Pagina 371 din 371 PrimulPrimul ... 271321361369370371
Rezultate de la 2.961 la 2.968 din 2968

Subiect: Constructie casa in regie proprie...

Inregistrat
    05.10.2006

Implicit Re: Constructie casa in regie proprie...

pai terenul nu l-am pus in calcul, ma interesa o casa cu tot cu acte si ce mai e nevoie, as vrea sa fie cam cat un apartament de 4-5 camere atat!
    "Grammar": the difference between knowing your shit and knowing you're shit !

Inregistrat
    23.08.2011

Citat Postat de aryanna Vezi mesajul
    pai terenul nu l-am pus in calcul, ma interesa o casa cu tot cu acte si ce mai e nevoie, as vrea sa fie cam cat un apartament de 4-5 camere atat!
    O casa care sa aiba suprafata unui apartamant de 4-5 camere,cu toate utilitatile si la cheie,nu te va ajunge la 100.000 lei niciodata.Doar ridicatul casei la rosu te ajunge pe la 20000-30000 euro.
    Mascota miresici 2012

Inregistrat
    31.07.2008

Casa noastra, P+M, 120 mp, caramida, structura beton armat, tigla:
    2000 euro - actele (proiect, avize, etc)
    5000 euro - fundatia
    10000 euro - parterul si mansarda
    5000 euro - acoperisul
    Deci 22000 euro doar la rosu. Fara ferestre si usi, instalatii, si clar fara finisaje.

Acum, nu stiu cat costa o casa pe structura de lemn. Am vazut ca, in ultimul timp, se practica aceasta moda. Poate asa va ajung banii. Trebuie doar sa va interesati si sa nu va descurajati de la inceput.

Inregistrat
    19.04.2011

depinde de f multi factori...noi pt o amprenta la sol de 120mp am cheltuit 10.000 euro acte+fundatie+elevatie fara mana de lucru si proiectul facut de cumnata mea gratis...o sa vezi ca incepand de la tipul de beton folosit, adancimea fundatiei, inaltimea elevatiei, tipul de caramida etc variaza f mult preturile

Inregistrat
    09.01.2015

Si noi ne-am construit o casa in regie proprie. Am preferat sa ne facem mai intai casuta, apoi nunta.

Inregistrat
    29.11.2008

Multa vreme a trecut de cand nu am mai intrat pe aici....

la multi ani pe anul acesta fetelor! va doresc tot binele din lume.
    voi ce ati mai facut pe la casute?
    nici nu mai stiu unde ramasesm cu povestitul...anul trecut am reusit sa izolez casa pe exterior dar nu I-am dat culoare. momentan ramane asa.
    am pus gresia si faianta in bucatarie si am inceput sa imi iau electrocasnice sa ma pot apuca de mobila

Inregistrat
    28.03.2014

Imi puteti spune cam cat ar costa o casa de 100-110 metri patrati P+M, in conditiile in care am avea terenul? Ma refer la un pret informativ care sa contina tot, de la avize, proiect etc la stadiul de casa la cheie (cu finisaje si toate utilitatile).

Inregistrat
    11.08.2009

hallo
    nu am mai intrat nici eu de ceva timp, noi am facut anul trecut izolatia ext si am pus geamurile cu usa de terasa, usa de la intrarea principala nu am pus-o, anul asta dc vine curentul pe strada ne mutam ... dar pana una alta intampinam o problema, cum ar tb sa procedam noi acum ca sa semnam contractul cu enel-ul ? avem autorizatia de construire valabila, aviz de amplasament obtinut de la inceput, pt instalatia din casa nu avem proiect, ideea e ca vrem sa avem contractul de bransare semnat astfel incat in momentul in care se finalizeaza cu sapaturile si pusul stalpilor pe strada in secunda 2 eu sa sa ma pot lega la retea si sa ma mut.
    va multumesc pt raspunsuri seara faina !!!

Pagina 371 din 371 PrimulPrimul ... 271321361369370371

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us