avea doar jumatate de restaurant plin, restul nu au binevoit sa vina si nici sa anunte .

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Din pacate, se intampla. La mine la nunta au lipsit doar 3 persoane care confirmasera; poate ar fi fost mai multe, dar am insistat eu cu telefoanele inainte. Dar exista si surprize placute, de care imi spuneau multi inainte de nunta si nu credeam: au venit alte persoane care nu anuntasera ca vin... pur si simplu m-am trezit cu ele acolo...
    Ultima editare de irina : 08.07.2006 18:13:08

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit

Citat Postat de irina
    Din pacate, se intampla. La mine la nunta au lipsit doar 3 persoane care confirmasera; poate ar fi fost mai multe, dar am insistat eu cu telefoanele inainte. Dar exista si surprize placute, de care imi spuneau multi inainte de nunta si nu credeam: au venit alte persoane care nu anuntasera ca vin... pur si simplu m-am trezit cu ele acolo...
    Pai...deci e bine sa sunam inainte cu cat timp.... pe cei care inca nu confirma... Nu pare ca tragem de ei...daca ii sunam ?

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Buna! Uite ca eu am avut nunta deci am trecut prin problema asta. La mine a fost in felul urmator ~ am avut carduri de confirmare care au fost ignorate cam in proportie de 95%, asa ca am pus mana pe telefon si am sunat la toti. SI chiar si asa, unii care s-au simtit jigniti ca au fost intrebati, ca adica "e clar ca vin, ce intrebare e si asta1?!?", au sunat cu cateva zile inainte de nunta sa zica ca nu vin, altii ne-au lasat in suspans pana aproape de nunta cand "ne-am prins noi" ca nu vor veni, si pe langa toti astia au existat si cazuri ca X a auzit de la Y care a primit invitatie, si a decis sa vina (desi nu a fost invitat)
    La mine a trebuit sa se mai puna o masa in plus pt ca au venit persoane neinvitate (binevenite de altfel).
    Asa ca sunati la toti fara rusine, dar in acelasi timp asteptati-va si la surprize!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

si eu am sunat, au sunta si ai mei, pentru ca trebuie sa stiu cum asez mesele si nr de meniuri la restaurant...dar vreau sa va spun,ca am avut surprize neplacute de la cine nu ma asteptam..mai am o sapt...............

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

La fratele meu s-a intamplat si cei care i-am sunat si au anuntat cu 3 zile inainte ca vin pana la urma nu au venit ...eu zic ca trebuie sa spunem mai putine persoane la restaurant ca cei de la restaurant isi iau oricum o marja de 10-20 de persoane in caz ca vin in plus ...cam asa se face peste tot
    Eu asa o sa fac daca stiu ca vin 70 de exemplu , o sa spun la restaurant ca vin doar 60 ...
    Cred ca asa e cel mai bine
    Tweety Jr.

Pagina 2 din 803 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us