Pagina 1 din 54 1231151 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 429

Subiect: Accesorii pentru nunti in Judetul Arges (marturii, carti de oaspeti, invitatii, etc)

Inregistrat
    17.03.2007

Implicit Re: Marturii!

Voi va faceti singure marturiile?Am citit pe aici ca sunt fete cre si le fac singure...si invitatiile...
    Si eu vreau sa le fac....da nu ma pot hotara la modele...
    In Pitesti unde gasesc cele necesare?
    Sorana....
    foarte foarte fericita.....

Inregistrat
    13.02.2007

Citat Postat de lorellay Vezi mesajul
    Voi va faceti singure marturiile?Am citit pe aici ca sunt fete cre si le fac singure...si invitatiile...
    Si eu vreau sa le fac....da nu ma pot hotara la modele...
    In Pitesti unde gasesc cele necesare?
    Invitatiile mi le-a facut cineva pe calc, iti atasez si poza care am pus-o, imi plac si multe din oras dar sunt foarte scumpe. Marturii nu o sa fac, pt ca este un obicei imprumutat de la catolici, multi nici nu stiu ce inseamna.
    Imagini atasate Imagini atasate

Inregistrat
    02.03.2007

Post Re: Marturii!

Eu am auzit de la o colega care si-a facut singura marturiile de o idee cu sticle de plastic din acelea de suc..le-a taiat capatul de jos, le-a imbracat in hartie creponata si a pus bombonele din acelea mici colorate..... aratau superb si era o chestie ingenioasa... pentru cele care aveti nervi de otel, timp liber cam mult.... puteti incerca.. le puteti face chiar ca si un cosulet....

Inregistrat
    17.03.2007

Alias in poza sunteti chiar voi doi?
    Sorana....
    foarte foarte fericita.....

Inregistrat
    03.01.2007

Citat Postat de Andreea26 Vezi mesajul
    Buna fetelor! La noi in Tg/ MUres nu se obisnuiste sa se dea marturii de genul acesta dar se da altceva in schimb....la plecare sa da cate o cutiuta in care se pune o sticla cu ceva bautura si un tortulet sau o rulada. Pe cutie se scrie numele mirilor si o multumire ca invitatii au participat la nunta.
    Deci cam asta este obiceiul aici......asa ca marturiile cred ca nu imi vor da bataie de cap. Va pupik.
    Andreea, sa stii ca si aici, in TGM, tot mai multi aplica ideea de marturii... am fost la multe nunti in ultimii 2 ani si la majoritatea se dadeau marturii. Si eu marturii voi da sigur...

In plus, pentru mirii cu buget restrans, e o varianta mai ieftina decat sa se dea bautura + prajitura.
    Iar optiunea de tuica + cutie de prajitura e cam demodata deja.
    Nu vreau sa critic aici, e doar parerea mea personala.

Monica

Inregistrat
    26.02.2007

Citat Postat de AlexandraGiorgiana Vezi mesajul
    Iubita,agentia se cheama D r e a m B r i d e,sunt din Pitesti,din pacate nu am nici poza si nici nr de tf.Daca vrei iti dau nr lor diseara de acasa.Modelul asta la 1 ron e din tul cu 5 bombonele inauntru,aveau pe rosu,auriu si inca o culoare,nu am retinut...

Sunt super la pret, daca ti le achizitionez poate ne pui si noua poza.
    Eu mi-am cumparat tull si bentitza, mai am de cumparat bombonele

Inregistrat
    20.04.2006

fetelor care va faceti singure marturii....
    sa puneti tulle dublu si in 2 culori, ies superbe...eu mi-am luat un tulle special, parca se numea cristal....e mai elastic si stralucitor, e de efect...iar daca il cumparati din bazar si stit sa negociati, obtineti reducere!!

Inregistrat
    26.02.2007

Citat Postat de rocsi6666 Vezi mesajul
    fetelor care va faceti singure marturii....
    sa puneti tulle dublu si in 2 culori, ies superbe...eu mi-am luat un tulle special, parca se numea cristal....e mai elastic si stralucitor, e de efect...iar daca il cumparati din bazar si stit sa negociati, obtineti reducere!!

multumim pentru bonus .De negociat doar daca cumperi mai mult sa iti lase ceva la pret, dar nu este exagerat de scump .

Pagina 1 din 54 1231151 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us