Pagina 94 din 94 PrimulPrimul ... 4484929394
Rezultate de la 745 la 749 din 749

Subiect: Epilatul

Implicit Re: Epilatul

Epilarea cu laser este usor de efectuat. Dureaza aproximativ 5 minute pentru a trata zona bikinilor, axila sau gatul, si aproximativ 15-25 de minute pentru a trata zone mai mari, precum bratele. Laserul nu numai ca elimina parul permanent folosind tehnologie de ultima ora, dar este si cea mai buna solutie de a evita cresterea firelor de par sub piele, atat la femei cat si la barbati. Laserul este mult mai rapid decat orice epilator. Se poate folosi in zone sensibile precum axila, zona genitala, sau nas si urechi.
    Epilare definitiva se efectueaza in mai multe sedinte, in functie de zona tratata. Laserul actioneaza distrugand radacina firului de par, impiedicandu-l sa mai creasca. Este necesar sa efectuezi o sedinta de intretinere, la cateva luni, dupa epilarea definitiva.
    Nu trebuie sa mai treci prin procesul dureros al epilarii cu un epilator sau ceara, mai ales acum cand aceasta metoda de apilare definitiva este atat de eficienta si accesibila. Retine ca epilarea definitiva are rezultate exceptionale pe pielea deschisa, si par inchis la culoare. Rareori metoda functioneaza pe un par foarte deschis la culoare.
    Principalul avantaj al tratamentului cu laser este acela ca se poate controla cu exactitate cat anume din stratul de la suprafata pielii este indepartat, ceea ce nu ar fi posibil prin metodele clasice de peeling.

BUna! poti incerca sa faci epilare definitiva la Eva Salon http://evasalon.ro/tarife/ este un salon cu servicii de calitate si preturi pentru toata lumea. eu sunt multumita de rezultatele epilari definitive
    ''Dragostea nu promite nimic dar contine totul''

se vorbea acum cativa ani cum ca epilarea laser ar duce intr-un final catre cancer de piele? cat adevar si cat mit este in aceasta afirmatie???

Inregistrat
    26.03.2014

Citat Postat de Andreea-Elena Vezi mesajul
    Buna,

A experimentat vreuna dintre voi epilarea cu pasta de zahar (la salon)?
    Eu ma duc la epilare cu ceara, insa, dupa cum scria si altcineva, imi creste parul cam dupa 10 zile...sa nu mai mentionez firele rupte si cele scurte cu care raman si pe care trebuie sa le iau apoi cu epilatorul.
    De aceea m-ar tenta sa incerc si epilarea cu zahar, credeti ca merita? (stiu ca asta e mai scumpa)

Mersi!
    Daca esti interesata de epilarea cu pasta de zahar, da-mi un mesaj pe privat si iti pot oferi suport...unde...cum...pret etc.

Multumesc.

Inregistrat
    19.09.2011

Eu m-am epitalt cu laserul la axile, inghinal, mustata si bikini line...cine va zice ca trebuie mai putin de 10 sedinte minte...
    Diferenta este enorma, s-a subtiat firul considerabil, iar o buna parte a disparut definitiv.

Restul corpului il epilez cu ceara. Am gasit un site www.cosmeticeprofesionale.ro si au atat ceara traditionala si incalzitor, cat si flacoanea de ceara de unica folosita...si le vand la preturi bune comparativ cu alte site-uri...se mai lauda si ca ei vand in saloane de cosmetica...iar din cate am putut verifica la o prima cautare cam asa este...

daca va bagati la epilat cu ceara, folositi si geluri de dupa epilat..in special daca va epilati singure pentru prima data..nu vreti sa ramaneti cu ceara pe piele sau mai rau..sa faceti o dermatita.

Pagina 94 din 94 PrimulPrimul ... 4484929394

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us