Pagina 1 din 217 1231151101 ... UltimulUltimul
Rezultate de la 1 la 8 din 1731

Subiect: Iubita mea tarisoara de rahat...

Inregistrat
    07.02.2005

Implicit Iubita mea tarisoara de rahat...

fie am avut eu o zi de rahat fie asa e tara in care traim....
    am fost la puata si mi-au furat telefonul din carucior .. vanzatoarea a vazut da nu mi-a zis atunci ca i-o fi fost frica .... mi-a zis dupa aia "tiganul ala cu tricoun negru cu dungi, fugiti dupa el" la dracu cum sa fug dupa un tingan si cu cumparaturile si cu carucirul si cu fiica-mea.. toata lumea tipa la mine ca sa ma duc dupa el da nici unu nu se misca.... cum sa imi las copilul acolo si sa fug dupa un telefon da-l dracu de telefon... ingandurata ma duc spre casa si ma aduca tristetea ca aveam in telefon o poza cu bunicul meu inainte de a muri .. ma bucur insa ca daria a adormit si ma postez in fata blocului la umbra cu gandul ca stau pana cand se trezeste. nu stau jumatate de ora ca tocmai cand imi era lumea mai draga cineva ne arunca o oala de apa in cap. daria s-a speriat ca de dormea, eu m-am speriat ca citeam linistita o revista .. nu va inchipuiti ce a fost la gura mea.. am uralt de m-au auzit toti vecinii care iesirera chirchine pe balcoane ca nu stiau ce a patit dementa care urla..... vai ce a putut fii la gura mea... m-am dus plangand in casa de ciuda si de tristete.. cu promisiunea ca o sa emigrez si ca astazi nu mai ies din casa ca cine stie peste ce prost mai dau si mi-a mai ramas un telefon de furat
    va pup

Inregistrat
    24.10.2006

Implicit Re: traim intr-o tara de RAHAT!!!!!!

Off, Valen, imi pare rau....

Mi se intimpla sa uit cum e in Romania si cind vin, de fiecare data am dreptul la un dus rece...

Inainte tot speram sa "se schimbe" ceva... incet, incet imi dau seama ca oamenii invata mult mai repede notiunile de "a fi smecher", "a te descurca", "a te impune batind cu pumnul in masa" decit bunul simt sau civismul... ultimele ramin, din pacate, destul de abstracte...

Nu te amari acu'... miine va fi o zi mai frumoasa!

Inregistrat
    07.02.2005

Exclamation Re: traim intr-o tara de RAHAT!!!!!!

off, Doamne in ce tara traim! Imi pare rau ca ai trecut prin asha ceva, da-l in colo de telefon, nu ti-ai salvat niciodata un back-up pe computer?

sper totusi sa reusesti sa iti gasesti cartela, sa nu uiti sa o blochezi!!!!

Inregistrat
    05.08.2006

Haide Valen, nu fii suparata! Gindeste-te ca totusi mai sint si citiva oameni civilizati, chiar si aici. Recunosc, de multe ori balcanismul asta ma face sa mi se ridice parul in cap si sa imi doresc sa traiesc in Japonia, dar totusi mai sint oameni, ca tine, ca mine (sper eu ) ca sotul tau sau ca alti prieteni si rude.
    Nu te supara, de fapt mai bine spus nu pune la suflet

Inregistrat
    25.06.2006

valen,imi pare rau!!.......oamenii nu sar aproape niciodata!!.si ce ti s a intamplat e un lucru fff minor,crede ma!!!..........ce ai zice de un cutit in gat(sa simti lama lg jugulara) in plina zi,intr un tramvai din bucuresti??......cativa pumni,suturi??.si lumea s euita pe geam parca ploua cu euro!!..........se poate si mai rau.......bine ca n ai patit nimic nici tu nici petita! ........

cine e de vina?? sistemul ...cei care ar tb sa si faca treaba ,sa ne apere si de cele mia multe ori inchid ochii......oamenii nu s ebaga,ca oricum nu sunt protejati......cei ce merita pedepsiti oricum sunt liberi si le e frica de ei.......

acum in orice tara se fura asta e clar..oriunde in lume......e adevarat ca sunt si ff multi romani in afara care fura........eu nush cine a fost(un roman in treacat prin germania cu scopuri nobile...un neamt sua alta natie....)>> insa in germania,la munchen am ramas fara un rucsac.......noroc ca nu aveam laptopul in rucsac......ca avea un compartiment special pt el si acolo il tineam ,de obicei......si uite asa am ramas eu fara o droiae de lucruri utile la inceputul excursiei.....de la feon.....la aparat de ras..........fffffffff multe.pana la lucr marunte>>gen medicamente, periuta de dinti........ce nu a fost in geanta aia.....

asta e.......vei ramane marcata cateva zile.....mintea ta lucreaza si se gandeste cum e posibil asa ceva......insa asta e lumea in care traim......

alt exemplu>> masina ...apr zilnic o gasim lovita.......oameni idioti!!......o lovesc si pleaca.......mai nou in parcari platite....te duci si i intrebi,ca doar de ai da bani ..........si dau din umeri........si exemple pot continua la nesfarsit.....

nu te mai amari ca n are rost...n ai pt ce......

