Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate de la 9 la 16 din 18

Subiect: Iritatii pe brate si spate

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: Iritatii pe brate si spate

Citat Postat de diana31 Vezi mesajul
    puteti sa ma ajutati si pe mine cu o problema ..........?? de ceva vreme pe timp de vara sau ma bine zis cand incepe caldura ma confrunt cu niste enzeme pe solduri sunt sub forma de lanturi asa ca niste siraguri de margele...........saunt ingrozitoare mai ales ca provoaca si mancarimi.............................. din cauza calduri apar asta stiu sigur.....dar cu ce le pot combate de tot..............????????
    ai incercat pudra de talc?

ps: referitor la iritatiile de la epilat, m am epilat recent pe brate cu ceara si nu am avut pic de iritatie!!! asa ca am ajuns sa cred ca depinde de talentul cosmeticienei si de ceara folosita.

Inregistrat
    23.10.2007

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    ai incercat pudra de talc?

ps: referitor la iritatiile de la epilat, m am epilat recent pe brate cu ceara si nu am avut pic de iritatie!!! asa ca am ajuns sa cred ca depinde de talentul cosmeticienei si de ceara folosita.
    am incercat si cu pudra dar doar calmeaza nu si le face sa dispara de la dermatologie mi-au dat ceva BIazol e un unguent si antibiotice dar tot apar si sincer nu as tot baga la antibiotice in mine......

Inregistrat
    07.02.2005

Citat Postat de diana31 Vezi mesajul
    am incercat si cu pudra dar doar calmeaza nu si le face sa dispara de la dermatologie mi-au dat ceva BIazol e un unguent si antibiotice dar tot apar si sincer nu as tot baga la antibiotice in mine......
    atunci e bine sa urmezi sfatul dermatologului. ti a dat antibiotice ca e posibil sa ai o infectie interna. oricum astea se iau pe perioada determinata.

ps: ai grija, ca anticonceptionalele nu functioneaza cu antibiotice.

Inregistrat
    23.10.2007

Citat Postat de ryanaro Vezi mesajul
    atunci e bine sa urmezi sfatul dermatologului. ti a dat antibiotice ca e posibil sa ai o infectie interna. oricum astea se iau pe perioada determinata.

ps: ai grija, ca anticonceptionalele nu functioneaza cu antibiotice.
    dar am terminat tratamentul doar ca anual apare tocmai de asta am si scris ca poate are cineva aceasi problema si a rezolvat-o definitiv..........multumesc mult de idee

Inregistrat
    02.02.2008

da pai si eu am problema asta de cand ma stiu..intotdeuna dupa ce ma epilez pe spate si pe brate dupa cateva zile sunt praf...imi apar bubite cosulete si nu dispar decat dupa iasa firul de par de tot...si apoi o iau de la capat..bronzatul ajuta..nu mult dar ajuta...

Inregistrat
    18.06.2007

spray-ul cu apa termala (Avene , Vichy)

Citat Postat de vicky_sor Vezi mesajul
    da pai si eu am problema asta de cand ma stiu..intotdeuna dupa ce ma epilez pe spate si pe brate dupa cateva zile sunt praf...imi apar bubite cosulete si nu dispar decat dupa iasa firul de par de tot...si apoi o iau de la capat..bronzatul ajuta..nu mult dar ajuta...
    si eu am intampinat problema aceasta..si nu numai de la epilat ci si de la soare.. stiti dak trece cu ceva??

Inregistrat
    19.06.2009

eu am multe iritatii pe brate in partea de sus,nu ma epilez acolo,ca nu am ce
    dar vreau sa va spun ca arata ca si niste acnee...sunt ingrozita mai ales acum inainte de nunta,as vrea sa ma scap cumva de ele,macar pt o zi...am fost la solar,am folosit fel de fel de creme,spray de la avene...etc...dar nimic...
    daca n-ar arata ca niste acnee nu as avea asa mare stressss

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us