Pagina 122 din 122 PrimulPrimul ... 2272112120121122
Rezultate de la 969 la 974 din 974

Subiect: Cum ii dezvatam de pampersi? la ce varsta e bine?

Inregistrat
    22.09.2008

Implicit Re: Cum ii dezvatam de pampersi? la ce varsta e bine?

acum pe la 1 an si 10 luni ne indreptam si noi spre momentul cand vom renunta la pampers si vom trece la combinatia chilotei + maieu. Am inceput slow de tot pe la un an si jumatate, insa nu era tentat si nu facea. Insa de o luna face tot mai des la olita, doar ca trebuie sa il tot intreb, destul de rar spune singur. Astazi de ex am facut la olita de 6 ori din care de 2 ori a cerut singur! Desi au fost de mult timp presiuni de la cei din jur ca trebuie sa invete la olita, eu am stat relaxata si am avut incedere in el ca nu imi va da batai de cap. Inca sunt optimista si sper ca in vreo 2-3 luni sa renuntam la pampi fara eforturi mari si stress pt mama sau copil

Inregistrat
    17.10.2008

help!Baietelul meu are 1 an si 7 luni si nu vrea sa stea pe olita,adik tipa,se zbate,nu accepta sa-l dezbrac si sa-l asez,nici cu muzica,nici desene,jucarii..ce sa-i fac?

Inregistrat
    23.01.2007

Citat Postat de aida_dolce Vezi mesajul
    help!Baietelul meu are 1 an si 7 luni si nu vrea sa stea pe olita,adik tipa,se zbate,nu accepta sa-l dezbrac si sa-l asez,nici cu muzica,nici desene,jucarii..ce sa-i fac?
    Fa o pauza si incearca iar peste 2-3 saptamani. Probabil nu este inca pregatit. Orice ai face nu-l stresa si nu te stresa nici tu. Cu cat esti mai stresata de problema asta si mai insistenta, cu atat ai mai putine sanse de izbanda. Si nu ceda la presiunea celor din jur. Fiecare copil se dezvata in ritmul lui. Baiatului meu i-a luat destul de mult sa renunte la pampers, dar nu m-am panicat din cauza asta.
    Code snippet: PseudoHTML, UBBCode™ and BBCode. Used on most forums.

Inregistrat
    24.11.2014

Buna fetelor! Vreau sa va cer si eu un sfat..eu am nunta pe 5 sept anul acesta si desi ne hotarasem sa facem un bebe dupa nunta acesta s-a hotarat sa vina mai devreme. Asa ca sunt insarcinata si pe 30 octombrie urmeaza sa nasc.Nu stim ce sa facem cu nunta..sa o anulam sau nu..dupa calculele mele atunci as fi cam in 34 sapt.voi ce credeti? Pot sa fac nunta sau o sa fie prea stresant si obositor?

Inregistrat
    17.10.2008

Citat Postat de Anamariaaa Vezi mesajul
    Buna fetelor! Vreau sa va cer si eu un sfat..eu am nunta pe 5 sept anul acesta si desi ne hotarasem sa facem un bebe dupa nunta acesta s-a hotarat sa vina mai devreme. Asa ca sunt insarcinata si pe 30 octombrie urmeaza sa nasc.Nu stim ce sa facem cu nunta..sa o anulam sau nu..dupa calculele mele atunci as fi cam in 34 sapt.voi ce credeti? Pot sa fac nunta sau o sa fie prea stresant si obositor?
    eu am fost la o nunta unde mireasa a nascut in ziua nuntii..a facut o mireasa pe sora ei..lumea deja venise..si am mai fost la o nunta unde mireasa avea 8 luni si a fost ok,nu am avut voie s-o furam,nu s-a obosit prea tare..ar fi o solutie nu sa o amanati,ci sa o faceti mai repede.asa o sa ai si tu loc in rochita si n-o sa te stresezi.Felicitari pt bebe!

Inregistrat
    26.05.2008

Citat Postat de aida_dolce Vezi mesajul
    sa-l mai lasi..nu-i inca pregatit la nivel fizic si /sau psihic, nici a mea nu vrea decat de fun, daca o vad ca se pregateste de nr.2 si o intreb vrei la olita/wc?nu nu..si o las in pampers n-o oblig, si e mai mare decat al tau.
    "

Daca nu exista Dumnezeu si noi am crezut in El, ce am pierdut ca am trait o viata curata?Dar daca El exista si tu nu crezi ai pierdut totul...

Pagina 122 din 122 PrimulPrimul ... 2272112120121122

Etichete pentru acest subiect

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us