Inregistrat
    24.10.2006

Citat Postat de tasha Vezi mesajul
    Haide Valen, nu fii suparata! Gindeste-te ca totusi mai sint si citiva oameni civilizati, chiar si aici. Recunosc, de multe ori balcanismul asta ma face sa mi se ridice parul in cap si sa imi doresc sa traiesc in Japonia, dar totusi mai sint oameni, ca tine, ca mine (sper eu ) ca sotul tau sau ca alti prieteni si rude.
    Nu te supara, de fapt mai bine spus nu pune la suflet
    Ai dreptate, Tasha, dar am impresia ca va ascundeti bine! Glumesc si eu, din pacate imaginea "de ansamblu" nu e cea e oamenilor "normali"...

De fapt, la fel e cu romanii si "pe-afara"... tot pe cei de la "fapt divers" (furturi, cersetorie, prostitutie) ii vezi... restul, avem vieti si activitati linistite care nu apar in ziare!

Inregistrat
    24.10.2006

Citat Postat de mitutza Vezi mesajul
    valen,imi pare rau!!.......oamenii nu sar aproape niciodata!!.si ce ti s a intamplat e un lucru fff minor,crede ma!!!..........ce ai zice de un cutit in gat(sa simti lama lg jugulara) in plina zi,intr un tramvai din bucuresti??......cativa pumni,suturi??.si lumea s euita pe geam parca ploua cu euro!!..........se poate si mai rau.......bine ca n ai patit nimic nici tu nici petita! ........

cine e de vina?? sistemul ...cei care ar tb sa si faca treaba ,sa ne apere si de cele mia multe ori inchid ochii......oamenii nu s ebaga,ca oricum nu sunt protejati......cei ce merita pedepsiti oricum sunt liberi si le e frica de ei.......

acum in orice tara se fura asta e clar..oriunde in lume......e adevarat ca sunt si ff multi romani in afara care fura........eu nush cine a fost(un roman in treacat prin germania cu scopuri nobile...un neamt sua alta natie....)>> insa in germania,la munchen am ramas fara un rucsac.......noroc ca nu aveam laptopul in rucsac......ca avea un compartiment special pt el si acolo il tineam ,de obicei......si uite asa am ramas eu fara o droiae de lucruri utile la inceputul excursiei.....de la feon.....la aparat de ras..........fffffffff multe.pana la lucr marunte>>gen medicamente, periuta de dinti........ce nu a fost in geanta aia.....

asta e.......vei ramane marcata cateva zile.....mintea ta lucreaza si se gandeste cum e posibil asa ceva......insa asta e lumea in care traim......

alt exemplu>> masina ...apr zilnic o gasim lovita.......oameni idioti!!......o lovesc si pleaca.......mai nou in parcari platite....te duci si i intrebi,ca doar de ai da bani ..........si dau din umeri........si exemple pot continua la nesfarsit.....

nu te mai amari ca n are rost...n ai pt ce......

Acu' ma gindesc eu foarte serios...

Noi venim cu masina in tara... masina e plina de tot felul de chestii, de la rochia mea pina la sticle de rom! O sa ne oprim noaptea sa mai dormim pe ici, pe colo... Ne riscam sa lasam tot calabalicul in masina in parcare sau caram totul in camera de hotel?

Inregistrat
    25.06.2006

Citat Postat de mayday Vezi mesajul
    Acu' ma gindesc eu foarte serios...

Noi venim cu masina in tara... masina e plina de tot felul de chestii, de la rochia mea pina la sticle de rom! O sa ne oprim noaptea sa mai dormim pe ici, pe colo... Ne riscam sa lasam tot calabalicul in masina in parcare sau caram totul in camera de hotel?
    eu,sincer le as lasa in masina.....as lua doar lucr de valoare sau ffff imp.......nu sunt asa "prapastioasa "..........ca asa n as mai iesi pe strada.......ma gandesc ca dc ar fura masina ar fi mai rau....... ......sau dc ar forta o si ar rupe ,indoi ,zgaria ceva pe la ea........

Pagina 1 din 217 1231151101 ... UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poti adauga subiecte
  • Nu poti adauga raspunsuri
  • Nu poti adauga atasamente
  • Nu poti edita mesajele
  •  
Miresici - cea mai mare comunitate de mirese din Romania

BURDA ROMANIA

Cel mai mare editor de reviste din Romania. Toate drepturile asupra site-ului www.femeia.ro apartin Burda Romania.

Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a ilustratiilor din orice pagina a site-ului www.femeia.ro este posibila numai cu acordul prealabil scris al Burda Romania.

Pirateria intelectuala se pedepseste conform legii.

About cookies | Termeni si conditii

PORTOFOLIU
Lifestyle Masculin
Men'sHealth.ro

Automoto
AMSOnline.ro

Travel
NatGeo.ro

Sanatate
SanatosiSaFim.ro

Join us