Pagina 89 din 89 PrimulPrimul ... 3979878889
Rezultate de la 705 la 707 din 707

Subiect: De ce ne casatorim???

Inregistrat
    18.11.2014

Implicit Re: De ce ne casatorim???

Citat Postat de roxxana_s Vezi mesajul
    Noi ne simteam casatoriti si inainte de a face pasul.Am vrut in special sa avem sfintita legatura noastra.Si acum stim ca avem inca o promisiune in plus de tinut (inafara de aceea dintre noi doi)- o promisiune facuta fata de Dumnezeu ca ne vom iubi si respecta si ca vom fi unul alaturi de celalalt la bine si la rau.
    Foarte frumos ! Super !

Inregistrat
    30.09.2015

Motivele pentru care ne casatorim?

Hmm, cred ca este diferit pentru fiecare in parte. Ideal este sa poti tine cont de ratiune si sa dai frau liber inimii sa conduca...

Nu este usor, sunt momente cand cauti motive pentru ca sa mergi mai departe. Trebuie sa inspiri adanc, sa te uiti la persoana pe care tu ai ales-o si sa fii sigur ca este o decizie a ta buna. Singurul lucru gresit ar fi sa iti para rau de alegerea pe care ai facut-o. Poate a fost zambetul lui care te-a cucerit, poate modul surprinzator in care face ceva, poate pentru ca stie cand si cum sa te tina in brate sau poate pur si simplu ca vrea sa fii fericita. Da, poate nu stie toate secretele, poate ai senzatia uneori ca nu te cunoaste. Dar nu uita: el chiar incearca!!!
    Nu trebuie sa ne consideram superiori si prin asta sa desconsideram persoana de langa noi. El este acolo pentru ca tu ai vrut.

In cazul meu, am ajuns sa imi dau seama ca el vrea sa fiu fericita...atat cat poate el ma face fericita. Eu sunt cea care uneori vreau mai mult....dar tot eu, cand il vad, stiu ca il iubesc si ma iubeste. Este tot ce conteaza. Printi pe cal alb sunt overated :-). Fiti relaxate, bucurat-va de fiecare zi, clipa cu persoana draga, merita!!

Inregistrat
    05.10.2015

Pentru că iubești pe cineva atât de mult, incat îți dorești să îmbătrânesti alaturi de el

Pagina 89 din 89 PrimulPrimul ... 3979878889

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us