Pagina 3 din 803 PrimulPrimul 123451353103503 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 6421

Subiect: Invitati care nu vin la nunta. Motive/Scuze

Inregistrat
    07.02.2005

Thumbs down

Hmm...va pot raspunde la intrebarea asta.Am avut 12 pers care nu au venit si care nici nu au anuntat ca nu vin.Noroc ca lasasem o marja de siguranta asa ca nu am avut probleme.Dar mi se pare incalificabil sa nu anunti.Voi ce parere aveti?
    POZE NUNTA NOASTRA:
    http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/

CARINA,IUBITA MEA!

Inregistrat
    05.06.2006

Implicit

Citat Postat de cecilia
    Hmm...va pot raspunde la intrebarea asta.Am avut 12 pers care nu au venit si care nici nu au anuntat ca nu vin.Noroc ca lasasem o marja de siguranta asa ca nu am avut probleme.Dar mi se pare incalificabil sa nu anunti.Voi ce parere aveti?
    Mi se pare ca pe langa dovada ca ei nu au bun simt mai fac dovada (cu acest gest) si ca dau doi bani pe cel pe care nu-l anunta!!! In fine...asta este parerea mea... nu stiu eu exact ce relatii ai tu cu pers respective...si cat de mult te respecta ei... Eu una consider ca nu m-ar respecta deloc cineva daca ar face asa!!!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de tweety82
    La fratele meu s-a intamplat si cei care i-am sunat si au anuntat cu 3 zile inainte ca vin pana la urma nu au venit ...eu zic ca trebuie sa spunem mai putine persoane la restaurant ca cei de la restaurant isi iau oricum o marja de 10-20 de persoane in caz ca vin in plus ...cam asa se face peste tot
    Eu asa o sa fac daca stiu ca vin 70 de exemplu , o sa spun la restaurant ca vin doar 60 ...
    Cred ca asa e cel mai bine
    mie mi-au spus ca imi asigura maxim 5 portii in plus.. asa ca nu ma pot baza ca daca vin 20 in plus am ce le da sa manance.. eu doar o sa ii trec pe cei indecisi ca NU iar restul ca da

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

casa de piatra miresicilor care au avut nunta week-endul asta!
    Imi este foarte teama de chestia asta, ca o sa-mi vina multi mai putini invitati decat trebuie...desi voi plati doar gustarea rece pentru invitatii care vor lipsi, ceea ce nu v-a costa mult ( in cazul in care nu vor lipsi prea multi lol), eu voi fi nefericita din cauza ca nu au venit, pentru ca nu invit doar ca trebuie.

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

Citat Postat de andradap
    Mi se pare ca pe langa dovada ca ei nu au bun simt mai fac dovada (cu acest gest) si ca dau doi bani pe cel pe care nu-l anunta!!! In fine...asta este parerea mea... nu stiu eu exact ce relatii ai tu cu pers respective...si cat de mult te respecta ei... Eu una consider ca nu m-ar respecta deloc cineva daca ar face asa!!!
    Este vorba despre cativa colegi cu sotiile.Si da,asa este,ai dreptate,asa vad si eu problema.
    POZE NUNTA NOASTRA:
    http://www.flickr.com/photos/[email protected]/sets/

CARINA,IUBITA MEA!

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit

se mai intampla...unii intentionat, altii nu, si la noi trebuiau sa mai vina 6 persoane care n-au mai putut sa vina...oricum eu zic asha: cine vrea CU ADEVARAT sa vina la nunta (exceptand cazurile de genul cum s-a intamplat la o prietena: i-a murit tatal cu 2 zile inainte de nunta )vor face tot posibilul sa vina macar la civila sau la Bis nu neaparat la rest, eu am apreciat fff mult gestul unor prieteni care nu au putut sa vina la rest, dar au venit si la civila si la Bis numai sa ne vada si sa ne fie alaturi in acele momente! de asemenea, ptr noi au contat mai mult persoanele care au rupt 3-4 h din programul lor sa ne fie alaturi si au venit doar cu un buchet de flori, decat cei care nu s-au obosit sa vina si ne-au trimis cadouri...
    Ultima editare de mam : 10.07.2006 11:50:47

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit

Eu am trecut pe invitatie confirmare de venire si am lasat 2 numere de telefon.Dar m-as mira sa nu am surprize asa ca la cine nu sunt sigura ca vor veni o sa-i sun eu pt confirmare.Cam asa se face pe la noi

Inregistrat
    20.04.2006

Implicit

Citat Postat de cutisor
    Eu am trecut pe invitatie confirmare de venire si am lasat 2 numere de telefon.Dar m-as mira sa nu am surprize asa ca la cine nu sunt sigura ca vor veni o sa-i sun eu pt confirmare.Cam asa se face pe la noi
    Cred ca toata lumea a scris pe invitatie ca trebuie confirmare dar iti garantez ca foarte putini vor suna.Eu voi suna la fiecare invitat de pe lista si voi intreba personal daca vine ori ba.Nu vreau sa ma incurce nimeni.

Pagina 3 din 803 PrimulPrimul 123451353103503 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us