Pagina 338 din 338 PrimulPrimul ... 238288328336337338
Rezultate de la 2.697 la 2.701 din 2701

Subiect: Traditii si superstitii legate de nunta

Inregistrat
    05.02.2015

Implicit Re: Traditii si superstitii legate de nunta

Nu cred in superstitii si nu imi fac griji degeaba..iar parintii nostru au zis ca facem cum dorim si ne place noua. ma bucur ca nu vor chestii traditionale si nu tin la asta. :d

Inregistrat
    03.02.2015

Ce traditii de nunta se mai pastreaza in Bucuresti?

Inregistrat
    17.06.2015

Buna miresici,

Eu as vrea sa tin anumite obiceiuri de baza si anume: gatitul miresei impreuna cu turta, furatul miresei, dezgatitul si aruncatul buchetului. Acum trebuie sa ma documentez despre noile trenduri

Inregistrat
    17.05.2014

Noi nu ne-am ghidat nici dupa obiceiurile de pe timpul dacilor si nici dupa trendurile noi, ne-am organizat nunta asa cum am crezut noi ca ne reprezinta si toata lumea a fost multumita. Am pus accent pe lucruri simple, facute cu bun gust si pe distractie.
    Cel mai bine este sa iti fixezi un buget si sa incerci sa iti organizezi nunta exact cum sa place voua. Nunta trebuie sa fie a mirilor, nu a invitatilor, nu a parintilor si rudelor

Inregistrat
    26.09.2010

Buna miresici,

In primul rand eu mi-am dorit : ruptul turtei acasa, gatitul miresei de catre nasa (asta nu are cine altcineva sa ma ajute ) si legatul miresei.
    NU imi place : furatul miresei ...si sper sa nu fie cazul...in caz contrar ma voi conforma

O superstitie noua, aflata de la maica-mea zilele astea este : sa nu fac poze singura la nunta; mi-a povestit ea ca din experienta sau "coincidenta" toate miresele pe care le-a vazut ca s-au pozat singure nu au sfarsit ..bine

Pagina 338 din 338 PrimulPrimul ... 238288328336337338

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us