Pagina 3 din 89 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 17 la 24 din 707

Subiect: De ce ne casatorim???

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Re: momentul optim pentru a te casatori

A fost dragoste la prima vedere acu' 3 ani si ceva, dar nu m-as fi maritat la 18 ani . As putea spune ca am stiut din prima clipa amandoi ca suntem unul pt celalalt, deci si ca ne vom casatori. Ideal ar fi fost sa ne casatorim cand termin facultatea, dar cununia civila o facem acum pt ca sunt multe acte de rezolvat si dureaza cateva luni. Apoi cununia religioasa si nunta vor fi la sf facultatii, la anul. Fiecare simte atunci cand e momentul potrivit. Nu poti sa spui ca toate cazurile sunt la fel.

Inregistrat
    07.02.2005

Exclamation Re: momentul optim pentru a te casatori

Citat Postat de cata_enea
    povesti frumoase, intr-adevar..

dar, a recurs cineva la tertipuri de genul :

"suntem impreuna de citiva ani, el este barbatul cu care vreau sa-mi petrec restul vietii, stiu ca si el ma iubeste si vrea asta, dar... nu ma mai cere odata!!! poate un copil il ajuta sa se hotarasca?!!"
    din pacate sunt sigura ca exista si cazuri de genul acesta, insa daca stai cu acel barbat 5-10 ani si vezi ca nu are ganduri de insuratoare, atunci cam ar trebui sa iti pui problema daca merita sa iti mai pierzi timpul cu el si daca nu o sa te trezesti maine ca e cu alta...un copil nu face decat sa raceasca si mai mult o relatie care nu are viitor! si nu merita acel copil nevinovat sa vina pe o lume in care parintii lui stau in casa ca 2 straini...

Bia Guest

Citat Postat de mam
    din pacate sunt sigura ca exista si cazuri de genul acesta, insa daca stai cu acel barbat 5-10 ani si vezi ca nu are ganduri de insuratoare, atunci cam ar trebui sa iti pui problema daca merita sa iti mai pierzi timpul cu el si daca nu o sa te trezesti maine ca e cu alta...un copil nu face decat sa raceasca si mai mult o relatie care nu are viitor! si nu merita acel copil nevinovat sa vina pe o lume in care parintii lui stau in casa ca 2 straini...
    Si eu sunt sigura ca exista persoane care recurg la acest lucru si mi se pare total incorect! Sa zicem ca la presiunea familiei, prieteni, etc respectivul se casatoreste .... fortat si din obligatie! Daca casatoria devine o obligatie atunci isi pierde tot sensul frumos! Cui i-ar place sa i se forteze mana, cine ar fi cu adev fericit/a intr-o sit de genul asta? Ce sanse are rel respectiva? Un divort cativa ani mai tarziu sau o rel naspa intre soti! Si de pierdut pierde copilul pt ca ei simt intotdeauna ce se intampla intre mami si tati!

Inregistrat
    20.09.2006

Si eu sunt de parere ca nu exsita o varsta optima pt a te casatori..pur si simplu nu ai cum sa planifici acest lucru sau sa te incapatanezi sa nu te casatoresti decat atunci cand ti-ai propus tu..
    Noi suntem impreuna de doi ani jumate, din prima zi cand ne-am intalnit, si de atunci stiam parca amandoi ca o sa ramanem mereu impreuna si ca ne vom casatori..acum un an (aproape) ne-am inchiriat sala de nunta, stiind ca vrem sa ne casatorim si sala trebuie rezervata din timp.Anul 2007 parea potrivit, chiar daca nu am terminat inca niciunul facultatea( el lucreaza bineinteles) si ca nu avem inca o casa a noastra.suntem constienti ca nu le poti avea pe toate dintr-o data si ca toate se arvunesc pe parcurs.Conteaza sa ne iubim, sa fim impreuna si le facem pe toate!
    Cand ne-am cunoscut, si el zicea ca nu se insoara pana la 27-28 de ani, si uite ca o sa se insoare la 25 neimpliniti.Cat despre mine, chiar nu m-am gandit niciodata la o varsta anume, ziceam "cand o fi"...si o sa fie la 21..

Inregistrat
    06.09.2006

noi ne stim de vre-o 5 ani si....
    la inceput eu chiar nu l-am luat in seama,el zice ca ma placut de la inceput(chiar acum l-am intrebat),am renuntat la acea relatie ca eu visam la cai verzi pe pereti(ca voi deveni un fotomodel de .....)si am tinut legatura ca amici,ne-am revazut acum 2 ani si ceva(pe 14 iunie 2004)si de atunci ne iubim nebuneste desi nu pot spune ca am crezut din prima zi ca vom ramane impreuna,dupa 2 luni am fost la o nunta si am fost domisoara si cavaler de onoare si respectivi au zis ca ne vom casatori si noi am ras de nu am mai putut si dupa 4 luni ne-am logodit(17 dec2004)anul trecut in vara ne-am nutat impreuna si ..........acum asteptam nunta.ne iubim enorm si .....va doresc si voua din tot sufletul aceeasi bucurie pe care o simt si eu

super poveste sunshine, ce sa zic...

ne rezerva viata tot felul de surprize placute..

sa fiti fericiti
    daca dragoste nu e, nimic nu e

http://new.photos.yahoo.com/cata_ms/album

Implicit Re: ce faceti ca sa alungati dorul?

duci dorul cuiva cand e departe ...sau cand il iubesti.....dar ...eu inca nu iubesc ...si el e langa mine deocamdata ....dar ...am sa citesc despre voi...si voi comenta

Recunosc ...pe mine acest forum m-a ajutat mult imi pare bine ca l-am descoperit exact cand trebuia
    Sa traiesti frumos este tot ceea ce poti face ptr tine ca om .

Inregistrat
    25.06.2006

Implicit Re: ce faceti ca sa alungati dorul?

Citat Postat de cinezee Vezi mesajul
    .....dar ...eu inca nu iubesc

..pai iti e sot......nu l iubesti???

Pagina 3 din 89 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us