Pagina 3 din 10 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 76

Subiect: vergeturi...

Implicit Re: vergeturi move..AJUTATI-MAAAAA

Citat Postat de angelic_dolphine Vezi mesajul
    Metode de tratament

Avand in vedere problemele de estetica ridicate de vergeturi s-au cautat multe solutii pentru indepartarea lor odata aparute. Din pacate putine tratamente anti vergeturi se dovedesc eficiente. Printre acestea se numara:

1. Operatia estetica. Metoda este eficienta pe suprafete mici su nu face nimic sa previna aparitia unora noi.

2. Tratamentul laser. Are efect in prima faza cand abia au aparut. Se distruge practic tesutul cu raza laser, aceasta refacandu-se intr-o forma mai apropiata de normal. Sunt necesare sedinte succesive pentru a avea rezultate notabile.

3. Ultrasunetele, se pare ca ajuta la refacerea intr-o oarecare masura a fibrelor conjunctive din piele.

4. Razele ulrarviolete. Expunerea la razele ultraviolete grabeste cicatrizarea-albirea si in acelasi timp uniformizeaza culoare pielii, facandu-le mai putin vizibile.

5. Tratamet corporal in cabinetele de estetica. Acesta are rolul de a activa regenerarea celulara si a componentelor responsabile de elasticitatea pielii pentru prevenirea aparitiei si/sau reducerea vergeturilor deja formate. Trebuie urmat un tratament intens de 3-4 ori pe saptamana.

6. Diferite creme si lotiuni. Acestea isi propun prin aplicarea locala refacerea intr-o oarecare masura a tesutului. Contin de obicei : alantoina, acid glicolic, vitamine A,E, proteine naturale, collagen, elastina, aloe vera, alfa hidroxi-acizi.
    intra-devar,daca stai la plaja se duc ele,se uniformizeaza si nu mai arata asa urat....doar ca tre sa stai mai mult la plaja...si in fiecare an... si mama mea a facut dupa nasteri si acum nu se mai vad decat de aporaope...stiu ca pot fi foarte rusioane...dar nu-ti fa griji..trec ele...sa speram!

Inregistrat
    19.06.2007

Smile Re: vergeturi move..AJUTATI-MAAAAA

fetelor eu sper sa treak dar problema mai e k cum apar eu in primele zile pana ma bronzez kt de cat....in fata viitorilor nasi,cumnatei si unui verisor kre are o pritena ffff fitoasa si e fff slaba la intaltimea ei(1.80km asa)...aia se uita si comenteaza de zici cei aia mi-e km rusine k sa zic asa de ie k de alta lumea kre nu ma cunoaste nu...

Inregistrat
    17.04.2007

Eu am vergeturi albe sidefii de la 14 ani... si cu tot masajul si cremele pe care le-am dat , nu am rezolvat problema. Nu am avut niciodata variatii mari de greutate si totusi au aparut si s-au intins. Am cumparat o crema pe baza de ciocolata de la byphasse si palmer`s , dar nu am vazut nici un efect vizibil. Daca nu sunt bronzata... nu e foarte grav, pentru ca am pielea destul de alba si cu greu se vad, daca ma bronzez, se vad tare urat, pentru ca ele raman albe, pielea nu se pigmenteaza...

"fetelor eu sper sa treak dar problema mai e k cum apar eu in primele zile pana ma bronzez kt de cat....in fata viitorilor nasi,cumnatei si unui verisor kre are o pritena ffff fitoasa si e fff slaba la intaltimea ei(1.80km asa)...aia se uita si comenteaza de zici cei aia mi-e km rusine k sa zic asa de ie k de alta lumea kre nu ma cunoaste nu..."
    nu ai de ce sa iti fie rusine... eu am trecut deja prin faza asta...si stiu cum e... poti incerca sa le mai maschezi putin... exista creme protectoare sau uleiuri de soare castanii, care mascheaza destul de bine...
    Mult succes ...

Inregistrat
    13.11.2006

Citat Postat de iuliat Vezi mesajul
    si a functionat? Ca mie de la bebe o sa inceapa sa imi apara....
    da, a functionat , dar au ramas urme, adica au devenit albe, cum are toata lumea , dar au ramas si datorita faptului ca am oscilatii de greutate si nici sport nu mai fac, ca nu mai am timp, dar la masaj nu renunt, de 2 ori pe saptamana.

Inregistrat
    13.11.2006

Citat Postat de oana_monica Vezi mesajul
    nivea am si eu cu vitamina e si ulei de jojoba banuiesc k e buna......iar masat km kt timp k intra repede in piele...dak dau in fiekre zii dupa dus seara e bine?adik cum ai facut u mai exact...ma intereseaza k poate trebuie dat de 2-3ori pe zii.......
    dimineata si seara ma dadeam eu .
    faceam dus fierbinte dupa care un jet de apa rece si apoi crema, iar ca masaj pana intra bine in piele.
    eu am facut sport de performanta si daca ma apuc din nou de sport imi revin in max 2 saptamani , conteaza mult sportul, eu nu mai am timp si de sport asa ca am primit o bicicleta medicinala , dar care nu-mi place de loc, mai bine fac genoflexiuni
    si incearca acum pt astea 2 saptamani care le mai ai sa faci masaj / peeling pt corp.

Inregistrat
    15.05.2007

Citat Postat de oana_monica Vezi mesajul
    fetelor eu sper sa treak dar problema mai e k cum apar eu in primele zile pana ma bronzez kt de cat....in fata viitorilor nasi,cumnatei si unui verisor kre are o pritena ffff fitoasa si e fff slaba la intaltimea ei(1.80km asa)...aia se uita si comenteaza de zici cei aia mi-e km rusine k sa zic asa de ie k de alta lumea kre nu ma cunoaste nu...
    Stai linistita, toate fetele au vergeturi si putina celulita oricata electrostimulare, vacuum si masaj cu creme scumpe si eficiente ar face .
    Si eu am vergeturi , tot de la 13-14 ani, nu am fost niciodata mai grasa deci nu stiu cum au aparut, insa le am acolo pe fundulet si coapse
    Nu ti fa probleme pt ce vor zice rudele tale, fii sigura ca si ele au insa nu te stresa atat de mult ca vor fi si mai evidente. Cu un costum de baie traznet nu se va uita nimeni la vergeturile tale.
    Si eu eram stresata anul trecut cand am fost pt prima oara la socrii mei si am mers la plaja insa mi am dat seama ca, fara modestie , aratam cel mai bine de pe toata plaja desi eu ma stresasem in draci. Eu am facut inot de performanta 14 ani de zile si totusi n am fost scapata de vergeturi si putina celulita.

Inregistrat
    19.06.2007

Thumbs up Re: vergeturi move..AJUTATI-MAAAAA

multumesc pt sfaturi fetelor ....de kteva zile imi dau cu crema si incep sa se duca nu mai sunt chiar asa vinetii....incep sa se si subtieze si chiar m-am mirat.....kt despre masaj...am noroc k imi face sotul...k el are putere sa fak masaj de efect pana intra in piele crema...deci are efect masajul cu crema aceea....k sa nu fac reclama...va multumesc pt sfaturi si incurajari

Inregistrat
    13.11.2006

bravo, spor la treaba si sotului la masaj

Pagina 3 din 10 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us